Кубок України. У серії 11-метрових «Шахтар» виявився сильнішим за «Динамо»

Жереб звів два найкращі клуби країни за дві стадії до вирішального матчу, що додало напруги й ажіотажу цьому етапу кубкового турніру.

І якщо в Прем’єр-лізі відрив «Шахтаря» від головного конкурента складає сім очок, що дає йому надію на спокійний фініш, то Кубок України був для «Динамо» чудовою нагодою залишити про сезон позитивні спогади.

У стартовому складі гірників з’явився Марлос, який нарешті відновився після травми. Натомість у киян лише до запасу через хворобу потрапив Буяльський, що дало змогу вийти з перших хвилин Гармашу. Саме Денису пощастило відкрити рахунок у матчі. Миколенко протягнув м’яч до воріт суперника, Вербича із Шапаренком захисники «Шахтаря» накрили, але Гармаш, який набігав другим темпом, із-за меж штрафного пробив Пятова.

Пропустивши, донеччани на деякий час заволоділи простором, натомість динамівці отримали можливість проводити контратаки. Циганков із Шапаренком удвох здолали опір суперників, пройшовши правим флангом, але удар Миколи виявився несильним. На 21-й хвилині тиск «Шахтаря» призвів до потужного удару Тайсона в поперечину. Але згодом кияни самі почали організовувати масовані атаки й навіть мали можливості збільшити різницю в рахунку. Незадовго до перерви Циганков зі штрафного поцілив у стійку. Мав місце й загрозливий кутовий із небезпечним завершальним ударом Кендзьори.

Після перерви нового імпульсу грі «Шахтаря» надав Соломон, який вийшов на заміну. Ізраїльтянин і сам небезпечно пробивав, і асистував Мораесу. Кращий бомбардир чемпіонату України у другому таймі вийшов із затінку та регулярно турбував свого колишнього одноклубника Бойка. І зрештою форвард свого досяг. Тайсон запресингував Кадара, змусив його помилитися та відпасував на Жуніора, який і зрівняв рахунок.

По завершенні години ігрового часу гірники отримали чисельну перевагу: через недисципліновану поведінку був вилучений Гармаш. Але вже невдовзі паритет відновився: другу жовту картку отримав ще один автор голу — Мораес. Відтинок, що залишився до завершення основного часу, суперники провели обережніше — надто високою була ціна помилки. У додатковий час гостріше атакувало «Динамо», проте рахунок не змінився, і остаточне з’ясування стосунків було відкладено на серію 11-метрових, яку краще виконали гірники.

Футболісти збірної України, яких Андрій Шевченко викликав на збір перед березневими матчами національної команди, взяли участь у грі у складах обох суперників. Це гірники Пятов, Болбат (жовта картка), Кривцов, Коваленко, Степаненко (жовта картка, замінений на 91-й хвилині), Марлос (замінений на 68-й хвилині), Мораес (гол та дві жовті, які перетворилися на червону) та динамівці Бойко, Миколенко, Бурда (жовта картка), Шепелєв (жовта картка), Шапаренко (замінений на 82-й хвилині, жовта картка), Циганков, Буяльський (вийшов на заміну на 82-й хвилині, жовта картка).

Кубок України. 1/4 фіналу

«Шахтар» (Донецьк) — «Динамо» (Київ) — 1:1 (по пен. — 4:3)

Голи: Мораес (57) — Гармаш (9).

Серія пенальті: 1:0 — Ісмаїлі, 1:1 — Циганков, 1:1 — Соломон (воротар), 1:2 — Сідклей, 2:2 — Майкон, 2:3 — Кендзьора, 3:3 — Веллінгтон Нем, 3:3 — Миколенко (воротар), 4:3 — Коваленко, 4:3 — Шепелєв (воротар).

«Шахтар»: Пятов, Болбат, Хочолава, Кривцов, Ісмаїлі, Коваленко, Степаненко (Майкон, 91), Марлос (Веллінгтон Нем, 68), Алан Патрік (Соломон, 46), Тайсон (к), Мораес.

Запасні: Шевченко, Матвієнко, Малишев, Кайоде.

Тренер: Паулу Фонсека.

«Динамо»: Бойко, Кадар, Миколенко, Бурда, Кендзьора, Сідклей, Шепелєв, Гармаш, Шапаренко (Буяльський, 80), Циганков (к), Вербич.

Запасні: Бущан, Сидорчук, Русин, Андрієвський, Шабанов, Смирний.

Тренер: Олександр Хацкевич.

Харків. ОСК «Металіст». 29 112 глядачів Арбітр — Козиряцький М.С. (Запоріжжя), асистенти арбітра — Войтюк О.М. (Запоріжжя), Володін В.В. (Херсон), четвертий арбітр — Монзуль К.В. (Харків), спостерігач арбітражу — Петров В.Д. (Харків). Делегат ФФУ— Підкіпний І.М. ОПФКУ («Прем'єр-ліга»). Офіцер безпеки ФФУ — Бухаленков С.О. ОПФКУ («Прем'єр-ліга»). Попередження: Тайсон (19), Степаненко (39), Алан Патрік (43), Мораес (61), Соломон (90+3), Майкон (104), Болбат (116) — Кендзьора (24), Шапаренко (47), Бурда (60), Гармаш (61), Шепелєв (78), Сідклей (86), Буяльський (90+1). Вилучення: Мораес (69, повторне попередження, неспортивна поведінка) — Гармаш (61, агресивна поведінка після зупинки гри).

20.02.2024 16:55

Фінал Vbet Кубку України-2023/2024 відбудеться 15 травня в Рівному на стадіоні «Авангард»

Сьогодні, 20 лютого в столичному Будинку футболу відбулося засідання В...

02.11.2023 18:53

Vbet Кубок України-2023/2024. 1/4 фіналу: офіційні дані

Сьогодні, 2 листопада відбулися два чвертьфінальні матчі розіграш...

25.09.2023 14:00

Vbet Кубок України-2023/2024: призначено офіційних осіб на матчі 1/8 фіналу