Євро-2022. Жіноча збірна України розгромила Грецію та продовжує боротьбу за путівку до фінального турніру

У черговому матчі кваліфікації Євро-2022 жіноча збірна України на власному полі перемогла команду Греції.

Після успішного виїзду до Чорногорії, де синьо-жовті здобули перші очки у відборі, наша команда повернулася додому. У п’ятому для себе поєдинку кваліфікації чемпіонату Європи українки приймали Грецію на київській «Оболонь-Арені».

Перший тайм опонентки провели на рівних, причому представницям Еллади краще вдався початок зустрічі. Зокрема, непоганого удару головою завдала Хадзініколау. Господарки відповіли кількома пострілами повз ворота, а на 15-й хвилині втратили гольовий момент, коли Малахова після виходу сам на сам влучила у стійку. Далі до завершення першої 45-хвилинки можна відзначити сейв Самсон після удару Мітку, а також постріл зі штрафного від Апанащенко в руки кіперу суперниць.

У перерві Наталія Зінченко замінила Малахову на Козлову, що виявилося доречним тренерським ходом. Саме легіонер збірної України з американської «Вірджінія Тех» принесла нашій команді таку потрібну перемогу. Спершу на 58-й хвилині голкіпер Греції не впоралася з прострілом Хімич і відкинула м’яч точно на ногу Козловій, якій залишалося влучити в порожні ворота. Пізніше Овдійчук видала чудовий прохід і не реалізувала вихід сам на сам, проте Бойченко вдалося подати другим темпом точно на голову Козловій, і та збільшила гандикап українок.

Незважаючи на комфортну перевагу, господарки продовжували створювати моменти. На 88-й хвилині синьо-жовтим вдалося довести справу до розгрому — Кравець здорово замкнула головою подачу Андрущак із кутового. А вже в компенсований арбітром час Апанащенко встановила остаточний рахунок, замкнувши передачу Куніної з правого флангу.

Здобувши перемогу над гречанками, збірна України вийшла на третє місце у групі. Тепер на команду Наталії Зінченко чекають матчі з Ірландією вдома та Грецією на виїзді, які пройдуть наприкінці жовтня. Для продовження боротьби за путівку на Євро українок влаштують лише перемоги.

ЧЄ-2022 серед жіночих збірних. Відбірний турнір. Група I

22.09.2020

Україна — Греція 4:0 (0:0)

Голи: Козлова (58, 71), Кравець (88), Апанащенко (90+5).

Україна: Самсон, Філенко (Петрик, 75), Кравець, Шматко, Басанська, Андрущак, Хімич, Бойченко, Апанащенко (к), Малахова (Козлова, 46), Овдійчук (Куніна, 83).

Греція: Папаконстантіну, Гацу, Хадзіянніду (к), Сідіра, Мітку, Морайту (Вардалі, 78), Какабукі, Марку, Конгулі, Хадзініколау (Калдаріду, 84), Саррі (Коковіаду, 69).

Арбітр: А. Чесен (Словенія).

Попереджена: Гацу (34).

22 вересня. Київ. Стадіон «Оболонь-Арена».

01.12.2020         Ірландія — Німеччина

Із 47-ми команд, що беруть участь у кваліфікації Євро, до вирішальної стадії потраплять 15. До Англії як до господаря ЧЄ приєднаються дев’ять переможців відбірних груп та три кращі другі команди. Ще шість команд, які стануть другими у своїх групах, розіграють у стикових матчах останні три путівки. Ці поєдинки відбудуться 5—13 квітня 2021 року.

Нагадаємо, що 23 квітня Виконавчий комітет УЄФА ухвалив рішення про перенесення фінальної частини чемпіонату Європи серед національних жіночих збірних. Таким чином, Євро в Англії проходитиме в період із 6-го по 31 липня 2022 року.

Зміна дат проведення турніру пов’язана з перенесенням через пандемію коронавірусу з 2020-го на 2021 рік чемпіонату Європи серед чоловіків і Олімпіади. Завдяки цьому дати турнірів не збігатимуться між собою.

27.02.2024 20:24

Володимир Пятенко: «Підопічні діяли першим номером, і цей план виправдав себе»

Жіноча збірна України двічі перемогла в стикових матчах Ліги націй-202...

03.10.2023 17:06

Жіноча Ліга націй-2023/2024: визначився час початку матчів між збірними України та Греції

Національна жіноча збірна України провела два стартові матчі в новоств...

28.09.2023 14:01

Володимир Пятенко: «Поки не звертаю уваги на турнірну таблицю. Незважаючи на невдалий старт, ще не все втрачено»

21.09.2023 19:00