ЧС-2019 (U-20). Представляємо суперника: збірна Панами

Доля вирішила так, що суперником збірної України U-20 в 1/8 фіналу чемпіонату світу в Польщі стане збірна Панами.

Нагадаємо, що підопічні Олександра Петракова вирішили не бавитися з вогнем, залишили за собою першу сходинку в турнірній таблиці групи D й очікували на завершення матчів у групах E та F. Якась із команд, які посядуть третє місце в цих квартетах, і мала випасти українцям в якості опонента.

Була ймовірність отримати дуже потужну Португалію, чемпіона Європи U-19 минулого року, яка в півфіналі розтрощила Україну — 5:0, але португальці за додатковими показниками поступилися в рейтингу третіх команд Панамі й вибули з розіграшу, що стало сенсацією турніру.

Це перший вихід збірної Панами U-20 із групи на чемпіонаті світу — із шостої спроби. І прізвище тренера команди — Хорхе Делі Вальдеса — уже ввійшло в історію панамського футболу. Він — брат-близнюк Хуліо Делі Вальдеса, якого футбольні вболівальники знають краще, адже якщо Хорхе грав на позиції форварда в клубах Японії та США, то Хуліо встиг показати себе в Європі. Цей панамський бомбардир розпочав європейську епопею в «Кальярі» (1993—1995), продовжив у «ПСЖ» (1995—1997), потім — в «Ов'єдо» (1997—2000) та «Малазі» (2000—2003). Наразі він — головний тренер національної збірної Панами, а Хорхе очолює збірну U-20.

У складі наших суперників є чотири футболісти, які встигли дебютувати в національній збірній Панами. Це лівий захисник Бенітес, центральний захисник Харві, центральний півзахисник Уокер та єдиний представник європейського клубу в команді U-20 форвард Герреро, який провів перший матч за національну команду в 17 років. Щоправда, на ЧС-2019 (U-20) він травмувався в першому ж матчі й пропустив два наступних (проблема з меніском).

Збірна Панами зірок із неба не хапає, але свій шанс використовує. Так було на чемпіонаті КОНКАКАФ-2018 (U-20). Там панамці набрали 15 очок із 15-ти на першому етапі, а на другому лише за додатковими показниками пропустили на першу сходинку у своїй групі Мексику. Власне, Панама, як і Україна, увійшла до квартету найсильніших у своїй конфедерації.

Із того складу на ЧС-2019 не приїхав один із головних бомбардирів — Саєд Діас з американського «Бетлгем Стіл». А зважаючи на травму Герреро у стартовій зустрічі, можна здогадатися, наскільки серйозні втрати в лінії нападу в Панами. Щоправда, в ударі 18-річний Валанта, який двічі вдало вийшов на заміну (на чемпіонаті КОНКАКАФ він, як і Діас, забив чотири м’ячі). А в останній грі, із командою Саудівської Аравії, в якій Панамі потрібно було перемагати, аби претендувати на 1/8 фіналу, відзначився Маккензі (на чемпіонаті КОНКАКАФ він забив тричі).

Шлях панамців до плей-офф вийшов дуже простим. І не без долі везіння. У першому турі, із командою Малі, від поразки вдалося врятуватися лише на 87-й хвилині — завдяки пенальті (1:1). А за моментами африканці переважали та мали забивати більше. У другому турі, із Францією, була прогнозована поразка — 0:2. Визначальним вийшов матч із Саудівською Аравією: Маккензі швидко відкрив рахунок, на початку другого тайму аравійці відновили рівновагу, а крапку Панамі вдалося поставити на 78-й хвилині — 2:1.