Керівники комітету арбітрів ознайомили представників клубів із нюансами застосування системи VAR

Найближчого вік-енду, під час першого після зимової перерви, 19-го туру Прем’єр-ліги, в українському футболі відбудеться історична подія. На матчах «Динамо» — «Ворскла» (22 лютого) та «Шахтар» — «Десна» (23 лютого) вперше буде застосовано систему VAR. Два роки тому за ініціативи президента УАФ Андрія Павелка розпочалась підготовка до введення в українському футболі системи VAR, яка була завершена наприкінці минулого року.

Перед поновленням матчів чемпіонату України голова Комітету арбітрів УАФ Лучано Лучі запросив представників клубів УПЛ до Будинку футболу на семінар, присвячений цьому питанню. Усі нюанси застосування системи присутнім докладно пояснював заступник начальника відділу забезпечення арбітражу Віктор Дердо, який відповів на всі запитання, що виникали в аудиторії. У зустрічі також узяв участь перший віце-президент УАФ Олег Протасов.

Фото Володимира Раснера

Працювати арбітром VAR зараз в Україні зможуть тільки чотири рефері — Євгеній Арановський, Микола Балакін, Віталій Романов та Сергій Бойко. Вони, а також Катерина Монзуль, яка має відповідний сертифікат ФІФА, будуть обслуговувати ці матчі і як головні арбітри.

— Коли впроваджується нова технологія рівня VAR, з’являється дуже багато нюансів, — зауважив Лучано Лучі. — Сьогодні у присутніх футболістів і тренерів виникало багато практичних запитань, на які вони отримали вичерпні відповіді від представників Комітету арбітрів УАФ.

Фото Володимира Раснера

Додамо, що на запрошення комітету відгукнулися представники майже всіх клубів УПЛ. Найбільш масово були представлені  «Шахтар» та «Динамо», які делегували по три представники.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини