У Києві завершився другий всеукраїнський турнір з ампфутболу — Весняний кубок «Ліги дужих»

10—11 травня на полі НТК ім. Віктора Баннікова в Києві проходив другий всеукраїнський турнір з ампфутболу — Весняний кубок «Ліги дужих», проєкту-лауреата престижної міжнародної премії UEFA FootbALL Awards 2025.
Фото: Дан Балашов
Кубок згуртував учасників із різних куточків України та став черговим важливим кроком у розвитку інклюзивного футболу. Це подія, яка довела, що спорт не має меж, а жага до гри, підтримка команди та сила духу долають будь-які перешкоди.
Турнір уперше пройшов у двох дивізіонах, Суперлізі та Першій лізі, що дало змогу проявити себе як досвідченим, так і новим командам. На полі змагалися вісім колективів із Києва, Львова, Черкас, Вінниці, Дніпра, Харкова та Луцька.
Перша ліга:
Фото: Дан Балашов
— «Вінниця АМП»;
Фото: Дан Балашов
— збірна «Дніпро Честь—Незламні» (Дніпро—Харків) — фіналіст;
Фото: Дан Балашов
— «Хрестоносці» (Луцьк) — переможець.
Суперліга:
Фото: Дан Балашов
— «Буревій» (Київська обл.);
Фото: Дан Балашов
— МСК «Дніпро» (Черкаси);
Фото: Дан Балашов
— «Покрова АМП-2» (Львів);
Фото: Дан Балашов
— «Шахтар Сталеві» (Донецьк) — фіналіст;
Фото: Дан Балашов
— «Покрова АМП» (Львів) — переможець.
На церемонії нагородження були присутні заступник міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько, генеральний секретар УАФ Ігор Грищенко, генеральний директор Carlsberg Ukraine Олег Хайдакін, директор із маркетингу АТ «Ощадбанк» Сергій Грабчак і директорка регіонального маркетингу Mastercard Олександра Губар, які привітали переможців, вручили нагороди та передали подарунки.
Фото: Дан Балашов
«Лев кубку»
Окрему нагороду, «Лев кубку», за найкращу результативність отримав гравець команди «Покрова АМП» Дмитро Щегельський. Цю індивідуальну нагороду найкращому бомбардиру турніру УАФ започаткувала в партнерстві з брендом «Львівське». Вручав її особисто генеральний директор Carlsberg Ukraine Олег Хайдакін.
Фото: Дан Балашов
Арбітри, які творять історію
Особливістю цьогорічного турніру стало відеоасистування, уперше в Європі застосоване в матчах з ампфутболу. Також до суддівства в межах проходження започаткованої УАФ програми навчання з арбітражу в ампфутболі долучилися двоє нових арбітрів зі спільноти «Ліга дужих». Ними стали гравчиня ампфутбольної команди «Буревій» Олександра Золотухіна та гравець ампфутбольної команди «Шахтар Сталеві» Андрій Герасимчук.
Фото: Дан Балашов
Розширення руху та натхнення
Під час турніру до відкритого тренування приєдналися представники нових осередків ампфутболу з Броварів, Житомира, Рівного, Одеси та тренер із Тернополя. Турнір також відвідав співак Фоззі, що підтримав ініціативу розвитку адаптивного спорту в Україні. Це підтверджує: «Ліга дужих» зростає, і все більше людей знаходять у спорті не лише засіб відновлення, а й новий сенс життя.
Фото: Дан Балашов
Наступна зупинка — чемпіонат України з ампфутболу. І вже зараз зрозуміло: майбутнє українського інклюзивного спорту — сильне й натхненне.
Українська асоціація футболу висловлює вдячність за підтримку турніру соціально відповідальним бізнесам: офіційному партнеру — Mastercard & Ощадбанк, а також adidas, бренду «Львівське», Норвезькій футбольній асоціації та транслятору фінальних матчів — MEGOGO.
Фото: Дан Балашов
Довідка
*Ампфутбол — це вид спорту для людей з ампутаціями або вродженими порушеннями функцій кінцівок. Гра проходить за такими основними правилами. На полі діють сім гравців (шість польових і воротар). Польові гравці повинні мати ампутацію або порушення функцій нижньої кінцівки, а воротар — верхньої. Польові гравці пересуваються на милицях без протезів, а воротарі грають без милиць. Гра складається з двох таймів по 25 хвилин із 10-хвилинною перервою. Розмір майданчика менший за розмір стандартного футбольного поля (60x40 м). Використовуються адаптовані правила футболу з акцентом на безпеці гравців. Існують жіночі, чоловічі та міксовані команди. Це динамічний і видовищний вид спорту, який сприяє інклюзії та надихає своїм духом боротьби та командної гри.
Фото: Дан Балашов
В Україні проживає понад 100 000 осіб з ампутованими кінцівками. Для багатьох із них ампфутбол відкриває шлях до фізичного та психологічного відновлення, повернення до активного життя й упевненості в собі.
«Ліга дужих» — це соціальний проєкт Української асоціації футболу, який допомагає людям з ампутаціями або порушеннями функцій однієї з кінцівок повернутися до активного життя, знайти натхнення через спорт. Проєкт охоплює широкий спектр завдань. Це залучення нових гравців, створення команд у містах, організація тренувань, підготовка фахівців — тренерів і менеджерів, а також забезпечення команд повноцінним спортивним екіпіруванням. УАФ також розвиває змагальний компонент — проводить кубки та започатковує чемпіонат.
Фото: Дан Балашов
Менш ніж за рік існування «Ліга дужих» стала лауреатом престижної премії UEFA FootbALL Awards 2025 у категорії «Національна асоціація».
«Фундація УАФ» — це благодійний фонд, заснований Українською асоціацією футболу, що реалізує соціальні проєкти та фандрейзинг, спрямовані на розвиток футболу в Україні. Основні напрямки діяльності фундації включають адаптивний футбол, масовий дитячий футбол, жіночий футбол, соціальну підтримку та відновлення спортивної інфраструктури. Фундація також ініціює проєкти, пов'язані з боротьбою з наслідками війни, використовуючи об'єднувальну силу футболу для позитивних змін у суспільстві.
Артема Стоянова обрано новим першим віцепрезидентом УАФ
Делегати XХVII чергового Конгресу Української асоціації футболу обрали...
Контрольно-дисциплінарний комітет УАФ ухвалив низку рішень
Контрольно-дисциплінарний комітет УАФ ухвалив низку рішень, зокрема:...
УАФ оголошує набір дітей 2018—2019 років народження до Центру розвитку футболу
Українська асоціація футболу розпочинає набір юних футболістів і футбо...
У Києві відбулися навчально-тренувальні збори арбітрів першої та другої ліг ПФЛ України
Минулого тижня у столичному Будинку футболу завершилися навчально-трен...