Прем’єр-ліга: «Шахтар» у другому турі поспіль втратив очки в чемпіонаті України

У неділю відбулися два поєдинки 17-го туру чемпіонату України, які завершилися з однаковим рахунком — 2:2. «Шахтар» у Харкові врятувався від поразки у грі з «Олімпіком», а ФК «Львів» на домашній арені розійшовся миром із «Маріуполем».

Гірники, які цього тижня здобули важку перемогу над «Хоффенхаймом» у Лізі чемпіонів, зробили кілька змін у складі в порівнянні з єврокубковим поєдинком. Зокрема, повернення «Шахтаря» до традиційної схеми з двома центрбеками зумовило потрапляння захисника збірної України Матвієнка лише в запас (хоча він вступив у гру ще по ходу першого тайму через травму Хочолави). Там само, на лавці, розпочав матч і Коваленко, а от ще один підопічний Андрія Шевченка, Болбат, опинився серед перших 11-ти.

План на гру «Олімпіка», який, напевно, передбачав утримання нічийного рахунку якомога довше, розвалився вже на 7-й хвилині, коли Мораес відзначився з передачі Тайсона. Але після перерви проблеми виникли вже в чемпіона. Два штрафних біля воріт П’ятова закінчилися голами. Євген Пасіч забив після розіграшу стандарту повторним пострілом з рикошетом від Степаненка, а Балашов відзначився прямим ударом.

«Шахтар» відігрався в компенсований час. Після подачі Данченка й скидки Алана Патріка головою влучно пробив Мораес. Кращий бомбардир чемпіонату забив у цій грі свої 12-й та 13-й м’ячі в поточному турнірі (п’ять із них — у ворота «Олімпіка», враховуючи хет-трик у матчі першого кола). Гірники втратили очки у другому турі поспіль: минулого тижня на ОСК «Металіст» встояв ФК «Львів».

У складі «Шахтаря» у грі взяли участь футболісти, які викликалися на останній збір національної команди України: П’ятов, Кривцов, Степаненко (жовта картка), Болбат (замінений на 66-й хвилині), Матвієнко (вийшов на заміну на 26-й хвилині), Коваленко (вийшов на заміну на 66-й хвилині).

Ще в одному матчі, в якому зустрічалися претенденти на потрапляння до першої шістки, «Львів» із «Маріуполем» повторили результат свого поєдинку першого кола — 2:2. Андрій Борячук, який викликався до збірної України на зустрічі зі Словаччиною та Туреччиною, вийшов на заміну в складі гостей на 61-й хвилині, мав кілька моментів, але результативними діями не відзначився.

17 тур

01.12.2018

«Десна» — «Зоря» — 0:2 (0:1)

«Арсенал-Київ» — «Карпати» — 1:1 (1:0)

02.12.2018

«Львів» — «Маріуполь» — 2:2 (2:1)

Голи: Бруно (6), Воронін (24, з пенальті) — Піхальонок (22), Вакула (80).

«Шахтар» — «Олімпік» — 2:2 (1:0)

Голи: Мораес (7, 90+3) — Є. Пасіч (52), Балашов (66).

18.04.2024 17:26

Коментар Комітету арбітрів УАФ щодо трактування суддями окремих ігрових епізодів матчів 24-го туру Vbet Ліги-2023/2024

Комітет арбітрів Української асоціації футболу спільно з консультантом...

17.04.2024 20:32

Призначено офіційних осіб на перенесений матч 10-го туру Vbet Ліги-2023/2024

17.04.2024 12:00

Призначення арбітрів на матчі 25-го туру Vbet Ліги сезону-2023/2024 відбулося за допомогою жеребкування

У Будинку футболу голова Комітету професіонального футболу УАФ Олег Лу...

16.04.2024 16:48

Призначено офіційних осіб на перенесені матчі 15-го та 16-го турів Vbet Ліги-2023/2024