Ліга чемпіонів. «Шахтар» здобув яскраву вольову перемогу над «Антверпеном»

Донецький «Шахтар» у другому турі групового етапу Ліги чемпіонів на виїзді зустрівся з бельгійським «Антверпеном».

Гірники приїхали в гості до чемпіона Бельгії. Між собою зійшлися команди, які в минулому турі синхронно поступилися: «Шахтар» — «Порту» (1:3), «Антверпен» — «Барселоні» (0:5).

Матч розпочався з удару Степаненка з далекої відстані в площину, а вже на 3-й хвилині господарі повели в рахунку — Вермерен перехопив м’яч перед штрафним і віддав на Мую, який переграв Різника. Згодом той же Муя пробив над поперечиною, а Янссен ударом здалеку поцілив у стійку.

Гірники відповіли небезпечним пострілом Степаненка, який заблокували, а також кутовим, під час якого Матвієнку не вдалося замкнути дальню стійку. Пізніше Криськів ударом із кута штрафного перевірив кіпера. Утім, бельгійці миттєво провели контратаку, яка вилилася в другий гол. Вермерен віддав передачу із центра поля на Баліквіша, а той зблизився з Різником і перекинув воротаря.

Другий тайм розпочався з гола «Шахтаря». Протягом одної атаки Судаков поцілив у стійку, Назаренко не переграв у ближньому бою Бюте, але Сікан таки добив м’яч у ворота. Згодом декілька небезпечних підключень до атаки зробив Конопля, але його удари блокували. Затим Назарина здалеку ледь не поцілив у ближній кут, а Вермерен перевірив Різника.

Після цього команди провели кілька хороших атак, але удари встигали блокувати захисники. На 71-й хвилині гірники зрівняли рахунок. Ракіцький виконав небезпечний штрафний, а Баліквіша зрізав м’яч у власні ворота. Згодом Бюте у простій ситуації подарував м’яч Назарині, який відпасував Сікану під дубль на порожні ворота — «Шахтар» вийшов уперед.

На 84-й хвилині Різник парирував небезпечний удар Алдервейрелда зі штрафного, згодом поруч зі стійкою приклався Юсуф. Пізніше Різник знову виручив після удару Алдервейрелда головою. У компенсований час Степаненко у власному штрафному зіграв рукою. Пенальті взявся виконувати всюдисущий Алдервейрелд, але пробив повз ціль. Тож у підсумку маємо феєричну перемогу гірників — 3:2.

У складі «Шахтаря» в поєдинку взяли участь гравці, викликані на жовтневий збір національної команди: Конопля (жовта картка), Матвієнко, Степаненко, Зубков, Назарина (гольовий пас), Судаков.

Ліга чемпіонів. Груповий раунд. Група Н

2 тур

«Антверпен» (Бельгія) — «Шахтар» (Україна) — 2:3 (2:0)

Голи: Муя (3), Баліквіша (33) — Сікан (48, 76), Ракіцький (71).

На 90+7-й хвилині Алдервейрелд («А») не реалізував пенальті (повз ворота).

«Антверпен»: Бюте, Батай, Алдервейрелд (к), Кулібалі, Вейндал (Іленіхена, 83), Еккеленкамп (Валенсія, 74), Вермерен, Кейта (Юсуф, 83), Муя (ван ден Бош, 87), Янссен, Баліквіша.

Запасні: де Волф, Ламменс, Керк, Еджуке.

Тренер: Марк ван Боммел.

«Шахтар»: Різник, Конопля, Ракіцький, Матвієнко, Азаров, Степаненко (к), Зубков, Назарина, Судаков, Криськів, Сікан (Швед, 87).

Запасні: Рудько, Кастілло, Егіналду, Гочолейшвілі, Келсі, Чигринський, Бондаренко, Міроші, Очеретько, Козік, Кащук.

Тренер: Патрік ван Леувен.

Арбітр: Раде Обренович (Словенія).

Попереджені: Кейта (12), Янссен (37), Алдервейрелд (90+1) — Конопля (36), Ракіцький (66), Сікан (82).

4 жовтня. Антверпен. «Босейлстадіон».

«Порту» (Португалія) — «Барселона» (Іспанія) — 0:1 (0:1)

19.06.2024 13:20

Ліга чемпіонів. «Динамо» у другому кваліфікаційному раунді зіграє із сербським «Партизаном»

Сьогодні в штаб-квартирі УЄФА відбулося жеребкування другого кваліфіка...

18.06.2024 12:00

Єврокубки-2024/2025: сезон стартує із жеребкування кваліфікаційних раундів за участі представників України

18 червня із жеребкування стартових етапів кваліфікації стартує евроку...

02.06.2024 10:00

Представництво України в єврокубках сезону-2024/2025: схема та графік старту клубів

Після переможного для «Реалу» фіналу Ліги чемпіонів-2023/2...

10.04.2024 14:01

Донецький «Шахтар» має шанс розпочати Лігу чемпіонів-2024/2025 із групового етапу: роз'яснення УЄФА

Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) виступив із роз'ясненням...