ЧС-2023. Жіноча збірна України на останніх хвилинах втратила перемогу над Шотландією

Жіноча збірна України втратила перемогу над командою Шотландії у матчі кваліфікації чемпіонату світу 2023 року, зігравши на «Хемпден Парк» у Глазго внічию — 1:1.

Луїс Кортес, для якого цей матч став дебютним в якості наставника жіночої збірної України, здивував складом та установкою на гру. Місце у воротах замість досвідченої Ірини Саніної зайняла молода Дарина Бондарчук, Анну Петрик, яка традиційно грала на флангах у захисті, відрядили в центр півзахисту, а українська команда вийшла на матч із гібридною тактикою у п’ять півзахисників, які у разі потреби як допомагали в атаці Роксолані Кравчук, так і страхували трійку задньої лінії.

Матч розпочався без розвідки. Атаки шотландської збірної, яка вважалася фаворитом цього матчу, комбінувалися з контратаками української команди. Ігрові гойдалки перших 20-ти хвилин зустрічі ознаменувалися гострими моментами Катберт та Харрісон, гості ж відповіли перспективними шансами Овдійчук та Андрухів.

Українки сміливо почувалися в комбінаційній грі, яку з перших днів тренувань намагається прищепити команді тренерський штаб Луїса Кортеса, а пошук можливостей в атаці завершився голом уже на 23-й хвилині. Петрик розрізним пасом по центру вивела Кравчук на побачення із воротарем, і Роксолана відправила м’яча точно в дальній нижній кут.

Пропустивши у власні ворота, збірна Шотландії перехопила ініціативу у грі. Однак найкраща гольова можливість, яку господарки створили в перші 45 хвилин, сталася після помилки захисту синьо-жовтих. Шматко невдало обробила м’яча після пасу Басанської, але Харрісон не зуміла переграти Бондарчук.

Більшість ігрового часу другого тайму збірна Шотландії домінувала на полі. Підопічним Кортеса було складно долати високий пресинг суперниць на власній половині поля, які відразу ж користувалися втратами м’яча. Ось тільки британкам ніяк не вдавалося подолати щільний захист українок, а у випадках, коли це все-таки відбувалося, відмінну пильність на лінії демонструвала Бондарчук.

На 84-й хвилині збірна України могла закривати матч, провівши разючу контратаку. Шевчук на лівому фланзі звільнилася від опонентки й прострілила в центр, а Александер у стрибку накрила м’яча після близького удару Хімич.

Збірна України була дуже близькою, щоб здобути перемогу у прем’єрній грі нового тренерського штабу. Але кінцівка поєдинку виявилася драматичною для українок. Синьо-жовті пропустили на передостанній хвилині компенсованого арбітром часу. Харрісон влучним ударом головою врятувала британок від поразки, а жіночі збірні Шотландії та України у своїй першій відбірній зустрічі ЧС-2023 поділили очки.

ЧС-2023 серед жіночих команд. Відбірний турнір

Шотландія — Україна — 1:1 (0:1)

Голи: Харрісон (90+3) — Кравчук (22).

Шотландія: Александер, Артур, Бітті (Ховард, 46), Корсі (к), Бойл, Вейр, Грехем (Росс, 69), Катберт, Еванс, Харрісон, Грімшоу (Клелланд, 78).

Тренер: Педро Мартінес Лоса.

Україна: Бондарчук, Басанська, Корсун, Шматко, Хімич, Калініна (Китаєва, 69), Апанащенко (к), Петрик, Андрухів (Шевчук, 56), Овдійчук (Куніна, 69), Кравчук (Малахова, 90).

Тренер: Луїс Кортес

Арбітр: Сабіна Болич (Хорватія).

Попередження: Петрик (90+3).

26 листопада. Глазго. Стадіон «Хемпден Парк».

Плей-офф: 3—11 жовтня 2022 року.

Міжконтинентальний плей-офф: 7—15 листопада 2022 року, 13—25 лютого 2023 року, 3—11 квітня 2023 року.

Фінальний турнір (Австралія, Нова Зеландія): 10 липня — 20 серпня 2023 року.

Відбірний турнір ЧС-2023 серед жінок. Європейська зона

Груповий раунд

Європа на ЧС-2023 має 11 прямих путівок, ще одна команда візьме участь у міжконтинентальному плей-офф.

51 збірна зіграє у двоколовому турнірі з матчами вдома та на виїзді в дев’яти групах: три групи по п’ять команд (A—C) та шість груп по шість команд (D—I). Поєдинки цієї стадії проходитимуть у період із вересня 2021 року по вересень 2022 року.

Група А: Швеція, Фінляндія, Ірландія, Словаччина, Грузія.

Група В: Іспанія, Шотландія, Україна, Угорщина, Фарерські о-ви.

Група С: Нідерланди, Ісландія, Чехія, Білорусь, Кіпр.

Група D: Англія, Австрія, Північна Ірландія, Північна Македонія, Латвія, Люксембург.

Група E: Данія, Росія, Боснія і Герцеговина, Азербайджан, Мальта, Чорногорія.

Група F: Норвегія, Бельгія, Польща, Албанія, Косово, Вірменія.

Група G: Італія, Швейцарія, Румунія, Хорватія, Молдова, Литва.

Група H: Німеччина, Португалія, Сербія, Ізраїль, Туреччина, Болгарія.

Група I: Франція, Уельс, Словенія, Греція, Казахстан, Естонія.

Дев’ять переможців груп вийдуть безпосередньо на ЧС-2023. Другі команди груп продовжать боротьбу на наступному етапі.

Плей-офф

Дев’ять команд, які посядуть другі місця у групах, виступатимуть у плей-офф, що складатиметься з двох етапів.

Трійка найкращих серед других команд отримає можливість грати безпосередньо на другому етапі плей-офф. Шість учасників, які залишилися, змагатимуться за три перепустки в одноматчевих протистояннях на першому етапі. Три переможці першого раунду та три команди, які напряму вийшли до другого етапу, в одноматчевих дуелях визначать трійку переможців плей-офф УЄФА.

Два переможці плей-офф УЄФА другого етапу з найвищим рейтингом (критерії, застосовані до результатів групового етапу плюс плей-офф другого раунду) отримають два автоматичні місця на ЧС-2023, а ось третій переможець продовжить свій шлях у міжконтинентальному плей-офф.

20.08.2023 15:11

Жіночий ЧС-2023. Збірна Іспанії вперше стала найкращою на планеті

Сьогодні на сіднейському Олімпійському стадіоні відбувся фінальний мат...

27.07.2023 14:02

Українські арбітри працюватимуть на другому матчі ЧС-2023 серед жіночих команд

Українські арбітри працюватимуть на матчі групового етапу фінального т...

09.01.2023 16:00

Катерина Монзуль та Марина Стрілецька працюватимуть на матчах фінального турніру жіночого ЧС-2023

Українки Катерина Монзуль та Марина Стрілецька ввійшли до списку арбіт...

07.09.2022 14:08

Луїс Кортес: «Прикро, що збірній України не вдалося забити іспанкам бодай один м’яч»

Головний тренер національної жіночої збірної України Луїс Кортес дав п...