ЧС-2025 (U-20). Юнацька збірна України стартувала на чемпіонаті світу з перемоги над Південною Кореєю

27 вересня юнацька збірна України матчем проти Південної Кореї розпочала свій шлях на мундіалі в Чилі.
Підопічні Дмитра Михайленка з перших хвилин заволоділи ініціативою й перевели гру на половину поля суперника. Активна флангова робота синьо-жовтих швидко почала приносити гострі моменти. Спершу «пристрілку» зробив Ярослав Караман, який після комбінації пробив із гострого кута у ближній — м’яч пролетів над хрестовиною!
А вже на 13-й хвилині українці втілили свою перевагу в забитий м’яч. Розмашита комбінація з переведенням із лівого флангу на правий завершилася пасом Карамана на Синчука. Геннадій змістився в центр і з лінії штрафного майданчика потужно пробив низом у дальній кут — 0:1! Минуло лише три хвилини — і рахунок подвоївся. Атаку розпочав воротар Крапивцов, далі Шах і Вернаттус розіграли м’яч на лівому фланзі, після чого Даніель, немов рукою, навісив на лінію воротарського. Там високий Пищур перестрибнув одразу двох захисників і ударом головою відправив м’яч у сітку — 0:2!
Українці продовжували контролювати гру та володіти перевагою, але наприкінці першого тайму виникли тривожні моменти. На 37-й хвилині тренер Південної Кореї Лі Чанг-Вон використав нове правило й запросив у головного арбітра челендж, аби переглянути спірний епізод у штрафному майданчику збірної України. Проте костаріканський рефері Кейлор Еррера після відеоперегляду залишився при своєму рішенні — Вернаттус діяв у межах правил.
Невдовзі один зі стандартів корейців завершився небезпечним зіткненням у боротьбі за верховий м’яч між Крапивцовим та Киричком. Медики швидко надали допомогу, і, на щастя, усе обійшлося без серйозних наслідків.
На 44-й хвилині південнокорейці провели стрімку атаку, яка завершилася виходом Ті-Вона фактично віч-на-віч із Крапивцовим. Форвард перекинув м’яч повз воротаря, але в останню мить Гусєв встиг підстрахувати партнерів і вибив м’яч із лінії воріт! А вже в компенсований до першого тайму час шанс забити мали українці. Спершу Синчук пробив із гострого кута, але влучив у захисника, а після добивання від Пищура м’яч пролетів вище воріт.
У перерві південнокорейці провели одразу три заміни й на початку другого тайму були дуже близькими до того, щоб скоротити рахунок. На 52-й хвилині після розіграшу стандарту Сунвоо в падінні завдав точного удару головою. Однак після відеоперегляду арбітр скасував гол, зафіксувавши офсайд.
Загалом друга половина матчу вийшла більш рівною, і вже українці не мали такої відчутної переваги. На 61-й хвилині Артур Шах міг значно полегшити завдання команди: вийшовши сам на сам, він вирішив не зближуватися з воротарем і пробив із лінії штрафного майданчика, але прямо в голкіпера.
А на 80-й хвилині суперники таки скористалися стандартним положенням — цього разу без жодних порушень. Після подачі з кутового з лівого флангу Мьон-Джун переправив м’яч у сітку та скоротив відставання. Особливо напруженими видалися шість компенсованих хвилин: південнокорейці виконали п’ять кутових поспіль, але Крапивцов діяв бездоганно, упевнено виходячи на м’яч. Серія сейвів воротаря завершилася фолом із боку форварда суперників.
2:1 — збірна України розпочинає чемпіонат світу з перемоги! Наступний матч синьо-жовті проведуть у вівторок, 30 вересня, проти збірної Панами. Початок — о 23:00.
ЧС-2025 (U-20). Група В
Південна Корея — Україна — 1:2 (0:2)
Голи: Мьон-Джун (80) — Синчук (13), Пищур (16).
Південна Корея: Хонг, Лі, Сунвоо, Мін-Ха, Джун-Йонг (Бі Хьюн, 46), Бйонг-Воок (Га-Он Баек, 88), Чанг, Сен-Гу, Мін-Гу (Сон Сеу-Мін, 46), Кім (Мьон-Джун, 46), Ті-Вон (к).
Тренер: Лі Чанг-Вон.
Україна U-20: Крапивцов, Гусєв, Мельниченко (к), Киричок, Вернаттус (Катрич, 72), Синчук, Будко (Ващенко, 83), Кревсун, Шах (Деркач, 72), Караман (Кисіль, 90+1), Пищур (Пономаренко, 90+1).
Тренер: Дмитро Михайленко.
Попереджені: Синчук (51), Ващенко (84).
Арбітр: Кейлор Еррера (Коста-Ріка).
27 вересня. Чилі. Вальпараїсо. Стадіон «Еліас Фігероа Брандер».
Розклад матчів збірної України в групі B
30.09.2025. Панама — Україна (23:00)
03.10.2025. Україна — Парагвай (23:00)
До плей-оф виходять по дві найкращі збірні з кожної групи, а також чотири з шести команд, що посядуть треті місця. Далі турнір проходитиме за звичною схемою.
Турнірна таблиця
Команда | І | В | Н | П | М | О | |
1 | Україна | 1 | 1 | 0 | 0 | 2—1 | 3 |
2 | Панама | 0 | 0 | 0 | 0 | 0—0 | 0 |
3 | Парагвай | 0 | 0 | 0 | 0 | 0—0 | 0 |
4 | Південна Корея | 1 | 0 | 0 | 1 | 1—2 | 0 |
U-20: юнацька збірна України в товариському матчі поступилася австралійським одноліткам
У межах підготовки до чемпіонату світу юнацька збірна України U-20 про...
Дмитро Михайленко: «У всіх команд нашої групи шанси на вихід у плей-оф приблизно однакові»
Головний тренер юнацької збірної України U-20 Дмитро Михайленко розпов...
Дмитро Михайленко: «Гра проти США виявилася досить інформативною»
Головний тренер юнацької збірної України U-20 (футболісти не старші за...
U-20: сьогодні юнацька збірна України проведе товариський матч проти команди США U-19
Сьогодні, 10 червня в межах навчально-тренувального збору в Іспанії юн...