Євро-2025 серед жіночих команд. Збірна України перемогла Хорватію й вийшла в плей-оф із другого місця

Сьогодні матчем із Хорватією в столиці Північної Македонії, Скоп’є, на стадіоні тренувального центру місцевої федерації футболу жіноча збірна України завершила груповий турнір відбору Євро-2025.

Наша команда вже гарантувала собі участь у плей-оф кваліфікації, але перемога в Скоп'є дозволяла синьо-жовтим вийти туди з другого місця. І підопічні Володимира Пятенка змогли виконати це завдання.

Фото Оксани Васильєвої

Перший тайм почався за досить відчутної переваги українок, які створили кілька небезпечних моментів біля воріт суперниць. Однак відкрити рахунок вони змогли лише на 31-й хвилині. Вероніка Андрухів прорвалася правим флангом і зробила навісну передачу у район 11-метрової позначки. Там на неї очікувала Катерина Корсун, яка влучно пробила головою — 1:0.

А ще за чотири хвилини українки подвоїли свою перевагу. Яна Калініна скористалася помилкою хорватської захисниці, відібрала м'яч і віддала на Роксолану Кравчук. Остання з близької відстані не схибила.

Після перерви синьо-жовті продовжували володіти ініціативою і створювати моменти. Найкращим із них на 72-й хвилині не змогла скористатися Ніколь Козлова, яка головою не влучила у ворота буквально з метру.

Хай там як, 2:0 — перемога збірної України, яка набрала 11 очок і завершила груповий раунд на другому місці.

Євро-2025 серед жіночих команд. Кваліфікаційний турнір. Ліга В. Група 4

Україна — Хорватія — 2:0 (2:0)

Голи: Корсун (31), Кравчук (35).

Україна: Келюшик, Корсун, Апанащенко (к) (Котик, 90+2), Шматко, Басанська, Петрик (Молодюк, 75), Хімич, Андрухів, Овдійчук (Глущенко, 74), Калініна (Семків, 68), Кравчук (Козлова, 46).

Тренер: Володимир Пятенко.

Хорватія: Бачич (к), Єленчич, Врачевич, Невркла, Дулчич (Орчич, 62), Крзнарич, Сліпчевич (Люштина, 46), Микулица (Лойна, 46), Лубина, Маркович, Пезель (Чаневац, 46).

Тренер: Ненад Грачан.

Арбітр: Луїз Томпсон (Північна Ірландія).

Попереджені: Кравчук (33), Глущенко (87) — Крзнарич (43), Дулчич (54).

16 липня. Скоп’є. Тренувальний центр ФФМ.

Ліга А

Група А1: Нідерланди, Італія, Норвегія, Фінляндія.

Група А2: Іспанія, Данія, Бельгія, Чехія.

Група А3: Франція, Англія, Швеція, Ірландія.

Група А4: Німеччина, Австрія, Ісландія, Польща.

Ліга В

Група В1: Швейцарія, Угорщина, Туреччина, Азербайджан.

Група В2: Шотландія, Сербія, Словаччина, Ізраїль.

Група В3: Португалія, Боснія і Герцеговина, Північна Ірландія, Мальта.

Група В4: Уельс, Хорватія, Україна, Косово.

Ліга С

Група С1: білорусь, Литва, Кіпр, Грузія.

Група С2: Словенія, Латвія, Північна Македонія, Молдова.

Група С3: Греція, Чорногорія, Андорра, Фарерські о-ви.

Група С4: Румунія, Болгарія, Казахстан, Вірменія.

Група С5: Албанія, Естонія, Люксембург.

Розподіл путівок на Євро-2025 відбуватиметься за підсумками наступного лігового циклу. Команди виступлять у групах по чотири або три команди (Ліга С). До фінального турніру відразу потраплять вісім найкращих команд у Лізі A (перші й другі місця). Там вони складуть компанію країні-організатору, Швейцарії.

Сім перепусток, що залишилися, буде розіграно у двох раундах плей-оф. У першому раунді в одному шляху команди, які посядуть третє та четверте місця в Лізі А, зіграють із переможцями груп та трьома найкращими командами, які посядуть другі місця в Лізі С. Вісім переможців проходять до другого раунду.

В іншому шляху чотири переможці груп і два найкращі колективи, які посядуть другі місця в Лізі B, зіграють проти решти двох команд, які посядуть другі місця, і чотирьох команд, які посядуть треті місця в Лізі B. Шість переможців виходять до другого раунду.

У другому раунді плей-оф 14 збірних безпосередньо розіграють сім путівок до фінального турніру Євро-2025, де загалом мають виступити 16 учасників.

Шляхи команд у стикових матчах за необхідності будуть скориговані з урахуванням виступів збірної Швейцарії, яка зіграє в Лізі В, але на Євро буде представлена як країна-господар.

Якщо Швейцарія посяде першу, другу чи третю сходинку у своїй групі Ліги В, то в плей-оф виступить найкраща четверта команда із цього дивізіону.

Підвищення й пониження в класі

Паралельно команди також боротимуться за позиції в наступній Лізі націй, яка розпочинає цикл 2025—2027 років:

— переможці, володарі других та третіх місць у групах Ліги А залишаться в Лізі А;

— володарі других місць та три найкращі володарі третіх місць у групах Ліги В залишаться в Лізі В;

— володарі других, третіх та четвертих місць у групах Ліги С залишаться в Лізі С;

— переможці груп у лігах В та С перейдуть у вищий дивізіон;

— володарі четвертих місць у групах ліг А та В, а також найгірший володар третього місця в Лізі В опустяться в нижчий дивізіон.

Євро-2025 серед жіночих команд. Календар

Жеребкування плей-оф: 19 липня 2024 року.

1 раунд плей-оф (2 матчі): 23—29 жовтня 2024 року.

2 раунд плей-оф (2 матчі): 27 листопада — 3 грудня 2024 року.

Жеребкування фінального турніру: 16 грудня 2024 року.

Фінальний турнір: 2—27 липня 2025 року (Швейцарія).

12.07.2024 20:56

Євро-2025 серед жіночих команд. Збірна України здобула розгромну перемогу над Косовом

Сьогодні національна жіноча збірна України продовжила кваліфікаційний...

10.07.2024 11:00

Володимир Пятенко: «Перемоги у двох матчах залишають шанси на перше місце у групі»

Національна жіноча збірна України завершила тренувальний збір у польсь...

10.06.2024 12:10

Євро-2025 серед жіночих команд. Визначено місце проведення й час початку поєдинку відбору Україна — Хорватія

Визначено місце проведення домашнього матчу національної жіночої збірн...

04.06.2024 23:02

Євро-2025 серед жіночих команд. Збірна України у відбірному матчі з Уельсом вирвала нічию на останніх секундах

Національна жіноча збірна України продовжила кваліфікаційний турнір Єв...