Ліга Європи. «Зоря» розгромила АЕК в Афінах та зберегла шанси на вихід до плей-офф

Бронзовий призер української Прем’єр-ліги заробив перші цього сезону очки в єврокубках.

АЕК та «Зоря» підійшли до другої зустрічі в цьогорічному турнірі з різною мотивацією. У греків після перемоги в Запоріжжі та відчутної поразки «Браги» від «Лестера» почали вимальовуватися перспективи на прохід до плей-офф. Український клуб, хоч остаточно й не втратив шансів на продовження боротьби навесні, усе ж скоріше мав битися за престиж та призові. Про це на передматчевій прес-конференції говорив і Віктор Скрипник. «Показати себе» — так охарактеризував наставник луганців головне завдання команди на афінський поєдинок.

Господарі розпочали зустріч із позиції сили, і події здебільшого відбувалися на половині поля гостей. Футболісти «Зорі» терпіли та використовували кожну можливість, щоб провести контратаку. Ближче до перерви підопічні Віктора Скрипника поступово покращили показник володіння м’ячем та налагодили дії в позиційному наступі. Що ж до небезпечних моментів, то їх зусиллями обох команд було створено небагато. Найближчим до успіху був Циганікс, який пробивав із середньої відстані, проте не влучив у дальній кут.

На початку другого тайму «Зоря» спершу створила момент (не влучив у ворота Юрченко), а потім отримала чисельну перевагу — через другу жовту картку поле дочасно залишив Шахов. Невдовзі Шевченко парирував небезпечний удар Танковича, а от його колега Атанасіадіс зіграв не найкращим чином. Голкіпер АЕКу не втримав м’яч після навісу Циганікса, і Громов вразив порожні ворота.

За кілька хвилин м’яч після зрізки Сварнаса за дивною траєкторією влучив у поперечину воріт «Зорі», але потім луганцям вдалося закріпити свою перевагу. Кабаєв із пасу Іванісені завдав ефектного удару з лінії штрафного. Третій м’яч гостей забив Юрченко з пенальті, який заробив Луньов.

Український клуб узяв реванш в АЕКу та заробив перші очки в цьогорічній Лізі Європи, але залишився на останньому місці в таблиці, оскільки в Запоріжжі АЕК переміг більш результативно (4:1). Утім, шанси на вихід до плей-офф зберігають і грецька команда, і «Зоря».

Півзахисник АЕКу Шахов, який перебував у списку викликаних на листопадовий збір національної збірної України, вийшов у стартовому складі та був вилучений на 49-й хвилині.

Ліга Європи. Груповий раунд. Група G

4 тур

АЕК (Греція) — «Зоря» (Україна) — 0:3 (0:0)

Голи: Громов (61), Кабаєв (76), Юрченко (86, з пенальті).

АЕК: Атанасіадіс, Сварнас (Васіліантонопулос, 82), Неделчару, Чигринський, Шахов, Крстичич, Симоеш (к) (Махаїрас, 87), Бакакіс (Галанопулос, 65), Інсуа, Танкович (Ансаріфард, 65), Лівая.

Запасні: Цидотас, Теохаріс, Албаніс, Олівейра, Хнид, Сарделіс, Христопулос, Ботос.

Тренер: Массімо Каррера.

«Зоря»: Шевченко (к), Фаворов, Вернидуб, Абу Ханна, Циганікс, Іванісеня, Юрченко (Перович, 87), Кочергін (Луньов, 82), Громов (Аллах’яр, 87), Кабаєв (Гринь, 87), Гладкий (Назарина, 63).

Запасні: Василь, Мацапура, Алефіренко, Піддубний.

Тренер: Віктор Скрипник.

Арбітр: Аліяр Агаєв (Азербайджан).

Попереджені: Шахов (43), Танкович (49), Симоеш (55), Сварнас (70) — Вернидуб (49).

Вилучений: Шахов (49, друге попередження).

26 листопада. Афіни. Стадіон «Спірос Луїс».

Ліга Європи. Визначився суперник «Бенфіки» Анатолія Трубіна у чвертьфіналі

Сьогодні відбулося жеребкування чвертьфіналів та півфіналів Ліги Європ...

23.02.2024 13:20

Ліга Європи. «Бенфіка» Анатолія Трубіна дізналася свого суперника в 1/8 фіналу турніру

Сьогодні відбулося жеребкування 1/8 фіналу Ліги Європи-2023/2024, в як...

22.02.2024 23:59

Ліга Європи. «Шахтар» програв «Марселю» й завершив єврокубковий сезон для України

Донецький «Шахтар» у матчі-відповіді стикового раунду Ліги...

15.02.2024 21:45