Представники збірної України й делегації УАФ вважають дивною позицію швейцарської сторони щодо скасованого матчу

Справа щодо скасованого поєдинку Ліги націй УЄФА в групі 4 Ліги А Швейцарія — Україна вже наступного понеділка, 23 листопада, може буде розглянута Контрольно-дисциплінарним комітетом УЄФА. Українська асоціація футболу вірить в об’єктивне й неупереджене рішення в цьому питанні.

Зі свого боку офіційно підтверджуємо незмінність позиції УАФ у цій справі: національна збірна України була готова до поєдинку в тому складі, який перебував у Швейцарії, і з нашого боку було докладено всіх можливих зусиль для того, щоб гра відбулася. Це підтверджує менеджер команди Олексій Таргонський: «Безумовно, ми були готові! Головний тренер Андрій Шевченко до останнього готувався до гри. У день матчу навіть відбулася передігрова нарада, вона розпочалася о 10.30 та проходила онлайн. При цьому я бачив, що збірна Швейцарії так само серйозно налаштовувалася на гру. Тому я вважаю, що рішення влади Люцерну було невірним».

Як відомо, відповідно до Протоколу УЄФА про повернення до гри, якщо в команді є 13 гравців із негативними тестами, матч може відбутися. У збірній України було достатньо гравців і персоналу з негативними тестами для участі у грі. Національна збірна України була готова підтвердити це участю в повторному тестуванні, однак лікар кантону Люцерн не погодився на таку пропозицію. За словам менеджера збірної Олексія Таргонського, він запропонував лікарю Люцерну здати тести 17 листопада, дочекатися їхніх результатів і 18-го зіграти матч тими гравцями, які були у Швейцарії у складі збірної України.

«Лікар не погодився на цю пропозицію і при цьому додав, що він не проти, аби Швейцарія обіграла нас на футбольному полі, тому що він є фанатом футболу і своєї збірної», — зазначив Таргонський.

Неоднозначне рішення лікаря і поведінку швейцарської сторони загалом підтверджує і лікар національної збірної України Артур Глущенко.

«На відміну від наших колег із Німеччини, які демонстрували готовність вирішувати будь-які питання, що виникали в процесі організації поєдинку з їхньою збірною і виконали свою роботу на найвищому рівні, у тому числі в контексті дотримання медичного протоколу, у Швейцарії ми такого прагнення не побачили. Що я маю на увазі: після того, як ПЛР-тестування виявило п’ятьох інфікованих у складі української делегації у Лейпцигу, Німецький футбольний союз провів додаткове дослідження у день гри. Для цього німецькі колеги привезли свою мобільну лабораторію, о 13.00 ми здали тести, а через три години отримали результати. Усі вони були негативні, і гра відбулася. Щодо швейцарців, то вони відмовилися проводити тестування у день гри, безапеляційно призначивши його на вечір напередодні матчу — 16 листопада». Також лікар збірної розповів, що через вимоги щодо тестування збірній довелося порушити режим підготовки до тренування, окрім того, команді заборонили доступ до роздягалень та санвузла на стадіоні, де проводилося тренування.

«Замість того, аби зробити обов’язковий перед тренуванням масаж, який мінімізує ризик травмування під час заняття, за 10—15 хвилин до виходу на поле, довелося його закінчувати за годину до тренування, щоби гравці змогли ще встигнути здати тест і автобусом доїхати до стадіону. Крім того, зайти до роздягальні чи туалета, і взагалі до будь-якого іншого приміщення на стадіоні було заборонено. Дивне рішення і ще більш дивна ситуація загалом, яка сталася перед запланованим матчем одного з найпрестижніших міжнародних турнірів, який проходить під егідою УЄФА», — говорить Глущенко.

Ще один учасник української делегації у Швейцарії, перший віце-президент УАФ Олег Протасов також підтверджує готовність збірної до гри й усі необхідні зусилля, які доклала УАФ для того, щоб матч відбувся. «Збірна була готова до матчу, на чому ми наголошували в переговорах і зі швейцарською стороною, і з УЄФА. Команда готова була здати тести на Covid-19 повторно, щоби підтвердити наявність мінімум 13-ти здорових гравців, але нам відмовили, перекресливши всі наші зусилля. Хоча отримані одразу після повернення до України результати тестування в акредитованій УЄФА лабораторії довели нашу правоту.

До речі, гравці збірної Сергій Кривцов і Жуніор Мораес, які мали підозру на повторне захворювання на Covid-19, теж отримали негативний результат тесту й уже тренуються зі своєю командою та готуються до матчу чемпіонату України. Дивною відмова швейцарського лікаря виглядає ще й тому, що незадовго до цього цей же медик дозволив місцевій команді ФК «Люцерн» узяти участь у матчі проти ФК «Цюрих», хоча напередодні поєдинку в обох командах в окремих футболістів виявили позитивний результат тесту на Covid-19», — зазначив Протасов.

За словами першого віце-президента УАФ, навіть після отримання заборони на матч від влади Люцерну українська сторона була готова до компромісного рішення — перенесення матчу. «Ми були готові зібрати нову команду й привезти її до Швейцарії, однак для цього потрібен час, щонайменше 48 годин — це збір гравців, тестування, оформлення віз тим футболістам, які не мають біометричних паспортів, і організація чартеру. Будь-який менеджер, який працював зі збірною, підтвердить, що організувати це за добу, як нам пропонували у Швейцарії, для виїзного матчу — нереально», — підкреслив Олег Протасов.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини