Сергій Ребров: «Ми вже маємо досвід ігор у плей-оф. Упевнений, що наші футболісти готові»

У п’ятницю, 8 березня в Будинку футболу відбулася пресконференція за участі головного тренера національної збірної України Сергія Реброва. Наставник синьо-жовтих оголосив склад команди, що візьме участь у березневому зборі, та відповів на запитання журналістів.

— Чи є у вас інформація щодо стану Олександра Зінченка?

— Я багато з ним розмовляю, у курсі його травми. Я сподіваюся, що він буде в заявці. У нього ще є матчі, будемо дивитися. Головне, що він працює в загальній групі з командою. Він отримав виклик, я впевнений, що він допоможе збірній.

— Враховуючи те, скільки пропустив Зінченко, наскільки можна розраховувати на нього в цих поєдинках?

— Я не знаю, наскільки. Я вдячний нашим клубам, що надали нам змогу зібратися раніше. Боснійці збираються 18-го, тому що в них лише один гравець із національного чемпіонату. Багато наших футболістів виступають за кордоном. Але, наприклад, в Англії переносять багато зустрічей. Тільки Мудрик приїде до нас 17-го числа, а всі інші прибудуть раніше. У нас є час подивитися на стан гравців, вирішити, хто буде грати.

— Кого в матчі з боснійцями нам варто очікувати у воротах збірної України?

— Зараз я не можу сказати. Я задоволений, що Андрій Лунін має практику, учора дивився матч «Бенфіки» Анатолія Трубіна. Усі наші основні воротарі мають ігрову практику. Безпосередньо перед матчем вирішимо, хто буде грати. Ще є декілька поєдинків за клуби. Зараз я не можу нічого сказати із цього приводу.

Фото Андрія Ющака

— Оцініть стан викликаних вами нападників. Владислав Ванат, як і ви колись, є форвардом «Динамо», що йому потрібно, аби вийти на ваш рівень?

— На мій рівень? У нього є свій рівень, достатньо високий, аби грати за збірну, тому він сюди викликається. Я задоволений, що зараз має практику Роман Яремчук, він багато працює. Я радий, що він нещодавно забив, грає в основному складі «Валенсії». Артем Довбик, на жаль, зараз не забиває, але я бачу, як він працює на команду, і команда йому довіряє. Я задоволений, що Данило Сікан грає на своїй позиції, тому що раніше він виходив на поле як вінгер. Мені дуже подобається його бажання грати за «Шахтар» і збірну. Для мене дуже важливо, аби всі мали ігрову практику. Подивимося в тренувальному процесі, зважаючи на суперника, хто гратиме в першому поєдинку.

— Чи не було прохання від тренерів молодіжної збірної України щодо Ваната, який є основним у команді?

— Для мене важливо, щоб у збірній України були різнопланові гравці. Ванат не такий, як Довбик чи Яремчук. Він здатен робити інше, ніж ці нападники. Ми викликаємо трішки більше футболістів, тому що не знаємо, як проходитиме гра, який нападник нам знадобиться по ходу. Я впевнений, що Ванат нам допоможе.

— Улітку клубам доведеться вирішувати, чи готові вони відпустити гравців до олімпійської збірної України. Ми розуміємо ситуацію з європейськими клубами. Але чи не припускаєте ви, що такі клуби, як «Динамо» й «Шахтар», не захочуть відпустити виконавців на кілька турів УПЛ? Чи зможете ви вплинути на це?

— Я вважаю, що ми всі повинні допомагати Руслану Ротаню, щоб у нього була сильна команда. Ми вперше потрапили на Олімпіаду, не маємо такого досвіду, тож треба розмовляти. А з іншого боку, це час, коли «Динамо» й «Шахтар» гратимуть вирішальні матчі у кваліфікації єврокубків. Треба говорити з керівниками клубів, тренерами. Для нас Олімпіада — дуже важливий турнір. Як і поява України на міжнародній арені. Важливо, щоб там була конкурентоспроможна команда. Ми спробуємо зробити все можливе, розмовлятимемо з нашими й іноземними клубами. Я вважаю, що й для них важливо, аби гравці були представлені на такому форумі.

Фото Андрія Ющака

— Чи можемо ми говорити, що Володимир Бражко займе в команді місце Тараса Степаненка, який нині травмований?

— Бражко викликаний не тому, що зазнав травми Степаненко. Ми бажаємо Тарасу швидкого одужання. Можливо, ми його викличемо на другу зустріч, усе залежить від динаміки відновлення. А Володимир заслужив виклик до національної збірної своєю грою за молодіжку, він постійно виходить на поле в складі «Динамо». Час рухається вперед — ми маємо використовувати молодих виконавців у першій збірній. Це важливий виклик як для Бражка, так і для гравців молодіжної команди, які це бачать. Ми й надалі залучатимемо цих футболістів до роботи в першій команді.

— Андрій Ярмоленко не встиг відновитися після травми. Чи говорили ви з ним, і якщо так, то про що?

— Про футбол. Я з усіма розмовляю. Шкода, що Андрій не відновився, він дуже хотів допомогти збірній і «Динамо». Я бажаю йому швидкого відновлення, він нам потрібен. На жаль, зараз він ще не в тому стані. Подивимося, що буде далі.

— Що ви можете сказати про нашого суперника — Боснію?

— П’яте місце в групі — не те, на що вона заслуговувала. Саво Милошевич після свого приходу робив дуже велику ротацію, дивився всіх гравців. Ми переглянули багато матчів боснійців. Майже всі їхні футболісти грають у Європі. Це міцна команда, ми повинні бути готовими до неї. Але також треба думати про себе. Не треба говорити дуже багато про суперника. Ми повинні серйозно підготуватися, упевнений, усе в наших силах.

Фото Андрія Ющака

— Чи вважаєте ви, що що більше українських гравців виступатиме в Європі, то зручніше буде для вас?

— Для України дуже важливо, що багато виконавців виїжджають за кордон і пробують себе в інших чемпіонатах. Я пам’ятаю ще по Ярмоленку, який багато років грав в Україні, — я бачив, що він переріс наш чемпіонат. Я вважаю, що для збірної та для нас зараз дуже важливо, щоб гравці виїжджали, грали й показували, що Україна існує. Простий приклад: коли я з «Динамо» відіграв два сезони, то бачив, що гравці вже не такі вмотивовані, як раніше. Якщо ти проводиш кілька сезонів у вітчизняному чемпіонаті, то хочеш перейти на інший рівень. Мотивація грати за кордоном, вважаю, є в кожного футболіста.

— Чи вважаєте ви, що вибір агента для молодого виконавця важливий для пришвидшення трансферу за кордон? Чи може гравець порадитися з вами із цього питання?

— Якщо це особисто — може. Від агента зараз дуже багато залежить. Я розмовляю й працюю з агентами, яким я довіряю, адже зараз багато не дуже чесних, які намагаються не допомогти, а просто заробити якісь гроші. Тому якщо гравці до мене звертаються, то я можу висловити свою особисту думку, щось порадити.

— Ви запропонували повернути чемпіонат України U-21. Думки розділилися — деякі клуби категорично проти. На якому етапі зараз розвиток цієї ідеї?

— Коли я розмовляю з тренерами команд, то вони майже всі за. З іншого боку, зараз дуже багато команд, які використовують гравців U-19, навіть не U-21. Наразі, упевнений, неможливо повернути цей чемпіонат, але в майбутньому буду розмовляти з клубами, якось вирішуватимемо це питання.

Фото Андрія Ющака

— Чи розглядали ви зміни в схемі гри на поєдинок із боснійцями?

— Так, розглядав. Зараз точно не треба про це розмовляти. Дуже важливо, щоб усі гравці прибули без травм. Ми оголосили список, але попереду ще є матчі. Я сподіваюся, що все буде нормально. Коли гравці приїдуть до табору збірної, ми подивимося, в якому вони стані. У нас немає виконавців, щоб ми могли використовувати три-чотири тактики. Безпосередньо перед грою все вирішимо.

— Ви зараз поєднуєте дві посади. Чи не заважає це тренувати збірну України? Над чим працюєте як віце-президент УАФ?

— Я виконую ті самі функції. Так, я віце-президент УАФ, але моїм обов’язком є контролювати всі збірні України. Це те, чим я займався раніше, і мені це подобається.

— Чи заважатиме збірній України статус фаворита в матчі з Боснією і Герцеговиною?

— Мені він узагалі не заважає, сподіваюся, гравцям теж. Пам’ятаю, коли Італія була фаворитом, ми повинні були її перемагати на останніх хвилинах. Матч може складатися по-різному, як це вчора трапилося з «Динамо». Треба думати про себе, потужно готуватися. Важливо бути ментально готовим до поєдинків, які вирішують долю виходу на Євро. З іншого боку, ми вже маємо досвід ігор у плей-оф — минулого разу протистояли Шотландії та Уельсу. Це не вперше для наших футболістів, упевнений, що вони готові. Ми граємо на виїзді — це завжди дуже важко. Проте зараз викликано багато гравців із досвідом ігор не тільки в чемпіонаті України, а й на міжнародній арені. Я впевнений у цих виконавцях.

— Узимку ви відвідали розташування наших клубів на зборах. Чи помітили ви, що тренери клубів УПЛ цікавляться вашими ідеями?

— У нас достатньо високий рівень тренерів в УПЛ. Я бачив багато клубів, розмовляв із тренерами. Якщо їм щось потрібно від мене — я завжди відкритий. Мені теж це цікаво. Якщо хтось звернеться, то я завжди радий допомогти. Зараз у нашому чемпіонаті дуже важкий час. Я вдячний усім тренерам, іноземним фахівцям, які працюють в Україні. Зі свого боку надам будь-яку допомогу. У Туреччині я був майже тиждень, дивився дуже багато тренувань. Я бачу, що рівень достатньо високий. Початок другого кола показує, що ведеться безкомпромісна боротьба, і не лише за перші місця. Дуже важливо закінчити цей чемпіонат і працювати далі.

Склад національної збірної України

Воротарі: Георгій Бущан («Динамо» Київ), Анатолій Трубін («Бенфіка» Лісабон, Португалія), Андрій Лунін («Реал» Мадрид, Іспанія).

Захисники: Олександр Караваєв, Денис Попов (обидва — «Динамо» Київ), Микола Матвієнко, Юхим Конопля, Валерій Бондар (усі — «Шахтар» Донецьк), Богдан Михайліченко («Полісся» Житомир), Віталій Миколенко («Евертон» Ліверпуль, Англія), Ілля Забарний («Борнмут», Англія), Максим Таловєров (ЛАСК Лінц, Австрія).

Півзахисники: Олександр Зубков, Георгій Судаков (обидва — «Шахтар» Донецьк), Микола Шапаренко, Володимир Бражко (обидва — «Динамо» Київ), Олександр Піхальонок (СК «Дніпро-1» Дніпро), Олександр Зінченко («Арсенал» Лондон, Англія), Віктор Циганков («Жирона», Іспанія), Михайло Мудрик («Челсі» Лондон, Англія), Сергій Сидорчук («Вестерло», Бельгія), Руслан Маліновський («Дженоа» Генуя, Італія).

Нападники: Артем Довбик («Жирона», Іспанія), Роман Яремчук («Валенсія», Іспанія), Данило Сікан («Шахтар» Донецьк), Владислав Ванат («Динамо» Київ).

Резервний список: Дмитро Різник, Єгор Назарина (обидва — «Шахтар» Донецьк), Олександр Тимчик («Динамо» Київ), Олексій Гуцуляк (СК «Дніпро-1» Дніпро).

Нагадаємо, 21 березня збірна України проведе виїзний півфінальний матч плей-оф відбору Євро-2024 з командою Боснії і Герцеговини в місті Зениця на стадіоні «Біліно Поле» (початок — о 21:45 за Києвом).

У разі успіху 26-го числа синьо-жовті на власному полі змагатимуться за путівку на чемпіонат Європи з переможцем пари Ізраїль — Ісландія. За іншого результату другий поєдинок матиме для України статус контрольного. Свій домашній матч команда Сергія Реброва проведе на стадіоні «Тарчинський Арена Вроцлав» у польському Вроцлаві (початок — о 21:45 за Києвом).

НОВИНИ ПО ТЕМІ
25.05.2024 12:10

Суперник на Євро-2024. Збірна Румунії оголосила склад на два контрольні матчі напередодні турніру

Наставник збірної Румунії Едвард Йорденеску оголосив список гравц...

21.05.2024 12:00

Євро-2024. Суперник збірної України проведе збір напередодні турніру

Головний тренер збірної Румунії Едвард Йорданеску оголосив список легі...

18.05.2024 14:01

Євро-2024. Суперник збірної України у травні проведе навчально-тренувальний збір

Суперник збірної України на чемпіонаті Європи 2024 року, команда Слова...

16.05.2024 16:45

Сергій Ребров оголосив склад національної команди України на підготовчий збір і товариські матчі перед Євро-2024

Головний тренер національної команди України Сергій Ребров оголосив ск...

Підписатися на новини