Прем’єр-ліга: «Динамо» на останніх хвилинах втрачає перемогу над «Зорею» та практично завершує чемпіонську гонку

У суботу були зіграні три поєдинки 28-го туру в першій шістці, за підсумками яких суперечка за четверте місце загострилася, а боротьбу за чемпіонство фактично виграв «Шахтар».

Тур розпочався матчем у Маріуполі, де місцева команда відчепила від боротьби за потрапляння в єврокубки «Львів». Перший тайм пройшов за явної переваги господарів — чудові нагоди забити були в Зубкова (влучив у стійку) та Фоміна (не переграв Сарнавського з 11-метрової позначки). Лише перед самою перервою львів’яни відповіли двома атаками з гострими ударами.

У другому таймі гра вирівнялася, однак футбольна Фортуна стала на бік маріупольців. Ближче до закінчення зустрічі Піхальонок влучним пострілом завершив контратаку, яку розігнав Ігнатенко. А вже в доданий час Зубков своїм сьомим голом у чемпіонаті зняв питання про переможця. «Львів» зазнав шостої поразки поспіль у рамках другого етапу УПЛ і за чотири тури до фінішу має лише теоретичні шанси на місце в зоні Ліги Європи.

«Маріуполь» ситуативно обійшов «Зорю» в турнірній таблиці, однак підопічні Юрія Вернидуба якимось дивом повернули собі четверту позицію, вирвавши нічию у виїзному поєдинку з «Динамо». Луганці були ослаблені відсутніми за правилами оренди футболістами. У свою чергу Олександр Хацкевич не міг розраховувати на гравців, які досі набирають форму після травм. Зазначимо, що по ходу зустрічі білоруському спеціалісту через пошкодження довелося замінювати Кадара та Буяльського.

Динамівці жваво розпочали матч та досить швидко вийшли вперед — Русин замкнув простріл Циганкова. Назарію вдалося забити у другому поєдинку поспіль. Кияни могли добивати суперника ще в першому таймі, однак воротар Шевченко утримав свою команду на плаву. Спершу Микита парирував небезпечний удар Циганкова, а перед самою перервою врятував після виходу Русина сам на сам. У гостей неточними спробами відзначився Хомченовський.

У другій половині зустрічі «Динамо» знову змарнувало чимало нагод. Де Пена не влучив у ворота після ідеальної флангової подачі, Русин знову не переграв Шевченка з близької відстані, також Микиті довелося вступати у гру після ударів Циганкова. Як би не було прикро для біло-синіх, правило «не забиваєш ти — забивають тобі» знову спрацювало. Наприкінці матчу Бойко виручив після удару Громова, однак із пострілом Сіласа зі штрафного впоратися не зумів. 1:1.

У складі киян на поле виходили футболісти, що були включені до списку Андрія Шевченка на березневий збір національної команди: Бойко, Миколенко (жовта картка), Бурда, Сидорчук, Циганков (гольовий пас), Буяльський (жовта картка, замінений на 61-й хвилині), Шабанов (вийшов на заміну на 42-й хвилині). За «Зорю» повний матч відіграв ще один збірник — Олександр Караваєв.

«Інколи футбол несправедливий, але сьогоднішній результат уже не змінити», — констатував після поєдинку в Києві головний тренер «Динамо» Олександр Хацкевич. Утративши очки, біло-сині фактично вручили чемпіонський титул «Шахтарю», адже гірники свій матч проти «Олександрії» виграли.

Наставник помаранчево-чорних Паулу Фонсека випустив у «старті» Пятова, який відновився після травми, тоді як партнер голкіпера по збірній Степаненко вийшов на заміну в другому таймі. Володимир Шаран не міг розраховувати на Цурікова, Шендрика та Лучкевича, які травмувалися в матчі попереднього туру з «Динамо».

Донеччани зі старту нав’язали суперникам свою гру і швидко відкрили рахунок — подачу з кутового замкнув Хочолава. «Шахтар» продовжував шукати свої моменти, однак реальних нагод біля воріт Паньківа не створював. Натомість «Олександрії» вдалося відігратися після корнера, коли Банада здорово розібрався в чужому штрафному.

Другий тайм олександрійці розпочали без м’яча, і в підсумку тиск гірників вилився в забитий гол, який знову прийшов після кутового. Цього разу подачу Алана Патріка замкнув Мораес, оформивши свій 18-й гол у Прем’єр-лізі. «Шахтар» продовжував контролювати хід поєдинку й особливих шансів суперникам не давав. Можна відзначити хіба що удар головою Пономаря, що вийшов на заміну. Збільшивши перевагу над «Динамо» до 11-ти очок, помаранчево-чорні мають змогу відсвяткувати чемпіонство вже в наступному турі.

У складі «Шахтаря» в матчі взяли участь гравці збірної України з останнього призову: Пятов, Кривцов, Коваленко, Мораес (гол), Болбат (жовта картка, замінений на 46-й хвилині), Матвієнко (вийшов на заміну на 46-й хвилині), Степаненко (жовта картка, вийшов на заміну на 69-й хвилині).