Олександр Петраков: «Я залишився задоволеним характером моїх підопічних»

Головний тренер юнацької збірної України U-16 Олександр Петраков підбив підсумки збору з наймолодшою командою.

Двома матчами з Бельгією (0:2, 2:0) юнацька збірна України (футболісти не старші 2003 року народження) завершила короткостроковий збір. Про те, як він пройшов, офіційному сайту ФФУ розповів головний тренер синьо-жовтих Олександр Петраков.

Олександре Васильовичу, як оціните гру своєї команди проти бельгійців?

— Перш за все я залишився задоволеним характером моїх підопічних. Ми будемо дотримуватися свого стилю. Головне, щоб футболісти повністю викладалися на полі, а майстерність прийде.

Ви, по суті, тільки познайомилися з гравцями. Що скажете про хлопців?

— Деякі виконавці поки що не тягнуть на такий рівень, тому будемо продовжувати займатися селекцією, як то кажуть, шукати таланти. Але в основному мене задовольнило ставлення хлопців до роботи. Я радий бажанню футболістів розуміти, що їм говорять. Наступного дня після програного першого матчу з бельгійцями в нас було двогодинне тренування, під час якого ми практично не робили ігрових вправ, а сконцентрувалися на тактиці і стандартних положеннях. І, як виявилося, наша робота не була марною, у другому поєдинку збірна України виграла.

У чому полягає складність початку роботи з 15—16-річними юнаками?

— Тренеру, на моєму прикладі, непросто перебудовуватися психологічно. Футболісти збірної, яку ти ведеш четвертий рік, виступають у Прем'єр-лізі, Лізі Європи, Лізі чемпіонів. Попереду  чемпіонат світу U-20 — про нього я вже думаю. І тут потрібно різко переключитися на цих пацанів, які практично ще нічого не вміють. Знову необхідно опускатися вниз. Цей перехід дуже складний.

Які найближчі плани збірної України U-16?

— 20 жовтня ми збираємося, а 22-го летимо на два товариські матчі до Італії. Також ми ще плануємо зіграти на виїзді 6-го й 8 листопада два спаринги з командою Туреччини, від якої, щоправда, ще не отримали підтвердження.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини