Олександр Зінченко: «Якщо ми пройдемо до плей-офф, потрібно щось змінювати у своїй грі»

У черговій прес-конференції, що відбулася сьогодні в Українському медіацентрі в Бухаресті, узяли участь гравці національної збірної Олександр Зінченко та Руслан Маліновський.

Наводимо відповіді на запитання Олександра Зінченка.

— Після перемоги над Північною Македонією Георгій Бущан казав, що від любові до ненависті один крок. Чи відчули ви це на собі зараз?

— Нам не звикати до такої критики, на яку, хочу зазначити, ми заслужили. За стільки років у футболі я побачив, що в дійсності так і є, усе дуже швидко змінюється. Ми не виправдали очікування багатьох людей, в тому числі й свої. Але в нас залишаються шанси виправити ситуацію та вийти до плей-офф, реабілітуватися перед усією країною та вболівальниками.

— Наскільки важкий сезон міг вплинути на те, що збірна продемонструвала не найкращий свій футбол?

— Я буду говорити за себе. У мене був довгий сезон, дуже багато ігор, можна говорити про деяку втому. Але я не люблю шукати виправдань, бо це доля слабких. Я завжди люблю шукати причини тільки в собі. Так, у мене був непростий період після фіналу Ліги чемпіонів, це були кілька найскладніших днів у моєму футбольному житті.

Але з першого дня у збірній мене реанімували, я переключився. Чемпіонат Європи був для мене новою метою і мотивацією. Я намагався й намагаюся віддавати все можливе. На жаль, це не найкращі мої ігри за національну збірну. Відчуваю фізично я себе нормально, це більше справа у психології. Хочу зрозуміти, у чому проблема, у чому причина цих невдач.

Я готовий до критики, не раз уже її сприймав. Я впевнений, що це зробить сильніше мене й нашу команду. Будемо працювати над тим, щоб усе виправити і повернути ту віру вболівальників, яка була під час відбору до Євро.

— Якою була перша реакція Андрія Шевченка після вчорашньої гри?

— Яка може бути реакція головного тренера на такий результат... Усі чудово розуміють ситуацію, тут дуже складно підібрати якісь слова. Коли ми трошки відійшли, то все зважили. У нас залишаються певні шанси вийти до плей-офф.

— Якщо хочеш дізнатися, який у тебе друг, треба з ним пройти важку ситуацію. Ви дивитеся один одному в очі, чи можна зараз сказати, що у нас є справжня команда?

— Після приїзду до готелю після вчорашньої гри ми зібралися разом із хлопцями, і кожен озвучив свою думку з приводу ситуації. Ми довго розмовляли про це, у тому числі й сьогодні вранці. Це вже хороший сигнал, це говорить про те, що ніхто в команді не байдужий і всі хочуть виправити становище.

— Чому збірна України не зіграла з Австрією так, як у двох своїх попередніх матчах?

— Я не скажу, що ми добре грали і в перших двох поєдинках на Євро. У всіх трьох матчах ми не показали того рівня, на якому можемо виступати. Можливо, учорашня гра була найгіршою на турнірі. Я досі не розумію, у чому причина. Було багато різних обставин. Особисто для мене це не була та гра, яку я хотів би показати під час турніру.

Виходом із цієї ситуації буде важка робота й глибокий аналіз, що допоможе поліпшити свою гру. Це футбол, таке може статися з усіма. Звичайно, ми повинні взяти на себе відповідальність за результат. Але завжди є місце для розвитку.

— Як на вас впливала підтримка трибун під час матчів на чемпіонаті Європи?

— Приємно було грати вчора. Як мені здалося, увесь стадіон був у синьо-жовтих кольорах. Мені дуже шкода, що ми не змогли віддячити нашим фанатам та показати вчора позитивний результат. Дякую за підтримку як у вчорашньому, так і в інших матчах.

У разі виходу до плей-офф Україна може зіграти з Францією. Як ви спробуєте обіграти цього суперника?

— Ви забігаєте наперед, оскільки є ще кілька суперників, проти яких ми можемо зіграти. Що стосується Франції, то вони чемпіони світу, тут нема про що більше говорити. У них є чотири рівноцінні склади, які змогли б вийти до півфіналу на будь-якому турнірі. Звичайно, наші тренери розкажуть нам про суперника.

Але ми зараз не говоримо про нашого наступного опонента, оскільки попереду ще два дні групового етапу. Я буду радий повернутися до цього питання, якщо ми пройдемо далі.

Зараз у збірної України один із наймолодших складів на Євро. Якою ви бачите команду в подальшому? Якщо раніше це була збірна Ярмоленка й Коноплянки, то зараз можна сказати, що це збірна Зінченка й Маліновського?

— На даний момент у нас дуже хороший сплав молодості і досвіду, тому хотілося б давати результат прямо зараз. Це стає поганою звичкою — говорити про якийсь безцінний досвід для нас, у майбутньому, у наступному відборі.

Я розумію, що ми зробили недостатньо, щоб здобути результат. Потрібно розібратися в собі й у команді загалом. Але чомусь після кожного відбору й турніру ми говоримо про наступні. Я вважаю, що на сьогоднішній день у нас дуже хороша збірна. На папері ми можемо здобувати потрібний результат. На жаль, у цих трьох іграх ми цього не продемонстрували. Я не знаю, у чому причина, ми будемо ще розмовляти з тренерським штабом. Навіть якщо ми пройдемо до плей-офф, то нам потрібно щось змінювати у своїй грі...

НОВИНИ ПО ТЕМІ
01.07.2021 16:42

Роман Яремчук: «Англія — дуже якісна команда, чудово діє в атаці та в захисті. Ми повинні бути дуже уважними»

Сьогодні в Римі відбулася прес-конференція гравців збірної України Рус...

01.07.2021 16:34

Руслан Маліновський: «Нам не потрібно боятися Англію, а треба виходити й виконувати план на гру»

Сьогодні в Римі відбулася прес-конференція гравців збірної України Рус...

30.06.2021 03:03

Андрій Шевченко: «Хочу привітати всіх українських уболівальників із цим історичним моментом»

Головний тренер збірної України Андрій Шевченко провів прес-конференці...

Підписатися на новини