Прем’єр-ліга: вольові перемоги «Динамо» та «Зорі», повернення до гри Марлоса

У передостанньому турі серед команд першої шістки лише «Маріуполь» та «Зоря» зберігали турнірну мотивацію, оскільки заочно сперечалися за четверте місце, що дозволяє стартувати в Лізі Європи пізніше.

Але поєдинок «Динамо» зі «Львовом» теж був принциповим. Киянам, які знову залишилися без трофеїв, важливо на позитиві завершити сезон, та й усі три попередні матчі між цими командами видалися бойовими, зокрема, гра першого етапу в Києві, в якій львів’яни перемогли (1:0).

Створили чимало проблем біло-синім гості й цього разу. Динамівці, які через численні кадрові втрати вийшли в незвичному складі, багато помилялися в захисті. Зокрема, на 16-й хвилині не кращим чином проявили себе Сідклей та Бущан, які не завадили відзначитися Алваро. Олександр Хацкевич замінив бразильського захисника ще в першому таймі…

Але під завісу матчу тиск «Динамо» дався взнаки, і дві подачі Де Пени (із гри та з кутового) ударами головою перетворили на голи Бєсєдін із Бурдою.

У складі киян у поєдинку взяли участь футболісти, викликані на поточний збір національної команди України: Бурда (гол), Шепелєв, Шапаренко (жовта картка, замінений на 64-й хвилині), Бєсєдін (гол), Миколенко (вийшов на заміну на 28-й хвилині), Сидорчук (вийшов на заміну на 46-й хвилині, жовта картка).

Що ж до згаданої заочної суперечки «Маріуполя» із «Зорею» (які, до речі, в останньому турі остаточно з’ясують стосунки в очній зустрічі у приазовському місті), то сьогодні більше пощастило луганцям. Підопічні Юрія Вернидуба теж здобули вольову перемогу. «Олександрія» відкрила рахунок у Запоріжжі завдяки голу Довгого, який головою замкнув навіс Гречишкіна. Але ще в першому таймі Громов із передачі Сіласа й Луньов після удару Чайковського та рикошету забезпечили господарям переможний рахунок, який у другому таймі, пробивши у верхній кут після розіграшу кутового, збільшив Хомченовський. Гравець збірної України Караваєв провів за «Зорю» повний матч.

«Маріуполь» у зустрічі із «Шахтарем», зі свого боку, протримався лише тайм та після поразки поступився «Зорі» четвертим рядком. Гірники, які вже вирішили всі завдання на сезон та навіть встигли відсвяткувати цю подію, виставили експериментальний склад. Проте значна перевага була на боці «Шахтаря», і вона втілилася в хет-трик Дентиньо та гол Тете у другому таймі. Варто виділити вихід на заміну Марлоса, який через травму не грав більше двох місяців.

Фото shakhtar.com

За «Шахтар» грали представники синьо-жовтих, які невдовзі приєднаються до національної команди, — Бутко (два гольові паси), Кривцов, Матвієнко, Степаненко (гольовий пас, замінений на 81-й хвилині), Марлос (вийшов на заміну на 69-й хвилині), Коваленко (вийшов на заміну на 81-й хвилині).