Прем’єр-ліга: «Шахтар» завдяки голу Коваленка на останній хвилині здобув вольову перемогу над «Динамо»

У Харкові в рамках 14-го туру відбувся поєдинок «Шахтаря» й «Динамо» — головний матч другого кола чемпіонату України.

Непередбачувана втрата динамівцями очок у минулому турі дещо скоригувала підтекст чергової зустрічі грандів: навіть у випадку перемоги кияни не мали шансів наздогнати конкурента. Але, безперечно, ця обставина не могла знизити напругу протистояння.

Тренерам обох команд із різних причин не вдалося задіяти оптимальні склади. Із чисельних кадрових втрат найбільш болючою для «Шахтаря» був Марлос (Тайсон був включений у запас), а для «Динамо» — Бєсєдін і Кадар.

Фото shakhtar.com

Шапаренко ввійшов у роль бомбардира

Навіть без двох своїх головних диригентів гірники зі старту заволоділи перевагою, а перший момент створили на 15-й хвилині: Мораес продерся до штрафного киян та від лицьової лінії відкотив під удар Ісмаїлі. Але бразильський лівий захисник банально не влучив по м’ячу, перебуваючи на лінії воротарського майданчика. За сім хвилин біло-сині відповіли ще гострішим випадом, але Вербич, завершуючи контратаку, трохи не дотягнувся до м’яча після поперечного пасу Сідклея, який виводив його на порожні ворота.

У подальшому «Шахтар» продовжував більше володіти м’ячем, але гравці «Динамо» впевнено діяли в захисті, а ще одна контратака киян лівим флангом наприкінці першого тайму принесла їм успіх. Піваріч подав, Сідклей продовжив головою на набігаючого Шапаренка, а Вербич допоміг Миколі, відволікши на себе захисників. Удар молодого півзахисника з льоту виявися невідпорним. Шапаренко продовжив свою гольову серію, яку розпочав у середу в Минаї.

Ризикований хід Фонсеки виправдав себе

Кинувши в бій у другому таймі не зовсім здорового Тайсона, гірники спочатку ледь не наразилися на неприємності: Миколенко передачею через усе поле вивів Вербича сам на сам із П’ятовим, але словенець не зумів підробити м’яч собі на хід. Та згодом ризик Паулу Фонсеки виправдався: саме Тайсон продерся до воріт гостей та прострілив на Мораеса, який із близької відстані зрівняв рахунок. На 63-й хвилині арбітр не зарахував гол Циганкова через офсайд, і завершальна чверть поєдинку пройшла в обопільних атаках.

Переможна крапка від Коваленка

Здавалося, матч завершиться внічию, але в компенсований час спочатку заробив другу жовту картку Кендзьора, а потім Коваленко, який, як і Тайсон, вийшов на заміну, наважився на удар з кута штрафного, і м’яч по діагоналі залетів у верхній кут воріт Бойка. 2:1.

У грі взяли участь футболісти, які були на останньому зборі української національної команди: П’ятов, Бутко, Кривцов (жовта картка), Ракіцький (замінений на 59-й хвилині, жовта картка), Степаненко (жовта картка), Матвієнко (вийшов на заміну на 59-й хвилині) («Шахтар») та Бойко, Бурда, Циганков, Буяльський (замінений на 84-й хвилині) («Динамо»).

14 тур

03.11.2018

«Маріуполь» — «Арсенал-Київ» — 1:0 (0:0)

Гол: Вакула (81).

«Шахтар» — «Динамо» — 2:1 (0:1)

Голи: Мораес (54), Коваленко (90+5) — Шапаренко (44).

На 90+2-й хвилині вилучений Кендзьора («Д», повторне попередження).

24.04.2024 12:01

Арбітрів на матчі 26-го туру Vbet Ліги сезону-2023/2024 призначили за допомогою жеребкування

У Будинку футболу відбулося жеребкування, за допомогою якого було приз...

18.04.2024 17:26

Коментар Комітету арбітрів УАФ щодо трактування суддями окремих ігрових епізодів матчів 24-го туру Vbet Ліги-2023/2024

Комітет арбітрів Української асоціації футболу спільно з консультантом...

17.04.2024 20:32