Жовтень. Хроніка подій: національна команда України здобула дві перемоги у відборі ЧС-2026, збірна з ампфутболу виграла Лігу націй EAFF-2025 у дивізіоні С
Національна збірна України здобула дві перемоги в європейській кваліфікації ЧС-2026, збірна України з ампфутболу пробилася до дивізіону В Ліги націй EAFF, юнацька збірна України з футзалу дійшла до півфіналу Євро-2025 (U-19).
1 жовтня. Черговий захід у межах національного проєкту «Відкриті фестивалі футболу» відбувся в Кудрівці, на одному з найкращих стадіонів Чернігівщини. Фестиваль об’єднав 72 дітей із сіл Спаське та Кудрівка, серед яких були діти військовослужбовців та переселенці з тимчасово окупованих територій. Вони отримали справжнє свято спорту з футболом, чирлідингом, веселими естафетами та конкурсами. На згадку про подію, яка подарувала не лише емоції, а й цінні футбольні навички, усі учасники отримали фірмові футболки, а переможці конкурсів на всіх локаціях — пам’ятні подарунки від Чернігівської обласної асоціації футболу.
1 жовтня. Юнацька збірна України розпочала виступ у першому раунді кваліфікації Євро-2026 (U-17) матчем проти команди Чорногорії. Підопічні Олександра Ситника зіграли внічию — 1:1.
1 жовтня. На полі столичного НТК ім. В. Баннікова відбувся товариський матч, приурочений до Дня захисників і захисниць України, між національною збірною України серед ветеранів і збірною військовослужбовців. Поєдинок тривав два тайми по 35 хвилин кожен, і перемогу в ньому з рахунком 3:2 здобула національна збірна України серед ветеранів. Усі учасники гри отримали медалі, а переможці — ще й кубок.

Фото: Дан Балашов
1 жовтня. У Кишиневі юнацька збірна України з футзалу продовжила свої виступи у фінальному турнірі Євро-2025 (U-19). Підопічні Ігоря Москвичова здобули перемогу над Італією з рахунком 2:0.
2 жовтня. За підтримки УЄФА й за сприяння Української асоціації футболу та Асоціації футболу Дніпропетровської області в межах Європейського тижня спорту на базі магдалинівського ліцею відбулися «Відкриті фестивалі футболу».
Участь у заході взяли десятки хлопців і дівчат, для яких футбол — не просто гра, а спосіб розвитку, самовираження та психологічної підтримки в непрості часи.
2 жовтня. Київське «Динамо» стартувало на загальному етапі Ліги конференцій номінально домашнім матчем проти англійського «Крістал Пелас». Столична команда зазнала поразки з рахунком 0:2.
2 жовтня. У своєму першому матчі загального етапу Ліги конференцій донецький «Шахтар» на виїзді зустрічався із шотландським «Абердіном». Підопічні Арди Турана виявилися сильнішими — 3:2.
3 жовтня. Комітет арбітрів Української асоціації футболу спільно з консультантом з арбітражу Ніколою Ріццолі пояснив тлумачення окремих ігрових епізодів матчів 7-го туру VBET Української Премʼєр-Ліги-2025/2026.
3 жовтня. Комітет арбітрів УАФ підготував новий випуск до розділу «Аналізуємо та навчаємось: коментарі щодо ігрових епізодів». У ньому представлені пояснення спірних/ключових ігрових епізодів, що мали місце в окремих матчах всеукраїнських змагань за участі команд ПФЛ, Національної ліги U-19, жіночих ліг та аматорів.
3 жовтня. Збірна України з кіберфутболу у складі Максима Makson Андрасюка та Ігоря ighor_8 Любчака не змогла пробитися до фінальної частини чемпіонату світу ФІФА з кіберфутболу FIFAe World Cup 25 у дисципліні eFootball Console. Припинити боротьбу за путівку до фіналу ЧС у сітці вибулих українців змусила турецька команда (0:1, 0:5).
3 жовтня. У Кишиневі юнацька збірна України з футзалу провела півфінальний поєдинок Євро-2025 (U-19) проти Іспанії. Українці поступилися — 4:7 і завершили виступ на чемпіонаті Європи — втретє поспіль у ранзі півфіналістів.
4 жовтня. Юнацька збірна України U-20 провела на мундіалі в Чилі третій матч групового етапу — проти Парагваю. Підопічні Дмитра Михайленка виграли — 2:1, набрали сім очок і вийшли до плей-оф із першого місця у групі.

Фото Андрія Ющака
4 жовтня. На Тульчинщині, що на Вінниччині, розпочато реалізацію проєкту під егідою Української асоціації футболу «Відкриті фестивалі футболу» серед школярів вікової категорії 7—12 років. Атрибутика заходу, інвентар в ігрових квадратах, тренерська самовіддача, пізнавальна складова від фахівців ДСНС і поліції, основи військової справи, ціла низка почесних гостей і футбольна естетика матеріальної бази тульчинської дитячо-юнацької спортивної школи для дітей-сиріт — ось складові успішного проведення проєкту, який матиме своє логічне продовження та завершиться навесні 2026 року.
4 жовтня. На полях НТК ім. Віктора Баннікова в Києві відбувся традиційний благодійний турнір «Кубок захисників і захисниць України», присвячений Дню захисників і захисниць України. За трофей змагалися чотири команди. Після напруженої боротьби перемогу здобула команда Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут, друге місце посів Національний військово-медичний клінічний центр «Головний військовий клінічний госпіталь», а бронзовими призерами стали представники Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Фото прес-служби УАФ
4 жовтня. Юнацька збірна України провела другий матч першого раунду кваліфікації Євро-2026 (U-17) — проти Естонії. Підопічні Олександра Ситника здобули перемогу з рахунком 2:0.
5 жовтня. Відбулося урочисте вручення дипломів учителям фізичної культури, які успішно пройшли курс підвищення кваліфікації, організований Одеською обласною футбольною асоціацією в партнерстві з Одеською академією неперервної освіти.
Після завершення навчальної програми педагоги отримали не лише дипломи, що підтверджують їхній професійний розвиток, а й подарунки від ООФА — набори спортивного інвентарю, що містили футбольні м’ячі, маніжки та фішки.
5 жовтня. «Відкриті фестивалі футболу» за участі школярів Сквири — вихованців академічного ліцею й гімназії № 5, учнів ЦДЮТ і юних спортсменів із місцевої ДЮСШ та ФК «Оріон» — стали гучною подією для краю.
Діти з Київщини долучилися до футболу на спеціалізованих станціях, удосконалюючи техніку гри в умовах, що моделювали життєві ситуації крізь призму психології, безпеки, різноманітних завдань, — і насолодилися захопливим і повчальним ігровим дійством, знайшовши на фестивальному майданчику заняття до душі та нових друзів.

Фото КОАФ
7 жовтня. Юнацька збірна України U-17 провела вирішальний матч першого раунду кваліфікації Євро-2026 — проти Італії. Підопічні Олександра Ситника зазнали поразки — 0:2, яка залишила їх на третьому місці у групі 1. Отже, у другому раунді кваліфікації Євро-2026 (U-17) українці виступатимуть у Лізі В.
7 жовтня. Юнацька збірна України U-20 на мундіалі в Чилі в 1/8 фіналу зустрічалася з Іспанією. Долю поєдинку вирішив єдиний гол іспанців. У підсумку — 0:1, Україна мінімально поступилася й завершила боротьбу на чемпіонаті світу.
7 жовтня. У Києві в Будинку футболу завершився навчально-тренувальний збір арбітрів української Прем’єр-ліги, організований Комітетом арбітрів Української асоціації футболу. У програмі заходу були теоретичні заняття, присвячені аналізу поєдинків за участі команд УПЛ, обговоренню роботи асистентів арбітра та рекомендаціям щодо вдосконалення взаємодії між офіційними особами матчу. Навчальний процес проводила інструкторська група під керівництвом голови Комітету арбітрів УАФ Катерини Монзуль.
8 жовтня. У межах навчально-тренувального збору в Хорватії юнацька збірна України U-18 стартувала на міжнародному товариському турнірі. У містечку Пореч синьо-жовті зіграли проти господарів змагань і поступилися — 0:2.
8 жовтня. Жіноча команда полтавської «Ворскли» провела перший матч другого раунду Кубку Європи УЄФА, в якому зустрічалася з данською «Фортуною». У підсумку результативна нічия — 1:1.
8 жовтня. У спортивному комплексі «Олімпієць» Бобринецької міської територіальної громади відбулися «Відкриті фестивалі футболу». Участь у них узяли 72 учні бобринецького ліцею № 1, зокрема діти із числа тимчасово переміщених осіб та діти, батьки яких є безпосередніми учасниками російсько-української війни. Захід відбувся за підтримки Української асоціації футболу, Кіровоградської обласної асоціації футболу та Бобринецької міської територіальної громади.

Фото КОАФ
9 жовтня. Воротар юнацької збірної України U-19 із футзалу Іван Бєлімов потрапив у символічну збірну Євро-2025. Наш голкіпер відіграв на нуль один тайм із Молдовою (7:0) та вирішальний поєдинок за вихід із групи проти Італії (2:0). У матчах проти Португалії (0:4) та Іспанії (4:7) Бєлімову довелося добре попрацювати, але він зробив багато чудових сейвів.
9 жовтня. У місті Горохів на стадіоні «Колос» пройшли «Відкриті фестивалі футболу», організовані за підтримки Української асоціації футболу та Асоціації футболу Волині, під час яких діти з Горохівської громади, окрім святкового настрою та бажання вести активний спосіб життя, отримали інвентар для подальших занять улюбленим видом спорту.
9 жовтня. У Рейк’явіку відбулася конференція «Реабілітація та ментальне здоровʼя через спорт», організована УАФ спільно з Футбольною асоціацією Ісландії (KSÍ) напередодні матчу відбору ЧС-2026 Ісландія — Україна.
Серед гостей були генеральний секретар УАФ Ігор Грищенко, генеральний секретар Футбольної асоціації Ісландії К’яртан Гудні Адольфссон, викладачі та студенти Університету Рейк’явіка, а також представники української спільноти.
10 жовтня. Комітет арбітрів Української асоціації футболу спільно з консультантом з арбітражу Ніколою Ріццолі пояснив тлумачення окремих ігрових епізодів матчів 8-го туру VBET Української Премʼєр-Ліги-2025/2026.
10 жовтня. За підтримки Української асоціації футболу 42 юні футболісти із Чернігівської, Сумської та Херсонської областей узяли участь у міжнародному молодіжному таборі в Іспанії. Програму було організовано спільно з Королівською іспанською футбольною федерацією.
Упродовж 10 днів українські юнаки проходили тренування на сучасних футбольних полях, брали участь у товариських матчах і знайомилися з методиками підготовки, що застосовуються в провідних футбольних академіях Іспанії. Також у програмі були відвідування Музею національної збірної Іспанії, знайомство з інфраструктурою національної команди та можливість поспілкуватися із зірками іспанського футболу.
10 жовтня. Перед матчем відбору ЧС-2026 Ісландія — Україна в Рейк’явіку відбулася зустріч делегацій Футбольної асоціації Ісландії та Української асоціації футболу. Нашу країну представляли президент УАФ Андрій Шевченко, віцепрезидент УАФ Олександр Шевченко та генеральний секретар УАФ Ігор Грищенко.

Фото прес-служби УАФ
10 жовтня. Молодіжна збірна України провела свій другий матч відбірного турніру Євро-2027 (U-21) — проти Угорщини. Номінально домашній для підопічних Унаї Мельгоси поєдинок відбувся у словенському місті Мурська Собота на стадіоні «Фазанерія». Підсумковий результат — бойова нічия з рахунком 3:3.
10 жовтня. У Рейк’явіку національна збірна України провела свій третій матч відбірного турніру ЧС-2026 — проти команди Ісландії. Надрезультативний поєдинок завершився перемогою синьо-жовтих — 5:3. Голами у складі нашої команди відзначилися Руслан Маліновський (двічі), Олексій Гуцуляк, Іван Калюжний та Олег Очеретько.
11 жовтня. Юнацька збірна України U-18 (гравці 2008 року народження) провела другий матч на міжнародному товариському турнірі в Хорватії — проти збірної Уельсу U-18. Підопічні Олександра Ситника здобули перемогу з рахунком 1:0.
11 жовтня. У Харкові у спортивному комплексі «Нова Баварія» відбулася історична подія — перший у місті товариський матч з ампфутболу. На полі зустрілися харківський ФК «Незламні» та команда «Дніпро Честь» (Дніпро).
Перемогу здобув ФК «Незламні», який упевнено крокує до вирішальних турів чемпіонату України з ампфутболу. Та в іграх такого рівня переможцями є всі: хлопці — наші герої, вони перемогли біль і страх перед майбутнім, на власному прикладі демонструючи силу духу, мужність та незламність.
11 жовтня. У межах міжнародного молодіжного табору в Іспанії 42 юні футболісти із Чернігівської, Сумської та Херсонської областей стали почесними гостями матчу відбірного турніру чемпіонату світу-2026 Іспанія — Грузія (2:0), який відбувся в Ельче на арені «Естадіо Мануєль Мартінес Валеро». Українські юнаки взяли участь у передматчевій церемонії.
Завдяки підтримці очільника Королівської іспанської футбольної федерації Рафаєля Лоусана та президента Української асоціації футболу Андрія Шевченка учасники табору мали змогу відчути атмосферу великого футболу, відвідати відкриті тренування збірної Іспанії, музей національної команди та взяти участь у спільних із місцевими школярами освітніх і спортивних заходах.

Фото rfef.es
12 жовтня. На базі Кропивницького навчально-реабілітаційного центру було реалізовано цикл занять проєкту Української асоціації футболу та Кіровоградської обласної асоціації футболу «Інклюзивні футбольні секції».
У проєкті брали участь діти з різними порушеннями розвитку: ММД (мінімальна мозкова дисфункція); ОРА (порушення опорно-рухового апарату); порушення слуху та зору; РАС (розлади аутистичного спектру).
13 жовтня. У Кракові національна збірна України провела свій четвертий матч відбірного турніру ЧС-2026 — проти команди Азербайджану. Підопічні Сергія Реброва здобули заслужену перемогу — 2:1. Забитими м'ячами у складі синьо-жовтих відзначилися Олексій Гуцуляк та Руслан Маліновський.
Фото: Дан Балашов
13 жовтня. Представники підрозділу «Омега» Національної гвардії України — діючі військові, ветерани й ветеранки, — а також родини полеглих воїнів відвідали матч збірної України проти Азербайджану в межах відбору ЧС-2026, що відбувся в Кракові.
Поїздка представників «Омеги» у Краків та присутність на грі стали можливими завдяки соціальній програмі УАФ «Вболіваємо за своїх», що спрямована на підтримку та реабілітацію українських захисників і захисниць через спорт. Для багатьох із них це був перший досвід відвідування футбольного матчу загалом або поєдинку збірної України.
13 жовтня. У Кракові на стадіоні «Краковія» на матчі відбору ЧС-2026 Україна — Азербайджан гравців на поле вивели діти військових, які проходять реабілітацію після поранень у центрах національної мережі RECOVERY.
Завдяки Українській асоціації футболу та проєкту RECOVERY, заснованому Віктором і Оленою Пінчуками для підтримки Сил безпеки й оборони, діти вперше потрапили на великий стадіон і здійснили свою мрію наживо побачити матч збірної України.
13 жовтня. У день матчу відбору ЧС-2026 Україна — Азербайджан у польському Кракові відбулася робоча зустріч делегацій Української асоціації футболу та Асоціації футбольних федерацій Азербайджану. УАФ представляли президент Андрій Шевченко, перший віцепрезидент Артем Стоянов, віцепрезидент Олександр Шевченко та генеральний секретар Ігор Грищенко.

Фото: Дан Балашов
14 жовтня. Збірна України з кіберфутболу, маючи в активі 13 залікових балів, завершила свій шлях на груповій стадії відбору до фінальної частини FIFAe World Cup 2025 з eFootball Mobile, розділивши із суперниками п'яте—сьоме місця з восьми можливих.
14 жовтня. Юнацька збірна України U-18 (гравці 2008 року народження) завершила товариський турнір, в якому брала участь у межах навчально-тренувального збору в Хорватії, матчем проти однолітків зі Швеції. Підопічні Олександра Ситника поступилися з рахунком 0:2 і закінчили змагання на третьому місці.
14 жовтня. Молодіжна збірна України провела свій третій матч відбірного турніру Євро-2027 (U-21) — проти Хорватії. Підопічні Унаї Мельгоси зазнали поразки — 0:1.
15 жовтня. У Панківському НВК, що на Буковині, проведено черговий цикл занять у межах проєкту UEFA Playmakers, який впроваджується Українською асоціацією футболу та Асоціацією футболу Чернівецької області.
15 жовтня. Рада ФІФА ухвалила рішення щодо обрання президента УАФ Андрія Шевченка та голови Комітету арбітрів УАФ Катерини Монзуль до складу постійних комітетів ФІФА. Рішення ухвалено згідно з поправкою до Статуту ФІФА, схваленою на 74-му Конгресі ФІФА.
Андрія Шевченка обрано головою Комітету з питань майбутнього футболу ФІФА, а Катерину Монзуль — членом Комітету зацікавлених сторін із жіночого футболу ФІФА.
15 жовтня. Жіноча команда полтавської «Ворскли» провела матч-відповідь другого раунду Кубку Європи УЄФА проти данської «Фортуни», мінімально поступилася (0:1) і завершила виступи в єврокубках нинішнього сезону.
17 жовтня. Українська асоціація футболу направила офіційного листа до Союзу європейських футбольних асоціацій у зв’язку із черговими фактами незаконної інтеграції футбольних клубів із тимчасово окупованих територій України до внутрішніх змагань російської федерації.
«Цілісність європейського футболу, повага до міжнародно визнаних кордонів і цінності миру, солідарності та взаємної поваги, які сповідує УЄФА, наразі поставлені під загрозу. Ми довіряємо вашій відданості принципам справедливості та просимо вжити необхідних заходів щодо зазначеного питання», — наголошується в листі.
17 жовтня. У Житомирі проходили курси підвищення кваліфікації для вчителів фізичної культури. Захід було організовано Житомирським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти за підтримки Української асоціації футболу.
Програма навчання поєднувала теоретичні та практичні заняття, спрямовані на вдосконалення професійних компетенцій педагогів, ознайомлення із сучасними підходами до фізичного виховання школярів та впровадження нових освітніх стандартів. Загалом курси пройшов 31 учитель із Житомирської області.

Фото ЖОАФ
17 жовтня. Збірна України з ампфутболу в азербайджанському Баку поступилася в стартовому матчі Ліги націй EAFF-2025 команді Ізраїлю з рахунком 0:2.
17 жовтня. У Полтаві в межах спільного проєкту Української асоціації футболу та Асоціації футболу Донецької області відбулися «Відкриті фестивалі футболу» для дітей із Донеччини. Мета заходу — через гру і спільні активності дати дітям більше радості, спілкування та підтримки. Наступний крок — організація регулярної дитячої футбольної секції.
17 жовтня. На полях НТК ім. В. Баннікова в Києві відбувся фінальний етап Всеукраїнського дівочого турніру з футболу «Кубок розвитку-2025» серед команд, сформованих із гравчинь 2014—2015 років народження.
У напруженій і змістовній боротьбі перемогу здобула команда Рівненської області, яка у фіналі обіграла представниць Львівської області. Бронзові нагороди виборола команда Одеської області.

Фото Лесі Задорожної
18 жовтня. ФК «Металіст 1925» оголосив, що до клубу приєдналася ще одна футбольна команда — «Металіст 1925 Незламні», до складу якої входитимуть військові та цивільні, які під час бойових дій отримали поранення та, як наслідок, ампутацію руки чи ноги.
«Металіст 1925 Незламні» створено на базі харківської ампфутбольної команди «Незламні», яка вже бере участь у першому в історії чемпіонаті України з ампфутболу.
18 жовтня. Збірна України з ампфутболу провела два переможні матчі в розіграші Ліги націй EAFF-2025 у дивізіоні С, який відбувався в азербайджанському Баку. Спочатку наша команда обіграла Нідерланди (2:1), а потім розгромила Бельгію (4:0).
18 жовтня. Діти Баранівської територіальної громади, що на Житомирщині, взяли активну участь у спортивному святі, проведеному в межах проєкту Української асоціації футболу «Відкриті фестивалі футболу». Під час нього діти мали змогу продемонструвати свої спортивні навички, а наприкінці заходу кожен учасник отримав диплом за підписом легендарного футболіста, а нині — голови Української асоціації футболу Андрія Шевченка, а також пам’ятний подарунок.
19 жовтня. Черговий цикл занять у межах проєкту UEFA Playmakers, який впроваджується Українською асоціацією футболу та Чернігівською обласною асоціацією футболу, було завершено в Чернігові, на базі школи № 35.
19 жовтня. У Києві на НТК ім. Віктора Баннікова відбувся Всеукраїнський дитячий футбольний турнір «Кубок єдності України-2025». За регламентом учасники були поділені на дві групи по чотири команди в кожній. Переможці квартетів зустрілися у фіналі. Виграла змагання команда «Адреналін», яка здолала «Альфу» (2:1). Усі команди були нагороджені медалями та спортивним інвентарем. Після завершення змагань для дітей було проведено екскурсію Будинком футболу.
19 жовтня. Збірна України з ампфутболу провела заключний поєдинок у розіграші Ліги націй EAFF-2025 у дивізіоні С, який відбувався в азербайджанському Баку, — із господарями. Наша команда обіграла Азербайджан із рахунком 3:1 і, набравши дев'ять очок, виграла Лігу націй у дивізіоні С і піднялася до дивізіону В.

Фото Ярослава Загорюка
20 жовтня. Комітет арбітрів УАФ провів низку проміжних семінарів для рефері, які регулярно організовує впродовж сезону. Програма цих семінарів складалася з тестування фізичної готовності учасників за стандартом ФІФА й теоретичної підготовки. Усі рефері успішно пройшли перевірки.
20 жовтня. Регулярна футбольна секція в межах проєкту Української асоціації футболу та Асоціації футболу Волині «Відкриті фестивалі футболу» в Луцьку продовжує об’єднувати в собі одразу три складові — виховання здорового способу життя, психоемоційне розвантаження дітей за допомогою гри та знання з безпеки в умовах війни. Заняття в секції проходять двічі на тиждень.
20 жовтня. У Стрілківській територіальній громаді за підтримки Української асоціації футболу та Львівської асоціації футболу відбулися «Відкриті фестивалі футболу». Спортивне дійство проходило на шести локаціях і завершилося урочистим врученням учасникам дипломів, пам'ятних футболок та почастунку.
20 жовтня. Президент Української асоціації футболу Андрій Шевченко відвідав Посольство Франції в Україні, де провів зустріч із послом цієї країни Гаєлем Весьєром.
З українського боку участь у зустрічі також узяли перший віцепрезидент УАФ Артем Стоянов, генеральний секретар УАФ Ігор Грищенко та СЕО Фундації УАФ Олена Балбек. Від посольства були присутні безпосередньо голова дипломатичного представництва Гаєль Весьєр, а також радник із культурних та політичних питань Венсан Гуяр.
Сторони обговорили поглиблення спортивної співпраці між Україною та Францією, а також реалізацію спільних соціальних ініціатив, зокрема підтримку ампфутбольного проєкту УАФ «Ліга дужих».

Фото прес-служби УАФ
20 жовтня. У Будинку футболу відбулася зустріч представників 120-го окремого розвідувального полку з президентом Української асоціації футболу Андрієм Шевченком. Під час заходу воїни передали прапор своєї військової частини, який віднині буде представлений у штаб-квартирі УАФ.
Андрій Шевченко подякував українським захисникам за їхню мужність і самовідданість, завдяки яким мільйони дітей і дорослих у країні мають змогу займатися футболом і розвивати улюблену справу. Президент УАФ наголосив, що футбольна спільнота постійно підтримує Збройні сили України та вшановує воїнів через проведення змагань і соціальних проєктів, зокрема для ветеранів і гравців з ампутаціями.
Фото АСЖУ
21 жовтня. За підтримки Української асоціації футболу й президента УАФ Андрія Шевченка Посольство Італії в Україні відзначило День італійського спорту під назвою «Об’єднані на полі заради солідарності. Спорт як універсальна цінність».
У межах заходу відбулися товариський футбольний матч та благодійний аукціон, спрямовані на підтримку Київської обласної дитячої лікарні в Боярці — надважливої установи для місцевої громади.
У події взяли участь посол Італії в Україні Карло Формоза, президент УАФ Андрій Шевченко, Генеральний Прокурор України Руслан Кравченко, голова Київської обласної ради Ярослав Добрянський, голова Київської обласної асоціації футболу Андрій Засуха, олімпійський чемпіон Жан Беленюк, а також численні почесні гості та діти з лікарні.
21 жовтня. Збірна України з кіберфутболу не змогла пробитися до фінальної частини UEFA eEURO 2025. За результатами групового етапу наша команда посіла 27-ме місце серед 44 учасників, чого виявилося недостатньо, аби вийти до наступного раунду змагань.
22 жовтня. Комітет з питань стадіонів та безпеки проведення змагань Української асоціації футболу ухвалив рішення, яке врегульовує порядок перебування гостьових уболівальників на матчах в умовах воєнного стану. Зокрема, визначено процедуру потрапляння уболівальників на стадіон, а також відповідальність клубів за їхні дії до, під час та після матчів.
22 жовтня. Київське «Динамо» розпочало свої виступи в розіграші Юнацької ліги УЄФА серед команд U-19 сезону-2025/2026. На Шляху чемпіонів країн у номінально домашньому поєдинку динамівці в польській Стальовій Волі здолали шведську «Броммапойкарну» U-19 (1:0).
22 жовтня. Українська асоціація футболу оголосила про початок партнерства з компанією SKY Coffee, яке спрямоване на розвиток і популяризацію жіночого футболу в Україні.
У межах співпраці SKY Coffee стає офіційним партнером національної жіночої збірної України з футболу. Спільна ініціатива покликана зміцнити позиції жіночого футболу, надихнути нове покоління дівчат долучатися до спорту та підтримати команду, яка представляє Україну на міжнародній арені.
22 жовтня. Відбулося жеребкування 1/4 фіналу Кубку України серед жіночих команд сезону-2025/2026. За підсумками чотирьох попередніх етапів до чвертьфіналу вийшли «Полісся», «Шахтар», «Пантери» та «Кривбас». На цій стадії до них приєдналися чотири найкращі колективи вищої ліги сезону-2024/2025: «Ворскла», «Металіст 1925», «Колос» та «Сістерс».
23 жовтня. У своєму другому матчі загального етапу Ліги конференцій донецький «Шахтар» у ролі номінального господаря зустрівся з польською «Легією». Підопічні Арди Турана зазнали поразки з рахунком 1:2.

Фото shakhtar.com
23 жовтня. Київське «Динамо» провело другий поєдинок загального етапу Ліги конференцій — у Туреччині проти місцевого «Самсунспору». Біло-сині програли з рахунком 0:3.
24 жовтня. У литовському Каунасі відбулася процедура жеребкування фінальної частини Євро-2026 із футзалу. Згідно з її результатами збірна України опинилася в групі В разом із Литвою, Вірменією й Чехією.
24 жовтня. Комітет арбітрів Української асоціації футболу спільно з консультантом з арбітражу Ніколою Ріццолі пояснив тлумачення окремих ігрових епізодів матчів 9-го туру VBET Української Премʼєр-Ліги-2025/2026.
24 жовтня. Відбулася позачергова конференція громадської спілки «Кіровоградська обласна асоціація футболу», в якій узяли участь делегати від постійних членів асоціації з усієї області.
Головним питанням порядку денного стало обрання нового керівництва КОАФ. За результатами голосування новим головою громадської спілки став Ігор Мурдій.
Під час конференції також було сформовано керівні органи асоціації, виконавчий комітет, а також обрано представників органів футбольного правосуддя.
24 жовтня. На базі спортивного комплексу Борщівського агротехнічного фахового коледжу відбулися «Відкриті фестивалі футболу», організовані за підтримки Української асоціації футболу, Асоціації футболу Тернопільщини та Борщівської міської ради.
Захід подарував дітям можливість проявити свої вміння, здобути нові знання та відчути справжній командний дух.
Наприкінці свята кожна дитина отримала диплом учасника з підписом президента УАФ Андрія Шевченка як символ підтримки та заохочення до занять спортом.

Фото АФТ
24 жовтня. У Кропивницькому в Театрі корифеїв відбулися урочистості з нагоди 30-річчя заснування громадської спілки «Кіровоградська обласна асоціація футболу». На захід з усіх куточків області з’їхалися представники футбольної спільноти — тренери, арбітри, гравці, функціонери та ентузіасти, які протягом трьох десятиліть розвивали та популяризували футбол на Кіровоградщині.
Особливими гостями урочистостей стали президент Української асоціації футболу Андрій Шевченко, перший віцепрезидент УАФ Артем Стоянов та генеральний секретар УАФ Ігор Грищенко.
25 жовтня. У словацькому містечку Сенець жіноча збірна України провела товариський поєдинок проти команди Словаччини. Підопічні Володимира Пятенка виграли з рахунком 2:1.
25 жовтня. На столичному НТК ім. Віктора Баннікова відбувся футбольний турнір, який було приурочено до Дня захисників і захисниць України. За регламентом учасники були поділені на дві групи по чотири команди в кожній. Переможці квартетів зустрілися у фіналі. Виграла змагання Національна академія внутрішніх справ, яка здолала військову частину 2260 (4:1).
25 жовтня. Діти Новодністровської територіальної громади взяли активну участь у спортивному святі «Відкриті фестивалі футболу», проведеному за підтримки Української асоціації футболу та Асоціації футболу Чернівецької області.
Фестиваль об’єднав 72 дитини Новодністровської громади, серед яких були діти військовослужбовців та переселенці з тимчасово окупованих територій. Усі учасники отримали фірмові футболки, браслети з логотипом фестивалю, солодощі та призи від спонсорів.
Також громада отримала від організаторів м’ячі та сучасний спортивний інвентар, який стане в пригоді на майбутніх заняттях із футболу.
26 жовтня. На території Зборівської територіальної громади в межах проєкту УАФ «Інклюзивні футбольні секції» почала діяти інклюзивна футбольна секція для дітей з особливими освітніми потребами.
Проєкт використовує можливості масового футболу як потужного інструменту для запровадження в Україні інклюзивної освіти дітей в ігровій формі занять, інтегрує дітей з інвалідністю та з особливими освітніми потребами в дитячі колективи, навчає волонтерів для подальшої реалізації можливостей проводити регулярні заняття із цими дітьми, створює інклюзивні секції футболу та підтримує їхній подальший сталий розвиток у громадах.
Завдяки УАФ секція у Зборові забезпечена дитячою футбольною формою, м’ячами й необхідним спортивним інвентарем та екіпіровкою.
27 жовтня. Комітет арбітрів УАФ підготував третій випуск до розділу «Аналізуємо та навчаємось: коментарі щодо ігрових епізодів». Тут представлені пояснення спірних/ключових ігрових епізодів, що мали місце в окремих матчах всеукраїнських змагань за участі команд ПФЛ, Національної ліги U-19, жіночих ліг та аматорів.
28 жовтня. У межах національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» до столиці завітали діти з Краматорської громади Донецької області та Первомайської громади Миколаївщини. Разом вони відвідали Українську асоціацію футболу, де дізналися про історію та великі перемоги українського футболу. Для дітей провели екскурсію музейними локаціями, вони відвідали футбольне поле, а під час інтерактивної вікторини кожен зміг проявити себе. Найактивніші отримали призи — футболки, реглани, книжку з автографом президента УАФ Андрія Шевченка тощо.
Фото прес-служби УАФ
28 жовтня. У Бухаресті жіноча збірна України провела товариський матч проти господарок поля — команди Румунії. Підопічні Володимира Пятенка задовольнилися нічиєю — 1:1.
29 жовтня. У матчі 1/64 фіналу Кубку Іспанії «Жирона» футболістів збірної України Владислава Ваната й Віктора Циганкова на виїзді зустрічалася з представником п'ятого дивізіону тамтешнього чемпіонату «Констансією».
Циганков вийшов на заміну на 59-й хвилині, а Ванат — на 75-й, і саме українці стали героями поєдинку. Основний час зустрічі закінчився нічиєю — 1:1, а вже в додаткових таймах Владислав асистував Віктору в епізоді з другим забитим м’ячем гостей, а потім і сам відзначився голом. Зрештою гра закінчилася перемогою «Жирони» з рахунком 3:2.
29 жовтня. У Будинку футболу відбулася звітно-виборча конференція громадської спілки «Всеукраїнська дитячо-юнацька футбольна ліга України».
У заході взяли участь 24 колективні члени з 26, а також члени виконавчого комітету спілки. Також у події взяв участь керівний склад УАФ на чолі з президентом організації Андрієм Шевченком, який звернувся до присутніх із вітальним словом:
«Дитячий та юнацький футбол — це наше майбутнє, наш ключовий напрямок. Від того, як ми розвиватимемо цей рівень, залежить майбутнє всього українського футболу. Це фундамент підготовки майбутніх зірок національних збірних та професіональних клубів. Це стратегічна інвестиція в майбутнє українського спорту загалом, адже саме із цих команд виростають майбутні лідери, тренери та амбасадори українського футболу на міжнародній арені».
На порядку денному конференції було 14 питань. Рішення з усіх було ухвалено одноголосно. Зокрема, змінено офіційну назву організації. Тепер вона називається «Громадська спілка «Національна ліга майбутнього» (ГС НЛМ), а її президентом було обрано Віталія Борта.

Фото Ганни Лесюк
29 жовтня. Київські клуби ХІТ та Kyiv Futsal стартували в основному раунді Ліги чемпіонів УЄФА з футзалу сезону-2025/2026. ХІТ у матчі 1-го туру розгромив північномакедонську «Форцу» (10:2), а Kyiv Futsal зіграв унічию зі словенською «Врхнікою» (2:2).
30 жовтня. На Житомирщині стартував новий етап соціального проєкту «Інклюзивні футбольні секції», який реалізується з ініціативи Української асоціації футболу в межах програми Open Fun Football Schools — OFFS Ukraine/«Відкриті фестивалі футболу».
Заняття проходять на базі Бердичівського навчально-реабілітаційного центру Житомирської обласної ради — сучасного й безпечного простору, де створено всі умови для комфортних тренувань і розвитку дітей.
30 жовтня. Комітет арбітрів Української асоціації футболу спільно з консультантом з арбітражу Ніколою Ріццолі пояснив тлумачення окремих ігрових епізодів матчів 10-го туру VBET Української Премʼєр-Ліги-2025/2026.
30 жовтня. Відбулися матчі 1/8 фіналу Vbet Кубку України сезону-2025/2026. Визначилися всі учасники чвертьфінальних поєдинків.
30 жовтня. Київські клуби ХІТ і Kyiv Futsal зустрілися в очному поєдинку в основному раунді Ліги чемпіонів УЄФА з футзалу сезону-2025/2026. Перемогу з рахунком 5:0 святкував ХІТ.
31 жовтня. У межах рішення, ухваленого на засіданні Асамблеї регіонів Української асоціації футболу, кожна область має отримати сучасне штучне покриття для облаштування футбольних майданчиків.
Одним із прикладів реалізації цієї програми стало відкриття нового футбольного майданчика зі штучним покриттям у Великому Березному на Закарпатті. Проєкт реалізовано завдяки спільним зусиллям Української асоціації футболу, Закарпатської обласної військової адміністрації, Великоберезнянської територіальної громади та меценатів.

Фото ЗАФ
Вересень. Хроніка подій: збірна України стартувала у відборі ЧС-2026, жіноча збірна України з пляжного футболу виборола бронзу Суперліги-2025
Збірна України стартувала у європейській кваліфікації ЧС-2026, ві...
Воєнний стан в Україні подовжено до 9 травня 2025 року
Верховна Рада України ухвалила рішення про подовження дії воєнного ста...
Грудень. Хроніка подій: Андрій Шевченко привіз в Україну «Золотий мʼяч», національна збірна з футзалу вдало стартувала у відборі Євро-2026
У грудні Українська асоціація футболу підбила підсумки виступів усіх з...
УАФ організувала у Львові тижневий футбольний табір для дітей із Миколаївщини
Спільно з Фундацією УАФ у межах проєкту «Канікули з футболом&raq...