Збірна України U-20 — чемпіон світу 2019 року!

Підопічні Олександра Петракова здобули вольову перемогу над збірною Кореї у вирішальному поєдинку польського мундіалю.

Шлях нашої команди до вирішальної дуелі виявився тернистим. Так, у півфіналі вона вибила міцну Італію, та, на жаль, у тому поєдинку червону картку отримав Денис Попов, який не зміг сьогодні допомогти синьо-жовтим. Корейці на попередній стадії здолали збірну Еквадору і, як і українці, уперше пробилися до фіналу чемпіонату світу.

Олександр Петраков вирішив внести деякі зміни в середині поля та в атаці: повернувся до старту Хахльов, із перших хвилин розпочав матч Супряга, відбув дискваліфікацію Цітаішвілі. Утім, на план нашого наставника на гру суттєво вплинув епізод на перших хвилинах, коли Бескоровайний сфолив у власному штрафному, а Лі Канг Ін реалізував пенальті. 0:1.

Корейці відразу ж віддали ініціативу нашій збірній, а та відповіла ударом Булеци у площину зі штрафного. Синьо-жовті продовжували володіти м’ячем, однак суперники протягом тривалого часу вправно оборонялися. Корейський замок було зламано лише на 34-й хвилині, коли після відскоку в чужому штрафному Супряга здорово зорієнтувався і щосили пробив у ближній кут. 1:1.

Наступні гострі моменти сталися вже після перерви. На початку другого тайму азіати заволоділи ініціативою, та Чхо Йон Ук пробив вище воріт. А на 53-й хвилині українці відповіли на потуги суперників другим голом Супряги. Конопля прорвався по своєму флангу, віддав пас Владу, а той влучно пробив у дальній кут. 2:1.

Поки корейці оговтувалися, наші хлопці продовжували атакувати. Спершу Булеца опинився на чудовій позиції, але пробив значно вище, після чого свій небезпечний постріл поруч зі стійкою здійснив Корнієнко.

Усередині другого тайму підопічні Чон Чин Йона створили свій найгостріший момент після голу, коли після кутового один із корейців пробивав головою. Однак Лунін якимось дивом зреагував і перевів м’яч у поперечину. Азіати продовжували тиснути, активніше грали флангами та заробляли стандарти, однак зрівняти рахунок так і не зуміли.

Натомість наприкінці зустрічі синьо-жовті збільшили власну перевагу. Цітаішвілі отримав м’яч у центрі і здійснив неймовірний ривок через півполя, після чого здорово пробив у дальній кут. Цей гол остаточно закріпив успіх юнацької збірної України, яка вперше в історії здобула титул чемпіона світу.

ЧС-2019 (U-20). Фінал

Україна Корея 3:1 (1:1)

Голи: Супряга (34, 53), Цітаішвілі (89) — Лі Канг Ін (5, з пенальті).

Україна: Лунін, Бескоровайний, Бондар (к), Сафронов, Корнієнко, Конопля, Дришлюк, Хахльов (Чех, 56), Булеца (Кащук, 88), Супряга (Сікан, 63), Цітаішвілі.

Запасні: Кучерук, Різник, Веремієнко, Мусолітін, Устименко, Снурніцин.

Тренер: Олександр Петраков.

Корея: Лі Гван Йон, Хван Те Хьон (к), Лі Джі Соль, Кім Хьон У, Лі Дже Ік, Чхве Чун (Лі Гю Хьок, 80), Кім Се Юн (Ум Вон Сан, 46), Кім Чжун Мін, Чхо Йон Ук (Чон Се Джин, 63), Лі Канг Ін, О Се Хон.

Запасні: Пак Джі Мін, Чхве Мін Су, Ко Дже Хьон, Пак Те Чун, Чон Хо Джин, Кім Чу Сон, Лі Сан Чун.

Тренер: Чон Чин Йон.

Арбітр: Ісмаїл Ельфатх (США).

Попереджені: Конопля (86) — Кім Хьон У (33), Лі Дже Ік (56), О Се Хон (78).

15 червня. Лодзь. Муніципальний стадіон.

15.06.2020 11:00

Тріумфу — рік: у 2019-му збірна України U-20 стала чемпіоном світу!

Сьогодні — рівно рік із того дня, коли збірна України вигра...

27.12.2019 16:12

2019: підсумки року для юнацької збірної України U-20

Це була неймовірна крапка в біографії цієї юнацької збірної України, я...

16.12.2019 22:59

«Вечір чемпіонів». 1 000 000 доларів преміальних для збірної України U-20 за перемогу на чемпіонаті світу!

Історичне досягнення всього українського футболу, кубок чемпіонів світ...

31.07.2019 15:04

Двоє українських чемпіонів світу ввійшли до списку можливих проривів сезону-2019/2020 за версією УЄФА

Офіційний сайт УЄФА запропонував своїм авторам зі всієї Європи скласти...