ЧС-2023. Жіноча збірна України програла в гостях команді Угорщини

У виїзному матчі кваліфікації чемпіонату світу 2023 року з Угорщиною жіноча збірна України зазнала поразки, відповівши на чотири м’ячі суперниць лише двома голами.

Після поєдинку у Глазго, в якому жіноча збірна України зіграла внічию з командою Шотландії, наставник синьо-жовтих Луїс Кортес вніс у стартовий склад лише одну зміну. В основі на гру зі збірною Угорщини у Кішварді вийшла Шевчук, яка замінила на фланзі Андрухів.

Стартовий відрізок поєдинку приголомшив українок, які пропустили два м’ячі вже в перші 11 хвилин. В одній із перших атак угорської збірної Шматко припустилася помилки після флангової подачі, і Ваго скористалася цим подарунком, вразивши ворота Бондарчук. А невдовзі фол Кравчук призвів до небезпечного штрафного, з якого Ваго неймовірним за виконанням дальнім ударом поклала сферу в дальню дев’ятку.

Збірна України перевела гру на половину поля суперниць, проте отримала третій ляпас у контратаці. У середині тайму стрімкий випад господарок завершився виходом Зеллер на побачення з голкіпером та результативним завершенням від угорської футболістки.

Усе, що до перерви мала в атаці українська команда, — два моменти в Шевчук. Спочатку Юлія замикала на дальній стійці простріл Хімич, однак не влучила в площину воріт. А згодом Сьоч зреагувала на удар футболістки у ближньому куті.

На другу половину матчу Луїс Кортес випустив Кравець замість Калініної, змістивши Апанащенко із захисту в центр поля. За допомогою контролю м’яча та налагодження комбінаційних дій тренер спробував повернути своїх підопічних у гру.

У другій 45-хвилинці українки частіше гостювали на чужій половині поля й намагалися використовувати швидкісні якості Овдійчук та Шевчук на флангах. Проте нашим дівчатам украй бракувало то точного останнього пасу, то влучного завершального удару.

Зате зіграла тренерська заміна Кравчук на Андрухів на 70-й хвилині, бо Вероніці вистачило першої ж зустрічі з м’ячем, щоб виконати результативну навісну подачу на Апанащенко. Капітан команди другим дотиком розстріляла ворота збірної Угорщини.

На 78-й хвилині Овдійчук не реалізувала швидкісну контратаку української команди, із вигідної позиції не зумівши пробити воротаря. Але вже за кілька миттєвостей Хімич відгукнулася на фланговий простріл Андрухів та з кількох метрів переправила м’яч у сітку.

На жаль, камбеку збірної України статися не судилося. Рикошет від Апанащенко, яка стала на шляху м’яча під час прострілу Немет, заскочив зненацька Бондарчук і поховав інтригу в цьому матчі.

ЧС-2023 серед жіночих команд. Відбірний турнір

Угорщина — Україна — 4:2 (3:0)

Голи: Ваго (4, 11), Зеллер (30), Апанащенко (87, автогол) — Апанащенко (71), Хімич (82).

Угорщина: Сьоч, Сабо, Ковач (Саванья, 46), Тураньї, Папп, Феньвеши (Кочан, 79), Чісар, Чікі (Папой, 46), Ваго (Саконьї, 90+4), Зеллер, Загор (Немет, 62).

Тренер: Маргрет Кратц.

Україна: Бондарчук, Басанська (Малахова, 79), Шматко, Корсун, Шевчук, Калініна (Кравець, 46), Апанащенко (к), Петрик (Куніна, 60), Хімич, Овдійчук, Кравчук (Андрухів, 70).

Тренер: Луїс Кортес.

Арбітр: Пола Брейді (Ірландія).

Попереджені: Чікі (42) — Хімич (13), Кравець (83).

30 листопада. Кішварда. Стадіон «Кішварда».

Плей-офф: 3—11 жовтня 2022 року.

Міжконтинентальний плей-офф: 7—15 листопада 2022 року, 13—25 лютого 2023 року, 3—11 квітня 2023 року.

Фінальний турнір (Австралія, Нова Зеландія): 10 липня — 20 серпня 2023 року.

Відбірний турнір ЧС-2023 серед жінок. Європейська зона

Груповий раунд

Європа на ЧС-2023 має 11 прямих путівок, ще одна команда візьме участь у міжконтинентальному плей-офф.

51 збірна зіграє у двоколовому турнірі з матчами вдома та на виїзді в дев’яти групах: три групи по п’ять команд (A—C) та шість груп по шість команд (D—I). Поєдинки цієї стадії проходитимуть у період із вересня 2021 року по вересень 2022 року.

Група А: Швеція, Фінляндія, Ірландія, Словаччина, Грузія.

Група В: Іспанія, Шотландія, Україна, Угорщина, Фарерські о-ви.

Група С: Нідерланди, Ісландія, Чехія, Білорусь, Кіпр.

Група D: Англія, Австрія, Північна Ірландія, Північна Македонія, Латвія, Люксембург.

Група E: Данія, Росія, Боснія і Герцеговина, Азербайджан, Мальта, Чорногорія.

Група F: Норвегія, Бельгія, Польща, Албанія, Косово, Вірменія.

Група G: Італія, Швейцарія, Румунія, Хорватія, Молдова, Литва.

Група H: Німеччина, Португалія, Сербія, Ізраїль, Туреччина, Болгарія.

Група I: Франція, Уельс, Словенія, Греція, Казахстан, Естонія.

Дев’ять переможців груп вийдуть безпосередньо на ЧС-2023. Другі команди груп продовжать боротьбу на наступному етапі.

Плей-офф

Дев’ять команд, які посядуть другі місця у групах, виступатимуть у плей-офф, що складатиметься з двох етапів.

Трійка найкращих серед других команд отримає можливість грати безпосередньо на другому етапі плей-офф. Шість учасників, які залишилися, змагатимуться за три перепустки в одноматчевих протистояннях на першому етапі. Три переможці першого раунду та три команди, які напряму вийшли до другого етапу, в одноматчевих дуелях визначать трійку переможців плей-офф УЄФА.

Два переможці плей-офф УЄФА другого етапу з найвищим рейтингом (критерії, застосовані до результатів групового етапу плюс плей-офф другого раунду) отримають два автоматичні місця на ЧС-2023, а ось третій переможець продовжить свій шлях у міжконтинентальному плей-офф.

25.03.2024 12:00

Євро-2025 серед жіночих команд. Визначено місця й час початку матчів збірної України проти Косова та Хорватії

За підсумками жеребкування кваліфікації чемпіонату Європи 2025 року се...

15.03.2024 12:00

Жіноча збірна України посідає 34-те місце в рейтингу ФІФА

Міжнародна федерація футбольних асоціацій оприлюднила оновлений рейтин...

07.03.2024 15:00

Євро-2025 серед жіночих команд: визначився календар матчів збірної України в групі В4

5 березня відбулося жеребкування кваліфікації чемпіонату Європи 2025 р...

05.03.2024 17:00

Володимир Пятенко: «Плани в українок амбітні — завоювати путівку на Євро»

Відбулося жеребкування кваліфікації чемпіонату Європи 2025 року серед...