УАФ звернулася до ФІФА та УЄФА щодо неприпустимої помилки в зображенні карти України під час трансляції жеребкування кваліфікації ЧС-2026

Українська асоціація футболу надіслала лист на адресу генерального секретаря ФІФА Матіаса Графстрьома та генерального секретаря УЄФА Теодора Теодорідіса щодо неприпустимої помилки в зображенні карти України під час трансляції церемонії жеребкування європейської кваліфікації ЧС-2026.

«Звертаємося до вас, аби висловити нашу глибоку стурбованість щодо продемонстрованої 13 грудня 2024 року під час телевізійної трансляції церемонії жеребкування європейського відбору до чемпіонату світу з футболу ФІФА 2026 року інфографічної карти Європи. На карті з позначенням країн, які не можуть перетинатися, була виділена територія України без АР Крим.

Враховуючи низку офіційних рішень та резолюцій, ухвалених Радою ФІФА та Виконкомом УЄФА починаючи з 2014 року, щодо територіальної цілісності України та захисту футбольних стейкхолдерів нашої країни від загарбницької політики російської терористичної держави, у тому числі щодо Автономної Республіки Крим, наголошуємо, що сьогоднішня версія картографічного зображення України, офіційно презентована ФІФА під час всесвітньої трансляції на багатомільйонну аудиторію по всьому світу, є абсолютно неприйнятною й виглядає як непослідовна позиція ФІФА та УЄФА щодо описаного вище надважливого питання, зважаючи на триваючу руйнівну загарбницьку війну, розв'язану росією проти України у XXI столітті в самому центрі Європи», — зокрема, ідеться в листі.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
08.04.2026 10:00

Інструкція для придбання квитків на матчі чемпіонату світу з футболу FIFA 2026

Квитки на матчі Чемпіонату світу з футболу FIFA 2026 доступні для прод...

27.03.2026 00:39

Плей-оф відбору ЧС-2026. Сергій Ребров: «Ми програли сильному супернику»

Вашій увазі стенограма пресконференції головного тренера збірної Украї...

26.03.2026 13:00

Плей-оф відбору ЧС-2026. Офіційна програма матчу Україна — Швеція

Офіційну програму матчу півфіналу плей-оф відбору ЧС-2026 Україна &mda...

Підписатися на новини