Favbet Ліга. «Динамо» в першому матчі після повернення Михайличенка зіграло внічию з «Олімпіком», «Десна» піднялася на другу сходинку

Сьогодні відбулися три поєдинки 5-го туру Favbet Ліги. «Динамо» не зуміло обіграти «Олімпік», а «Ворскла» з «Десною» здобули виїзні перемоги з великим рахунком.

Зустріч «Динамо» з «Олімпіком» привертала особливу увагу. Обидві команди напередодні вдалися до тренерських перестановок. Біло-сині, які після вильоту з Ліги чемпіонів розсталися з Олександром Хацкевичем, проводили перший матч під керівництвом Олексія Михайличенка, що повернувся на тренерський місток рідного клубу після 15-річної паузи. Опонент екс-керманича національної збірної України Ігор Климовський після відставки Жуліо Сезара, до речі, теж удруге став біля штурвалу нинішньої команди, але перерва в нього була набагато скромнішою — менше року.

Краще проявити себе під орудою нового наставника загалом вдалося «олімпійцям», які здобули перше очко в сезоні. Попри значну територіальну перевагу, у першому таймі атакувальні зусилля динамівців не отримували гідного завершення. Загрожувати воротам «Олімпіку» господарям вдавалося хіба що зі стандартів, причому завдати акцентованого удару в площину за першу 45-хвилинку біло-сині так і не спромоглися.

А на початку другого тайму скористатися помилкою суперників вдалося підопічним Климовського. Перехопивши м’яч на чужій половині поля, вони у два паси доправили його до Політила, і досвідчений півзахисник діагональним ударом вразив дальній кут. 0:1. На відповідь «Динамо» знадобилося 10 хвилин. Капітан киян Циганков здалеку закрутив м’яч під стійку, зрівнявши рахунок.

А потім гості залишилися в меншості — Гришко отримав пряму червону картку за грубий фол проти Вербича. Ще жодного разу «Олімпіку» в поточному чемпіонаті не вдалося завершити матч у повному складі. Щоправда, невдовзі й сам Вербич побачив перед собою червоне світло за неспортивну поведінку. Дотиснути ж суперника в рівних складах динамівцям не вдалося.

У складі «Динамо» в поєдинку взяли участь футболісти, викликані Андрієм Шевченком на вересневий збір національної команди України: Бойко, Бурда (жовта картка), Миколенко, Циганков (гол), Шепелєв (гольовий пас, замінений на 79-й хвилині), Буяльський.

Ще два матчі принесли перемоги командам, які виступали в гостях, причому з однаковим рахунком — 3:0. «Ворскла», яка невдало розпочала сезон, нині виглядає чудово та в останніх трьох турах обходиться без поразок — дві перемоги та нічия. «Колос», навпаки, на емоціях видав бурхливий старт сезону, але після двох вікторій у двох перших турах виграти більше не може. У зустрічі на київській «Оболонь-Арені» бомбардирський хист несподівано проявив Ігор Пердута. Захисник полтавців відзначився дублем.

Поступилася з великим рахунком на своєму полі й «Олександрія». Підопічні Володимира Шарана, яким невдовзі стартувати в груповому турнірі Ліги Європи, програли після двох перемог поспіль. Визначальним у цій зустрічі став епізод на початку другого тайму, коли арбітр призначив пенальті у ворота господарів та вилучив із поля Дениса Мірошніченка. «Десна» скористалася нагодою сповна, реалізувавши 11-метровий та згодом забивши ще двічі. Підопічні Олександра Рябоконя вже другі в турнірній таблиці.