Андрій Шевченко: «Найскладніше в моїй роботі та у функціонуванні УАФ — це адаптація до обставин, спричинених війною»

Президент Української асоціації футболу Андрій Шевченко дав розширене інтерв'ю польському виданню WP Sportowe Fakty.

У ньому президент УАФ розповів про важливість участі збірної України в Євро-2024, футбольну співпрацю між Польщею й Україною та про найскладніше в його нинішній роботі.

Щодо виходу синьо-жовтих у фінальну частину європейської першості 2024 року, то тут Андрій Шевченко особливо підкреслив потребу в цьому саме у воєнний час.

«По-перше, ми показали, що навіть під час війни можемо конкурувати на найвищому рівні, про що свідчить наша кваліфікація на футбольний континентальний форум. По-друге, і це навіть важливіше, ми з гордістю представляємо Україну й нагадуємо світу, через що ми проходимо.

Кожна перемога України, як на полі, так і поза ним, дуже важлива для кожного українця, особливо для тих, хто зараз захищає нашу країну. Звісно, ​​політичні акценти під час Євро заборонені, але я вважаю, що це все одно хороша нагода нагадати світу, що Україна існує й бореться...

На жаль, світовий інтерес до війни в Україні згасає. Часто чую запитання: «У вас ще триває ця війна?» Це дуже боляче, тому що ми боремося за своє існування, але ми також боремося за цивілізований світ проти дуже сильного ворога. Й участь України в Євро-2024 в той час, коли в країні йде повномасштабна війна, — це дуже хороша можливість нагадати про це світові», — підкреслив президент УАФ.

Крім того, Андрій Шевченко наголосив на дуже плідній співпраці Польщі та України в ці непрості часи.

«Я хотів би подякувати Польщі за допомогу, і не тільки у футболі. Ми відчуваємо вашу підтримку з перших годин повномасштабної війни з Росією й глибоко цінуємо все, що ви робите для України. Як президент Української асоціації футболу я особисто хочу подякувати своїм колегам з Польського футбольного союзу, а також тим клубам і містам, які на деякі матчі стали футбольними домівками для українських команд. Що б не трапилося, ми повинні зберегти нашу близькість, наше партнерство», — сказав пан Андрій.

Наостанок президент УАФ, який очолив організацію в січні 2024 року, розповів про найважче у своїй нинішній роботі.

«Найскладніше в моїй роботі та у функціонуванні УАФ — це адаптація до обставин, спричинених війною. Вони весь час змінюються. Нам доводиться працювати в умовах багатьох обмежень, включно з питаннями безпеки, нальотами літаків, ракетними атаками та відключенням електроенергії. Це ускладнює роботу, але ми добре даємо собі раду», — підсумував Андрій Шевченко.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
15.06.2024 14:00

Андрій Шевченко: «Мій план — підтримувати Україну на всіх напрямках»

Англійське видання The Guardian опублікувало велике інтерв'ю з президе...

04.06.2024 07:30

Українська асоціація футболу та Німецький футбольний союз підписали меморандум про співпрацю

3 червня перед товариським матчем національних збірних Німеччини та Ук...

17.05.2024 18:50

Футбольні асоціації України, Норвегії та Румунії підписали тристоронню угоду про співпрацю

У столиці Таїланду, Бангкоку, відбувся 74-й Конгрес ФІФА, в якому взял...

Підписатися на новини