Прем’єр-ліга: «Динамо» не зуміло переграти «Олександрію» та дозволило «Шахтарю» відірватися ще більше

У суботу були зіграні три поєдинки 27-го туру. Боротьбу вели команди першої шістки, і за результатами їхніх зустрічей володарі перших трьох підсумкових місць стали ще більш очевидними.

Відкривали програму туру «Зоря» з «Маріуполем». Луганці нещодавно вважалися претендентами на бронзу, але, виходячи з їхніх останніх результатів, підопічним Юрія Вернидуба варто зосередитися на утриманні нинішньої, четвертої позиції, яка гарантує участь у Лізі Європи наступного сезону.

Сьогодні ж на полі запорізької «Славутич-Арени» удача була на боці хлопців Олександра Бабича, які перервали свою невтішну серію з трьох поразок. Єдиний м’яч у матчі було забито після того, як Зубков завдяки відмінному пасу Піхальонка опинився сам на сам із голкіпером «Зорі», але бити не став, а надав можливість відзначитися Фоміну. Досвідчений нападник «Маріуполя» нагодою скористався сповна, оформивши свій перший гол із вересня минулого року.

Капітан «Зорі» Караваєв, який є футболістом національної збірної України, відіграв повний матч.

Розчарувало своїх прихильників і «Динамо». Кияни напередодні зустрічі з «Олександрією» опинилися у складній кадровій ситуації. До старих проблем із форвардами додалися питання в лінії захисту, де вибули дискваліфіковані за вилучення в минулому турі Кендзьора з Бурдою. Як наслідок, нагода проявити себе з’явилася в захисника молодіжної команди біло-синіх Микити Кравченка, який свій перший та єдиний матч у чемпіонаті за основний склад провів два роки тому. І хоча дублер активно підключався до атак і загострював гру, саме з його зони на правому фланзі олександрійці досить швидко організували гольову атаку. Цуріков прострілив до штрафного, Полярус продовжив, а Лучкевич поставив крапку. 0:1.

Попереду в киян теж виходило небагато. На вістрі цього разу діяв Де Пена, який не є номінальним форвардом. На 60-й хвилині на підмогу йому вийшов на заміну Русин, і цей хід Олександра Хацкевича виявився результативним. Циганков відібрав м’яч у центрі поля в Банади та асистував Назарію, який пробив низом повз Паньківа. 1:1. Але на цьому звитяги господарів завершилися, і поєдинок закінчився з нічийним рахунком.

У складі киян на поле виходили футболісти, що були включені до списку Андрія Шевченка на березневий збір національної команди: Миколенко, Шабанов, Буяльський, Циганков (гольовий пас), Шепелєв (замінений на 60-й хвилині), Шапаренко (вийшов на заміну на 46-й хвилині).

Ще один матч, у Харкові, несподіванок не приніс. «Шахтар» із легкістю розібрався зі «Львовом» у поєдинку, в якому у складах двох команд взяли участь 16 бразильців. Особлива увага була прикута до ще одного уродженця цієї країни, який нині є гравцем збірної України. Останнім часом Мораес переживав непростий період, заробивши вилучення в кубковій грі з «Динамо» та не реалізувавши два 11-метрових. Але після рішення УЄФА, яке підтвердило правомірність виступів Жуніора за українську національну команду, кращий бомбардир чемпіонату може зосередитися на спортивних аспектах. Сьогодні він виявився причетним і до першого голу (м’яч опинився в сітці після рикошету від львів’янина Алваро), і до четвертого, віддавши результативний пас Коваленку. Ще продуктивніше діяв Тайсон, на рахунку якого три асисти — Веллінгтону Нему, Болбату та Алану Патріку.

У складі «Шахтаря» в матчі взяли участь підопічні Андрія Шевченка з останнього призову: Болбат (гол, замінений на 75-й хвилині), Кривцов, Матвієнко, Коваленко (гол, замінений на 78-й хвилині), Мораес (гольовий пас).

«Шахтар» — «Львів» — 5:0 (1:0)

Голи: Алваро (17, автогол), Веллінгтон Нем (51), Болбат (55), Коваленко (63), Алан Патрік (76).

24.04.2024 12:01

Арбітрів на матчі 26-го туру Vbet Ліги сезону-2023/2024 призначили за допомогою жеребкування

У Будинку футболу відбулося жеребкування, за допомогою якого було приз...

18.04.2024 17:26

Коментар Комітету арбітрів УАФ щодо трактування суддями окремих ігрових епізодів матчів 24-го туру Vbet Ліги-2023/2024

Комітет арбітрів Української асоціації футболу спільно з консультантом...

17.04.2024 20:32