Євро-2022: жіноча збірна України перемогла в гостях Чорногорію та зберігає шанси на проходження кваліфікації

У своєму першому матчі після поновлення відбірного турніру підопічні Наталії Зінченко заробили перші бали до таблиці.

Через перерву, викликану епідемією коронавірусу, жіноча збірна України майже рік не проводила матчів. Після трьох поразок на старті змагань синьо-жовтим потрібно здобувати перемоги в поєдинках, що залишилися, адже вони все ще мають шанси кваліфікуватися до фінального турніру.

Фото fscg.me

Перший крок до вирішення цього завдання українки зробили в Подгориці, у грі із суперником, який, як і вони, підійшов до цієї зустрічі з нульовим очковим доробком. Гості володіли ігровою перевагою та почали турбувати голкіпера господарів із перших хвилин. З ударом Апанащенко Обрадович упоралася, а Овдійчук не влучила у ствір. Але в середині першого тайму ще одна спроба Апанащенко виявилася вдалою, і Україна повела в рахунку.

Пропустивши, чорногорки активізувалися та теж завдали кількох ударів, але до реальних загроз справа не доходила. У другому таймі Куніна, яка щойно вийшла на заміну, з передачі Апанащенко закріпила перевагу синьо-жовтих. Чорногорки скоротили відставання в рахунку, але потім після прострілу Петрик Булатович зрізала м’яч у власні ворота. 1:3. Результат міг би бути ще більш переконливим, оскільки Апанащенко та Куніна влучали в каркас воріт.

ЧЄ-2022 серед жіночих збірних. Відбірний турнір. Група I

18.09.2020

Чорногорія — Україна — 1:3 (0:1)

Голи: Дешич (63) — Апанащенко (23), Куніна (60), Булатович (66, автогол).

Чорногорія: Обрадович, Попович, Шаранович, Джуркович, Булатович (к), Джокович (Радунович, 90+2), Дешич, Тошкович, Куч (Недич, 86), Карличич (Бечич, 90+5), Божич.

Україна: Самсон, Панцулая (Петрик, 46), Подольська, Шматко, Басанська, Андрущак, Апанащенко (к), Хімич, Андрухів (Куніна, 58), Овдійчук, Козлова (Калініна, 81).

Арбітр: В.Раудзиня (Латвія).

Попереджені: Шаранович (37), Булатович (89) — Панцулая (6), Козлова (71).

18 вересня. Подгориця. Стадіон «ДГ Арена».

01.12.2020         Ірландія — Німеччина

Із 47-ми команд, що беруть участь у кваліфікації Євро, до вирішальної стадії потраплять 15. До Англії як до господаря ЧЄ приєднаються дев’ять переможців відбірних груп та три кращі другі команди. Ще шість команд, які стануть другими у своїх групах, розіграють у стикових матчах останні три путівки. Ці поєдинки відбудуться 5—13 квітня 2021 року.

Нагадаємо, що 23 квітня Виконавчий комітет УЄФА ухвалив рішення про перенесення фінальної частини чемпіонату Європи серед національних жіночих збірних. Таким чином, Євро в Англії проходитиме в період із 6-го по 31 липня 2022 року.

Зміна дат проведення турніру пов’язана з перенесенням через пандемію коронавірусу з 2020-го на 2021 рік чемпіонату Європи серед чоловіків і Олімпіади. Завдяки цьому дати турнірів не збігатимуться між собою.

31.07.2022 22:45

Українка Катерина Монзуль зафіксувала перемогу Англії на жіночому Євро-2022

Сьогодні на лондонському стадіоні «Вемблі» відбувся фіналь...

14.07.2022 15:00

Українські арбітри працюватимуть уже на другому матчі жіночого Євро-2022

На поєдинку третього туру групового раунду жіночого Євро-2022 у групі...

20.04.2022 14:00

Двоє українських арбітрів працюватимуть на матчах фінальної частини жіночого Євро-2022

Суддівський комітет УЄФА затвердив список головних арбітрів та їхніх а...