Менеджер збірної України Олексій Таргонський: «Поведінка швейцарців була дивною і неприємною»

Менеджер збірної України Олексій Таргонський розповів деякі подробиці про скасування матчу Ліги націй зі Швейцарією.

— Останній збір вийшов одним із найбільш незвичних. Розкажіть як очевидець, що відбувалося у Швейцарії.

— У цьому зборі я брав участь не тільки як очевидець, а також як безпосередній організатор, тому я чітко розумію все, що там відбувалося. Простіше викласти події у хронологічному порядку.

Ми прилетіли до Швейцарії 15 листопада, і в аеропорту ніяких проблем не було. Нас зустріли, подали транспорт. Ми прибули до готелю, розмістилися, усе було добре. Проблеми почалися після того, як ми отримали результати тестування. Після цього швейцарці, а саме медичний комітет цього регіону, стали поводитися дещо дивно.

Нам висунули вимогу в передігровий, дуже важливий день з’явитися о 17.00 на стадіон і там ще раз пройти тести перед тренуванням. При цьому роздягальню нам не надавали. Це було дивно, адже команда має комфортно себе почувати, перед тренуванням за потреби скористатися туалетом, попити чаю, зробити масаж. Зі свого боку ми запропонували зробити тести в готелі о 16.00, тоді ми би все встигали й тренування не було зірвано.

Організатори начебто пішли нам на поступки, надіслали представників лабораторії робити тести до готелю, але на 17.00. Ми зробили тести, але, оскільки тренування було призначено на 18.00, усе пішло шкереберть. Приїхали на стадіон, там були зачинені роздягальні, безпосередньо перед полем гравці взули бутси. Не було можливості скористатися туалетом, попити чаю. Було дивно й неприємно від такого дискримінаційного ставлення. Якоюсь мірою тренування було зірвано.

Другий, дуже важливий момент. Ми дізналися, що гру було скасовано з незрозумілих причин з офіційного листа та безпосередньо від лікаря, голови медичної служби кантону Люцерн. При цьому лікар посилався на швейцарські закони та жодним чином не зважав на Регламент УЄФА. Нам повідомили, що ми маємо перебувати в 10-денному карантині, або, в якості поступки, нам дозволили вилетіти наступного дня чартерним рейсом.

У підсумку нам вдалося вилетіти, але рейс перенесли з 12-ї на 14-ту годину за місцевим часом. Та й загалом з нами не дуже добре обійшлися в аеропорту Цюриха. Зрозуміло, що ми перебували в карантинному стані, але до нас ставилися як до прокажених, усе відбувалося на відстані, це було дуже неприємно. При цьому в усіх нас були негативні тести. Те, що ми мали рацію, підтвердило й те, що в Борисполі після повернення зі Швейцарії ми здали тести в лабораторії, акредитованій УЄФА, і всі вони були негативними.

— Безпосередньо в день гри у вас була нарада з лікарем кантону Люцерн, що він казав, якою була атмосфера в кімнаті переговорів?

— У кімнаті переговорів перебувало все наше керівництво та цей лікар. Він одразу дав зрозуміти, що розглядає цю гру виключно з медичної точки зору, тому новини можуть бути негативними для нас. Лікар зауважив, що керується виключно нормативними актами кантону Люцерн, згідно з якими, якщо в команді є інфекція, проводити гру не можна. Хоча за Протоколом УЄФА про повернення до гри, якщо в нас у команді є 13 гравців із негативними тестами, ми можемо спокійно проводити гру. До того ж, зважаючи на те, що тести були позитивними навіть у двох гравців, які нещодавно перехворіли на Covid, а тому викликали певний сумнів, ми запропонували лікарю Люцерну ще раз протестувати нас. Ми запропонували здати тести 17-го, дочекатися їхніх результатів і 18-го зіграти матч тими гравцями, які були в Швейцарії в складі збірної України. Але лікар не погодився на цю пропозицію і при цьому додав, що він не проти, щоби Швейцарія обіграла нас на футбольному полі, тому що він є фанатом футболу і своєї збірної. 

— Якщо говорити безпосередньо про збірну України, вона була налаштована та готова грати?

— Безумовно! Головний тренер Андрій Шевченко до останнього готувався до гри. У день матчу навіть відбулася передігрова нарада, вона розпочалася о 10.30 та проходила онлайн. При цьому я бачив, що збірна Швейцарії так само серйозно налаштовувалася на гру. Тому я вважаю, що рішення влади Люцерну було невірним.

Також хочу додати, що господарі нам надали поле для тренування у день гри дуже поганої якості. Ми звертали на це їхню увагу, листування вів генеральний секретар нашої асоціації. Швейцарці обіцяли підготувати поле, але в підсумку воно виявилося в настільки незадовільному стані, що існував ризик отримати травму.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
26.01.2023 16:20

Зміна формату Ліги націй для чоловічих національних збірних: що чекає на Україну

Виконавчий комітет УЄФА, до складу якого входить президент УАФ Андрій...

28.09.2022 13:00

Ліга націй-2024/2025: склад учасників у чотирьох дивізіонах

27 вересня відбулися останні за календарем поєдинки групової стадії Лі...

28.09.2022 00:37

Ліга націй-2022/2023. Україна — Шотландія — 0:0 (текстова трансляція)

Сьогодні у Кракові збірна України зійдеться з командою Шотландії...

27.09.2022 17:00

Ліга націй. Україна — Шотландія: інформація щодо телетрансляції матчу

Сьогодні в Кракові підопічні Олександра Петракова проведуть матч Ліги...

Підписатися на новини