Євро-2024 (U-19): юнацька збірна України перемогла Італію, вийшла до півфіналу й здобула путівку на ЧС-2025 (U-20)

Сьогодні юнацька збірна України (футболісти не старші 2005 року народження) провела свій третій матч фінального турніру Євро-2024 (U-19) — проти Італії.

Після двох нульових нічиїх, із Північною Ірландією та Норвегією, підопічним Дмитра Михайленка для гарантованого виходу в півфінал у сьогоднішньому матчі з Італією потрібна була перемога. В іншому разі все залежало від паралельного поєдинку ірландців та норвежців.

Фото Дана Балашова

Початок матчу в Ларні на стадіоні «Інвер Парк» був за італійцями, які створили кілька небезпечних моментів біля воріт Владислава Крапивцова. Однак на 7-й хвилині перша ж атака українців призвела до успіху — відзначився Геннадій Синчук, який скористався помилкою захисника й майстерно перекинув голкіпера суперників.

Відігрався наш супротивник на 34-й хвилині. Підопічні Бернардо Корраді отримали право на стандарт, і після закидання м'яча в штрафний майданчик Томмазо Ебоне проштовхнув його повз Крапивцова — 1:1.

Після перерви команди швидко обмінялися голами. Спочатку на 52-й хвилині Марко Романо пробив із центральної зони, вивівши італійців уперед, але зв дві хвилини Данило Кревсун отримав пас п'ятою від Матвія Пономаренка й потужним ударом відновив рівновагу — 2:2.

На 75-й хвилині збірна України отримала право на пенальті й чисельну перевагу через вилучення Крістіана Корраді, що сфолив на Андрієві Маткевичі. 11-метровий чітко реалізував Матвій Пономаренко.

Отже, 3:2 — перемога збірної України, яка вийшла в півфінал Євро-2024 (U-19) із другого місця групи А й забезпечила собі перепустку на ЧС-2025 (U-20).

Євро-2024 (U-19). Груповий раунд. Група А

Україна — Італія — 3:2 (1:1)

Голи: Синчук (7), Кревсун (54), Пономаренко (75, з пенальті) — Ебоне (34), Романо (52).

Україна: Крапивцов, Михавко, Єрмачков, Мельниченко (к), Гусєв, Ващенко (Обінайя, 88), Маткевич, Гаджиєв (Цуканов, 90+2), Кревсун, Синчук (Тутєров, 88), Пономаренко.

Італія: Магро, Паньюкко, К'яродія (Мане, 64), Корраді, Маньї, Ді Маджо (к) (Манніні, 46), Хардер (Ліпані, 69), Романо, Ангеле (Пафунді, 69), Сія (Бартезагі, 75), Ебоне.

Попереджені: Ващенко (33), Пономаренко (42), Михавко (49), Маткевич (90) — Корраді (31).

Вилучений: Корраді (73).

Арбітр: Васіліс Фотіас (Греція).

Група А: Північна Ірландія, Норвегія, Італія, Україна.

4  Північна Ірландія 3 0 1 2 0—5 1

Група В: Іспанія, Франція, Туреччина, Данія.

25.07.2024

Стиковий матч за право виходу на ЧС-2025 (U-20)

А3 — В3 (18:30, Белфаст)

1/2 фіналу

1. Італія — В2 (16:00, Белфаст)

2. В1 — Україна (21:00, Белфаст)

28.07.2024

Фінал

Переможець 1 — Переможець 2 (21:00, Белфаст)

Час початку матчів — київський.

22.07.2024 00:37

Дмитро Михайленко: «Мені здається, що ми вийдемо на Францію»

Головний тренер юнацької збірної України Дмитро Михайленко прокоментув...

21.07.2024 12:00

Італія: представляємо суперника юнацької збірної України в її третьому поєдинку на Євро-2024 (U-19)

В останньому матчі групового турніру фінального раунду чемпіонату Євро...

20.07.2024 22:10

Дмитро Михайленко: «Уся група атаки у збірної Італії дуже сильна»

Напередодні завтрашнього матчу 3-го туру групового раунду Євро-2024 (U...

18.07.2024 21:19

Дмитро Михайленко: «Наша мета на цьому Євро незмінна. Ми точно будемо небезпечними для будь-якої команди...»