Дар’я Апанащенко: «У матчі зі збірною Данії не вистачило сміливості та нахабства»

Капітан національної жіночої збірної України Дар’я Апанащенко прокоментувала результати матчів відбору ЧС-2019 проти команд Хорватії та Данії, за підсумками яких синьо-жовті поповнили свою скарбничку трьома очками. 

— Дар’є, з виїздів наша збірна повернулася з перемогою та поразкою. Як готувалася команда до матчів проти Хорватії та Данії?

— До Хорватії ми прибули за кілька днів до гри. І хоча поле, на якому тренувалися, було не в найкращому стані, зуміли нормально підготуватися до поєдинку. У Данії ситуація з полем була краща, але не набагато.

— Чи можна сказати, що долю матчу проти Хорватії було вирішено в перші 45 хвилин? Яким був план на другий тайм?

— Так, ми забили три м'ячі вже в першій половині гри, чим дещо деморалізували господарок, хоча вони весь час намагалися пресингувати та створювати тиск на полі. План був простий: не пропустити гол і зіграти надійно в захисті.

— Головний тренер нашої команди Володимир Рева після перемоги над Хорватією говорив, що найважливіше для збірної — відновитися в емоційному плані. Як проходила підготовка до зустрічі з данками?

— Так, дійсно, у першому матчі ми віддали багато емоцій. Дався взнаки й важкий переїзд у Данію. Потрібно було відновлюватися не тільки після гри, але й після дороги. Утім, розклад нічим не відрізнявся від звичайного: у першій половині дня — теорія, а ввечері — тренування.

— Поєдинок проти Данії складався дуже непросто. Чого не вистачило, щоб поїхати додому хоча б із одним заліковим балом?

— Гра давалася важко. Ми в основному захищалися. А чого не вистачило? Як на мене, сміливості та нахабства. Суперниці й самі грали, і нам давали. Цим можна було б скористатися, якби ми були впевненішими.

— Кого можеш відзначити у складі віце-чемпіонок Європи?

— Двох футболісток, які є лідерами збірної Данії, — капітана Перніл Хардер і Надю Надім. Вони дуже попсували нерви нашим захисникам.

— Як тобі підтримка української команди в матчі проти данок?

— Дуже несподівано було бачити таку кількість українських уболівальників на виїзній грі. Величезне спасибі їм, підтримка була просто чудова. А овації, які нам влаштували біля автобуса після гри, — це щось неймовірне. 

— Нашій збірній буде дуже непросто зачепитися за друге місце в турнірній таблиці. Які завдання ставите перед собою на решту матчів групового етапу, а особливо — на червневі поєдинки проти лідерів групи — Данії та Швеції?

— Шанси є завжди, незалежно від того, хто проти тебе грає. Головне — багато працювати й вірити в перемогу всім серцем.

— З якими емоціями повертаєшся до клубу та українського чемпіонату після затяжних зборів та матчів збірної?

— Повертатися додому завжди приємно. Тим паче зараз буде багато ігор в чемпіонаті України. 

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини