Андрій Шевченко: «Дебютанти діяли дуже впевнено та повністю виконали завдання на гру»

Головний тренер національної збірної України Андрій Шевченко провів прес-конференцію після переможного матчу зі Швейцарією (2:1) у Лізі націй.

— Ще раз дякую Львову за теплий прийом, — розпочав спілкування з пресою Андрій Шевченко. — На жаль, сьогодні на стадіоні було мало людей — тільки ті, хто мав тут знаходитися за протоколом.   

Швейцарія — чудово підготовлена команда, відчувається робота тренера. Це дуже збалансований колектив, і сьогодні був чудовий тест для нас.

— Як ви можете прокоментувати той факт, що у збірної України виникали проблеми з переходом в атаку за рахунок передач?

— Суперник не давав нам цього робити, активно пресингував нас. Це дуже сильна команда, швейцарці діяли сміливо, широко розташовувалися. У другому таймі ми грали вже краще, був хороший футбол у виконанні двох команд.

— Як ви оціюнюєте підсумковий результат матчу?

— Сьогодні була відкрита гра, в якій обидві команди грали й дозволяли грати супернику. У такій грі, якщо ти створюєш моменти, маєш забивати. Ми створили свої моменти та використали їх.

— Що ви можете сказати щодо претензій Владимира Петковича до арбітражу та відсутності VAR?

— Гра була дуже чистою, арбітр пред’явив футболістам мало карток, і VAR фактично був непотрібний. Хоча було чимало фізичного контакту, але гравці поважали один одного.

— Чому ви використали лише одну заміну та як можете оцінити дії дебютантів — Тимчика та Михайліченка?

— Перш за все, дебютанти діяли дуже впевнено, вони повністю виконали завдання, які ми ставили. Після гарного підключення Тимчика ми забили перший м'яч... Щодо замін, то ми могли зробити їх лише три. По ходу матчу я зважав на різний стан гравців. Ті футболісти, які були на полі, тримали ритм гри, заміни були непотрібні. До того ж я не був упевнений, що виконавець зможе ввійти в таку гру. Результату ми досягли, отже, таке рішення було виправданим.

— Ви багато апелювали до Яремчука, який вийшов на заміну…

— Мої зауваження були спрямовані на стимулювання Романа, на те, щоб тримати ритм. Гравці мене чули, важливо було не зупинятися. Яремчук чудово вийшов на заміну, було декілька помилок, але претензій до нього я не маю...

— Чи буде ротація в поєдинку з Іспанією? Та як ви оцінюєте гру Коноплянки?

— До матчу проти Іспанії треба пройти відновлення. Ми подивимося, як футболісти будуть почуватися. Що ж до Коноплянки, то, виходячи з його нинішнього стану, Євген провів відмінний поєдинок. Йому потрібно конкурувати й у клубі, й у збірній. Ми будемо давати йому шанс.

— Швейцарія діяла за схемою 3—4—3 в атаці. У чому особливість такої схеми для нашої оборони?

— Ця збірна завжди діє так. За системою гри Швейцарія — дуже незручний для нас суперник. Але ми виконали план на матч, протистояли опонентам відмінно.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
18.01.2021 20:00

Офіційно. Визначено дату розгляду в CAS справи щодо матчу Ліги націй Швейцарія — Україна

Спортивний арбітражний суд м. Лозанни (CAS) призначив дату розгляду ап...

25.11.2020 19:05

Апеляційний комітет УЄФА зарахував збірній України технічну поразку за матч зі Швейцарією

Сьогодні Апеляційний комітет УЄФА розглянув справу щодо скасування поє...

24.11.2020 17:40

Тренувальний табір збірної України: як дотримувався протокол УЄФА «Повернення до гри» (відео)

Завтра, 25 листопада Апеляційний комітет УЄФА розглядатиме справу щодо...

Підписатися на новини