Прем’єр-ліга. «Дніпро-1» перемагає завдяки голам чемпіонів світу, «Шахтар» з «Динамо» також не втрачають очок на старті

Сьогодні відбулися три останні поєдинки першого туру УПЛ, який розпочався ще минулої неділі.

Статус центрального матчу ігрового дня мала зустріч в Олександрії, де бронзовий призер попереднього сезону приймав чинного чемпіона. Після невдачі в поєдинку за Суперкубок країни з київським «Динамо» сьогодні підопічні нового тренера «Шахтаря» Луїша Каштру здобули першу перемогу в офіційному матчі під керівництвом португальського фахівця.

Гірники знову, як і в грі з киянами, мали перевагу, але матеріалізувати її довго не вдавалося. Уже на 7-й хвилині арбітр зустрічі Анатолій Абдула призначив 11-метровий після падіння у штрафному господарів Мораеса, якого не за правилами зустрів Гречишкін. Пенальті виконував Марлос, але голкіпер «Олександрії» Паньків, якій брав участь в останньому, червневому зборі національної команди України, не дозволив себе переграти, парирувавши удар.

Гірники продовжували створювати моменти, зокрема, Хочолава після «стандарту» пробив головою у стійку. Але контратаки господарів, які, до речі, як і «Шахтар», цієї осені братимуть участь у груповій стадії єврокубкового турніру, були досить небезпечними. І під завісу першого тайму одна з них принесла успіх команді Володимира Шарана. Захист «Шахтаря» припустився чергової помилки в центральній зоні, і Ковалець із Третьяковим розібралися з Хочолавою та Пятовим. 1:0. У другому таймі Бухал зрізав м’яч у свої ворота після прострілу Тайсона, потім сам капітан гірників завершив свій прохід ударом у нижній кут, а крапку поставив Дентиньо, забезпечивши гостям вольову перемогу.

У складі «Шахтаря» в матчі були задіяні футболісти національної збірної України, які викликалися на останній збір синьо-жовтих: Пятов, Болбат (замінений на 90-й хвилині), Кривцов, Степаненко (жовта картка), Марлос (нереалізований пенальті), Матвієнко (вийшов на заміну на 90-й хвилині).

«Динамо» свій матч з «Карпатами» розпочало на півгодини пізніше. Кияни у Львові повели в рахунку завдяки автоголу: Буяльський прострілював до штрафного майданчика, а Ковтун невдало намагався перервати польот м’яча. Другий гол на рахунку Бєсєдіна, який реалізував зароблений Гармашем 11-метровий.

Свій внесок у перемогу «Динамо» зробили футболісти з останнього «призову» команди Андрія Шевченка: Бойко, Бурда, Миколенко (жовта картка), Шепелєв, Караваєв, Циганков (вийшов на заміну на 70-й хвилині).

У ще в одному матчі відбувся черговий дебют нового учасника Прем’єр-ліги. «Дніпро-1», який, до речі, став 40-м клубом, що бере участь у турнірі елітних клубів України, наслідував приклад ковалівського «Колоса» та розпочав нову сторінку своєї історії з перемоги. Забивали за команду Дмитра Михайленка чемпіони світу у складі юнацької збірної України (U-20) Булеца та Супряга.