Ліга чемпіонів. «Шахтар» у Загребі в матчі з драматичним фіналом зіграв унічию

Зустріч претендентів на підсумкове друге місце у групі та путівку до плей-офф Ліги чемпіонів завершилася нічиєю, яка є стратегічно вигідною для «Шахтаря».

Луїш Каштру не зміг задіяти в поєдинку з прямим конкурентом усіх основних гравців. Через пошкодження не полетіли до Хорватії Соломон та Коноплянка, який був автором одного з м’ячів у першому матчі між цими командами. Утім, початок зустрічі залишився за донеччанами. Гості розпочали гру з позиції сили та мали у стартові хвилини значну перевагу у володінні м’ячем. І після кількох неточних ударів по воротах ця перевага нарешті втілилася в гол Алана Патріка. Бразильський півзахисник відпасував на хід Мораесу, а потім відгукнувся на пас у відповідь, вразивши ціль із близької відстані.

Але, як і два тижні тому в Харкові, після швидкого голу перевага «Шахтаря» в рахунку трималася недовго. Нічого надзвичайного гравці «Динамо» не створили, однак Ісмаїлі не завадив Теофілю-Катрену подати з флангу, а Степаненко з Кривцовим удвох не зуміли переграти в повітрі потужного форварда господарів Петковича. 1:1. У подальшому гра проходила дуже напружено, навіть незважаючи на те, що до перерви жодному із суперників не вдалося більше створити реальних гольових моментів.

У другому таймі команди спершу обмінялися гострими контратаками. Спроба «Шахтаря» завершилася неточною передачею Коваленка на Марлоса, а після удару динамівця Леоваца м’яч влучив у поперечину. У заключній чверті поєдинку донеччани, здавалося, повернули собі контроль над грою. Вони отримали чисельну перевагу після вилучення за другу жовту картку Моро, але невдовзі склади вирівнялися — друге попередження заробив і Марлос.

Чудовий момент мав Матвієнко, коли після розіграшу стандарту влучив у голкіпера з кількох метрів. «Динамо» ж своїм шансом скористалося. Іванушец, який незадовго до цього з’явився на полі, пройшов по центру та переграв Пятова ударом низом. Після цього «Шахтар» пішов ва-банк, утім, спершу пропустив утретє — від Адемі. Але потім Мораес забив головою з передачі Коваленка, а Пятов ще й заробив пенальті у штрафному суперника! 11-метровий реалізував Тете. 3:3, і гірники випереджають «Динамо» за рахунок більшої кількості голів на чужому полі.

У складі помаранчево-чорних у матчі взяли участь футболісти, викликані на найближчий збір національної команди України: Пятов, Кривцов, Матвієнко (замінений на 86-й хвилині), Марлос (червона картка), Коваленко (гольовий пас), Мораес (гол, гольовий пас).

Ліга чемпіонів. Груповий раунд. 4 тур

Група C

«Динамо» З (Хорватія) — «Шахтар» (Україна) — 3:3 (1:1)

Голи: Петкович (25), Іванушец (83), Адемі (89) — Алан Патрік (13), Мораес (90+3), Тете (90+8, з пенальті).

«Динамо» З: Лівакович, Стоянович (Іванушец, 72), Теофіль-Катрен, Ділавер, Перич, Леовац, Адемі (к), Моро, Ольмо, Оршич (Г’їра, 77), Петкович (Кендзьор, 90+1).

Запасні: Загорац, Мубандже, Шитум, Атьємвен.

Тренер: Ненад Бєліца.

«Шахтар»: Пятов, Додо, Кривцов, Матвієнко (Дентиньо, 86), Ісмаїлі, Степаненко (Маркос Антоніо, 90+1), Алан Патрік (Тете, 84), Марлос, Коваленко, Тайсон (к), Мораес.

Запасні: Шевченко, Болбат, Хочолава, Сікан.

Тренер: Луїш Каштру.

Арбітр: Фелікс Брих (Німеччина).

Попереджені: Ділавер (34), Моро (41), Адемі (90+4), Теофіль-Катрен (90+7) — Марлос (73).

Вилучені: Моро (74) — Марлос (79).

6 листопада. Загреб. Стадіон «Максимір».

«Аталанта» (Італія) — «Манчестер Сіті» (Англія) — 1:1 (0:1)

04.10.2023 00:01

Ліга чемпіонів. «Арсенал» із Зінченком та «Бенфіка» з Трубіним програли, а «Реал» без Луніна переміг

Сьогодні в 2-му турі групового раунду Ліги чемпіонів-2023/2024 зіграли...

31.08.2023 19:44

Жеребкування Ліги чемпіонів. «Шахтар» зіграє в одній групі з «Барселоною», «Порту» та «Антверпеном»

Сьогодні відбулося жеребкування групового раунду Ліги чемпіонів-2023/2...

07.08.2023 13:15

Ліга чемпіонів. Відбулося жеребкування плей-оф раунду кваліфікації турніру

Сьогодні відбулося жеребкування плей-оф раунду кваліфікації Ліги чемпі...

02.08.2023 21:06

Владислав Кочергін допоміг польському «Ракуву» вийти до третього кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів

У матчі-відповіді другого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів-2023/...