Олександр Косенко: «Серби мали емоційну підтримку від уболівальників, а ми не впоралися із цим тиском...»

Головний тренер збірної України з футзалу Олександр Косенко підбив підсумки виступу команди в еліт-раунді відбору ЧС-2020.

На початку лютого в сербському Ніші синьо-жовті сперечалися за путівки на чемпіонат світу 2020 року. На жаль, у підсумку збірна України посіла четверте місце у групі. Коли емоції вщухли, ми поспілкувалися з наставником нашої команди Олександром Косенком.

— Як ви оцінюєте результат та гру своїх підопічних в еліт-раунді відбору ЧС-2020?

— Зрозуміло, що результат незадовільний. Ми не виконали завдання. Проте по грі не все так безнадійно, як здається. У цьому плані непоганими вийшли матчі з Іспанією й Францією. Щодо поєдинку із Сербією, то перемогу здобула та команда, в якої нерви виявилися міцнішими.

Чи можна назвати саме матч із господарями ключовим для нашої збірної?

— Мені здається, що із сербами в нас ішла гра нервів. Господарі мали емоційну підтримку від уболівальників. Ми не впоралися із цим тиском, що, у першу чергу, є провиною тренерів. Ми не змогли вплинути на підопічних, хоч і намагалися. Не скажу, що тренери нічого не робили. Та, на жаль, упоратися з тиском не вдалося.

Чи не здається вам, що збірній України десь не пощастило, були проблеми з реалізацією?

— Звичайно, можна нарікати на удачу, однак саме ми не використовуємо ці моменти. Я нікому із хлопців не можу чимось дорікнути, відповідальність за результат лежить на тренерах. Це насправді так. Отже, десь ми впустили певні моменти.

Щодо реалізації, то при завершенні атак виконавці повинні самі вирішувати, грати індивідуально. Можливо, треба бути більш розкутими. Завершення атаки — витончене мистецтво. Удар може бути кострубатим і негарним або ж витонченим, але він перетвориться на гол. Повторюся, можна нарікати на удачу, однак у першу чергу потрібно питати з нас.

Які подальші плани збірної України до жеребкування відбору Євро-2022?

— Попереду — засідання виконавчого комітету, після якого визначимося з нашим майбутнім та планами.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини