Прем’єр-ліга: «Шахтар» перемагає «Зорю» й перебуває за крок від чемпіонського титулу

У суботу відбулися три поєдинки 30-го туру Прем’єр-ліги. «Шахтар» у Харкові приймав «Зорю» і завдяки голу Тайсона на останніх хвилинах здобув важливу перемогу.

На початку зустрічі гарний момент мав Громов, але П’ятов впорався з ударом півзахисника «Зорі» у ближній кут. Утім, гру вів «Шахтар», який невдовзі реалізував свою перевагу. Найкращий бомбардир поточної першості Феррейра, скориставшись діагональною передачею Фреда, вийшов сам на сам із голкіпером «Зорі» Луніним та не залишив тому жодних шансів. Вірогідно, у цьому епізоді далася взнаки відсутність дискваліфікованих центральних захисників луганців Сватка та Чечера. Гордієнко та Момо, які їх підміняли, діяли неузгоджено.

По перерві в одному з епізодів пощастило «Зорі». Луньов, пройшовши правим флангом, пробив по воротах і влучив у голову Юрі. М’яч змінив траєкторію й опинився в сітці. 1:1. За відсутності дискваліфікованого Марлоса гравцям «Шахтаря» було складніше комбінувати попереду, але в кінці зустрічі гру на себе взяв Тайсон. Підхопивши м’яч у центрі поля, бразилець здійснив слаломний прохід до воріт «Зорі» й завдав влучного завершального удару. 2:1.

Таким чином, завдяки втраті «Динамо» двох очок у грі з «Маріуполем» гірники випереджають киян уже на п’ять пунктів і мають змогу у наступному матчі, з «Вересом», забезпечити собі золоті нагороди за тур до фінішу, перетворивши зустріч із киянами в останній ігровий день на формальність.

У грі взяли участь кандидати до національної збірної України: у складі «Шахтаря» — П’ятов (жовта картка), Бутко, Кривцов, Ракіцький, Степаненко, Петряк (замінений на 66-й хвилині), Коваленко (замінений на 72-й хвилині), у складі «Зорі» — Лунін, Караваєв та Андрієвський.

В іншій зустрічі команд, що сперечаються за медалі та путівки до єврокубків, «Верес» із «Ворсклою» завершили гру без забитих м’ячів. Завдяки цій нічиїй полтавці збільшили відрив від «Зорі» у суперництві за третю сходинку, а рівняни продовжили свою невтішну серію — вісім турів без перемог. У складі «Ворскли» у матчі взяли участь кандидати до збірної України Пердута (жовта картка) та Коломоєць.

Провели свій поєдинок і команди другої шістки. «Чорноморець», який веде боротьбу за збереження прописки в еліті, розійшовся миром із «Карпатами» та вже на три пункти відірвався від «Сталі», яка перебуває в зоні прямого вильоту.

Другий етап

30 тур

Турнір за 1—6 місця

05.05.2018

«Верес» — «Ворскла» — 0:0

«Шахтар» — «Зоря» — 2:1 (1:0)

Голи: Феррейра (19), Тайсон (89) — Юрі (63).

30.08.2018 23:27

Ліга Європи: «Зоря» в драматичній боротьбі поступилася «Лейпцигу» та вибула з турніру

У цій парі беззаперечним фаворитом був «Лейпциг». Але, маб...

24.08.2018 01:23

Ліга Європи: «Зоря» у меншості встояла проти «Лейпцига»

Ключовим епізодом першого поєдинку «Зорі» з «Лейпциг...

10.08.2018 01:21