Юрій Мороз: «На Євро хлопці перегоріли. Однак не варто посипати голову попелом, попереду багато роботи»

Головний тренер юнацької збірної України (футболісти не старші 2007 року народження) Юрій Мороз підбив підсумки виступу команди у фінальній частині Євро-2024 (U-17).

На Кіпрі триває фінальна частина чемпіонату Європи серед збірних U-17. На жаль, збірна України, яка брала участь у цьому турнірі, завершила свій шлях на груповій стадії. Підбити підсумки її виступу офіційний сайт УАФ попросив головного тренера команди Юрія Мороза.

— Пане Юрію, чому, на вашу думку, нашій збірній не вдалося хоча б вийти із групи?

— Якщо аналізувати те, що сталося, мені здається, що хлопці перегоріли в плані ставлення до гри, у плані взаємодії колективу на полі. Було багато незрозумілих помилок у простих ситуаціях, ми часто поступалися в боротьбі. Була навіть якась знервованість, і це, мабуть, відбилося на підсумковому результаті нашого виступу.

— Зрозуміло, що ви ретельно вивчали суперників по групі, і якщо говорити загалом, то Україна за грою не поступилася Сербії та Чехії…

— У першому таймі поєдинку із сербами ми програли в бажанні боротися, у бажанні вигравати цю боротьбу. Але якби після перерви ми змогли реалізувати свої численні моменти, то все, можливо, могло скластися по-іншому. Але, як то кажуть, після бійки кулаками не махають. У нашій групі чехи були найстабільнішими у всіх відносинах, недарма вони заробили дев'ять очок. Але, як бачите, юнацький футбол дещо відрізняється від дорослого. Ця команда з великим потенціалом завершила свій шлях на стадії чвертьфіналу.

— Чи могла бути недооцінка суперників із боку наших футболістів з огляду на те, хто міг потрапити до нас у групу і хто в ній опинився?

— Я цього не виключаю. Знову ж таки, можна повернутися до поєдинку проти Сербії. Яким був перший тайм у нашому виконанні і яким — другий… Проте я все одно схильний вважати, що десь хлопці перенервували.

— Можливо, саме невдача у грі із Сербією вибила команду з колії?

— Цей матч був десь визначальним, оскільки після поразки нам кров з носа потрібно було перемагати збірну Чехії, щоб мати шанс на вихід із групи. Але надто великі емоції зіграли з нами злий жарт, оскільки дитячі помилки, які призвели до першого взяття наших воріт, були незрозумілі. Чому? Та тому що раніше хлопці ніколи не допускали подібних промахів.

Попри це, не варто посипати голову попелом, що сталося, то сталося, час не повернути. Треба зробити правильні висновки та рухатися далі.

— Чи були у складі футболісти, до яких у вас немає — чи, принаймні, найменше претензій?

— Якщо команда програє, питання є до всіх гравців, а якщо перемагає, претензій практично немає. Майже все залежить від підсумкового результату. Звичайно, хотілося б, щоб деякі позиції в нас були більш укріплені, і не так якісними виконавцями, як футболістами з вищими антропометричними даними. Але водночас я не можу сказати, що ця збірна України була погано укомплектована. На сьогодні це були найкращі виконавці у своєму віці. Сказати, що ми когось пропустили чи не взяли через якісь причини, — однозначно ні.

— У майбутньому цей склад може стати сильнішим, чи потрібно шукати резерви?

— Резерви треба шукати завжди, це тренерська робота. Але за своєю практикою роботи з молоддю можу з упевненістю сказати, що у збірній U-19 зміниться відсотків 40 нинішнього складу. Хтось знизить до себе вимоги, хтось із потенційних кандидатів у команду додасть у майстерності, і це факт. Важливо спіймати цей момент, щоб у той чи інший період футболки національної команди вдягали лише найкращі гравці.

Євро-2024 (U-17). Фінальний турнір. Група А

20.05.2024

Сербія — Україна — 1:0

Кіпр — Чехія — 0:5

23.05.2024

Україна — Чехія — 1:3

Кіпр — Сербія — 1:3

26.05.2024

Україна — Кіпр — 2:0

Чехія — Сербія — 4:3 

Підсумкова таблиця

 

І

В

Н

П

М

О

1. Чехія

3

3

0

0

12—4

9

2. Сербія

3

2

0

1

7—5

6

3. Україна

3

1

0

2

3—4

3

4. Кіпр

3

0

0

3

1—10

0

НОВИНИ ПО ТЕМІ
05.06.2024 22:40

Євро-2024 (U-17): переможцем турніру стала збірна Італії

Сьогодні у фіналі юнацького Євро-2024 (U-17) на стадіоні «Лімасо...

26.05.2024 22:25

Євро-2024 (U-17): юнацька збірна України завершила виступ у фінальному турнірі перемогою над Кіпром

Сьогодні, 26 травня свій третій матч на чемпіонаті Європи провела юнац...

26.05.2024 13:00

Євро-2024 (U-17). Представляємо суперника юнацької збірної України: Кіпр

Наступний суперник збірної України у групі фінального турніру Євро-202...

26.05.2024 10:00

Євро-2024 (U-17): сьогодні юнацька збірна України проведе свій заключний матч у фінальному турнірі — проти Кіпру

Сьогодні, 26 травня свій третій матч на чемпіонаті Європи проведе юнац...

Підписатися на новини