УЄФА повідомив про виплати європейським клубам за участь їхніх гравців у циклі Євро-2020

УЄФА вирішив уже зараз виплатити 70 млн євро 676-ти клубам із 55-ти національних асоціацій за їхній внесок у змагання національних збірних.

Сьогодні Виконавчий комітет УЄФА вирішив негайно зробити виплати клубам за внесок у змагання національних збірних під егідою УЄФА. Про це повідомив офіційний сайт організації. 

Спочатку Союз європейських футбольних асоціацій планував виплатити ці гроші після того, як відбудуться стикові матчі Ліги націй, в яких мали визначитися останні учасники Євро-2020. Але з огляду на те, що доходи клубів через світову кризу знижуються, а виконувати фінансові зобов'язання потрібно, платежі буде здійснено вже зараз.

Отже, 50 млн євро отримають клуби, які відпускали гравців до 39-ти збірних, що не братимуть участі у стикових матчах кваліфікації європейської першості. 

17,7 млн ​​євро отримають клуби, що відпускали гравців до 16-ти збірних, які беруть участь у стикових матчах кваліфікації європейської першості (без урахування відкладених платежів за самі стикові матчі).

2,7 млн ​​євро отримають клуби, які відпустять гравців на стикові матчі (ці платежі буде здійснено восени після закінчення стикових матчів).

Загалом за меморандумом про порозуміння між УЄФА та Асоціацією європейських клубів (АЄК), який було оновлено у 2019 році, у зв'язку з Євро-2020 клубам буде виділено не менше 200 млн євро.

Згідно з механізмом виплат, затвердженим Виконкомом УЄФА, клуби, які відпускали гравців на матчі кваліфікації європейської першості та Ліги націй, отримають 70 млн євро. Решту 130 млн отримають клуби, чиї футболісти поїдуть на фінальний турнір Євро-2020.

Ці виплати допоможуть великій кількості клубів по всій Європі пережити період кризи. Виплати в розмірі від 3 200 до 630 000 євро отримають 676 клубів з усіх 55-ти національних асоціацій, які зробили внесок у кваліфікацію європейської першості й Лігу націй УЄФА 2018—2020 років.

Президент УЄФА Александер Чеферін прокоментував це рішення: «Європейські клуби — невід'ємний елемент успіху наших турнірів для збірних. Як наслідок, частина доходів від турнірів для збірних виділяється клубам, які відпускали футболістів на матчі. У нинішні важкі часи, коли безліч клубів зіткнулася з фінансовими проблемами, особливо пов'язаними з грошовими потоками, наш обов'язок — зробити так, щоб клуби отримали ці виплати якомога швидше».

НОВИНИ ПО ТЕМІ
17.04.2021 12:00

УЄФА оприлюднив порядок денний найближчого виконкому організації

Найближча зустріч Виконавчого комітету УЄФА, до складу якого входить п...

01.04.2021 12:03

Офіційно. Рішення Виконкому УЄФА щодо замін на Євро-2020 та в Лізі націй-2021

Виконавчий комітет УЄФА в режимі відеоконференції ухвалив рішення щодо...

Підписатися на новини