Favbet Ліга: «Шахтар» завдав «Динамо» першої поразки в чемпіонаті

Третій тур чемпіонату України відкрився принциповим поєдинком, в якому донецький «Шахтар» на виїзді мінімально обіграв київське «Динамо».

Надзвичайно важливий матч біло-синім випало проводити в перерві між поєдинками Ліги чемпіонів із бельгійським «Брюгге». Тримаючи в голові майбутню єврокубкову гру, Олександр Хацкевич вніс кілька змін. У господарів вийшли Шепелєв, де Пена, новачок Родрігес, уперше в сезоні з’явився у стартовому складі Циганков, тоді як Бєсєдін та Буяльський не потрапили до заявки, а Караваєв залишився на лаві запасних.

Луїш Каштру не міг розраховувати на травмованого Коваленка. Натомість португальський тренер «Шахтаря» повернув до стартової 11-ки Болбата та Соломона. Додатковою мотивацією для донеччан стала недавня поразка від динамівців у Суперкубку України.

Суперники не поспішали розкриватися, тож на старті поєдинку моментів було небагато. У господарів варто відзначити точний постріл де Пени, а в гостей — різкий, але невлучний удар Соломона в дальній кут. Проте в середині тайму «Шахтар» несподівано відкрив рахунок: Соломон продерся правим флангом і прострілив на Мораеса, а екс-динамівець елегантно забив п’ятою.

На 32-й хвилині гірники могли збільшити перевагу, однак Марлос із передачі Тайсона влучив у стійку. Киянам усе ж вдалося відігратися до перерви, коли Пятов невдало відбив дальній удар Гармаша, а Родрігес головою добив м’яч у сітку. Для гравця збірної Люксембургу це перший гол у майці «Динамо».

Другий тайм розпочався з тиску «Шахтаря» — небезпечно пробивав Тайсон, були спроби в Мораеса та Марлоса. Біло-сині відповіли ближче до середини 45-хвилинки, коли Вербич не використав класну флангову передачу, пробивши вище цілі. А незабаром гірники забили переможний м'яч. Марлос розхитав де Пену й Кадара і за допомогою рикошету від Миколенка переграв Бойка ударом із середньої відстані.

До кінця зустрічі кияни втратили ще кілька моментів, зокрема, удар Андрієвського заблокували, а в компенсований час не зміг заштовхнути м’яч до сітки Соль. «Шахтар» міг забивати третій м'яч під час атаки «3 в 1», але Дентіньо не влучив у порожні ворота. У підсумку — 2:1 на користь гостей.

За «Динамо» зіграли шість футболістів, які брали участь в останньому зборі національної команди: Бойко, Бурда, Миколенко, Шепелєв (жовта картка, замінений на 70-й хвилині), Сидорчук (замінений на 66-й хвилині), Циганков (замінений на 60-й хвилині). У складі «Шахтаря» з’явилися сім збірників: Пятов, Кривцов, Матвієнко, Степаненко, Марлос (гол, замінений на 90+2-й хвилині), Мораес (гол, жовта картка, замінений на 81-й хвилині), Болбат (замінений на 78-й хвилині).

Зазначимо, що на матчі були присутні тренери національної збірної України Андрій Шевченко та Олександр Шовковський. Також нагадаємо, що 2 вересня синьо-жовті проведуть відкрите тренування на НСК «Олімпійський».