ЧС-2024 з футзалу. Збірна України стартувала в еліт-раунді відбору з розгромної перемоги над Бельгією

Підопічні Олександра Косенка стартували в елітному раунді відбору чемпіонату світу 2024 року з футзалу гостьовим поєдинком проти команди Бельгії, який проходив у Русдалі.

У березні збірна України з футзалу посіла перше місце у групі 11 основного раунду відбору ЧС-2024 та пробилася до еліт-раунду кваліфікації. За підсумками жеребкування синьо-жовті опинилися в групі В, де їхніми суперниками стали команди Польщі, Сербії та Бельгії. Підопічні Олександра Косенка стартували у квартеті гостьовою грою з бельгійцями.

Українці повели в рахунку вже на 1-й хвилині — Шотурма класно пробив після пасу Шведа з кутового. Потім Ципун виручив нашу команду, перегравши в ближньому бою Діллієна. Надалі опоненти обмінялися небезпечними ударами Фаренюка і Грельйо.

На екваторі першого тайму українці потроїли свою перевагу. Спершу Чернявський і Педяш блискуче розіграли стандарт, а пізніше вже Швед розіграв аут із Шотурмою та влучив у дальній кут. На 12-й хвилині Ель-Факірі відіграв один м’яч, проте синьо-жовті швидко відповіли голами Мельника зі штрафного та Абакшина в контрвипаді. Незадовго до перерви Абакшин замкнув передачі Мельника й Зварича, оформивши хет-трик.

У другому таймі гості продовжили нарощувати свою перевагу. Спершу Педяш перехопив м’яч і потужним ударом уразив ціль. Згодом Шотурма витонченим пасом вивів на чужу половину Корсуна, а той після помилки кіпера відправив м’яч у порожні ворота. Наприкінці матчу Ель-Факірі відіграв один гол, а на передостанній хвилині Фаренюк забив головою після вкидання Савенка. Тож підсумковий результат — 10:2 на користь збірної України.

У наступному поєдинку групи В синьо-жовті прийматимуть Польщу в угорському місті Беретьйоуйфалу. Гра відбудеться 20 вересня (початок — о 19.00 за київським часом).

ЧС-2024. Європейська кваліфікація. Елітний раунд. Група В

15.09.2023

Бельгія — Україна — 2:10 (1:7)

Голи: Ель-Факірі (12, 36) — Шотурма (1), Педяш (10, 23), Швед (10), Мельник (13), Абакшин (14, 19, 20), Корсун (26), Фаренюк (39).

Бельгія: Вранкен (Ідріссі, 21) — Ах. Сабабті (к), Грельйо, Діллієн, Ваді; Аб. Сабабті, Каддурі, Аднан, Ламсая, Ель-Факірі, Дабі-Реда, Вален, Бейль.

Україна: Ципун (Савенко, 21) — Швед, Фаренюк, Корсун, Шотурма (к); Мельник, Жук, Чернявський, Абакшин, Семенченко, Педяш, Зварич, Завертаний.

ЧС-2024 з футзалу. Елітний раунд відбору в зоні УЄФА

Група А: Казахстан, Румунія, Азербайджан, Нідерланди.

Група В: Україна, Польща, Сербія, Бельгія.

Група С: Хорватія, Словаччина, Франція, Німеччина.

Група D: Іспанія, Італія, Словенія, Чехія.

Група Е: Португалія, Грузія, Вірменія, Фінляндія.

ЧС-2024. Європейська кваліфікація

Елітний раунд

Матчі: 11—20 вересня, 2—11 жовтня, 11—20 грудня 2023 року.

20 збірних розбито на п’ять груп по чотири команди, поєдинки проходитимуть удома й на виїзді. П’ять переможців груп вийдуть на ЧС-2024. Чотири найкращі володарі других місць вийдуть до плей-оф елітного раунду.

Плей-оф елітного раунду

Жеребкування: 25 січня 2024 року.

Матчі: 8—17 квітня 2024 року.

Чотири команди буде розбито на дві пари, поєдинки проходитимуть удома й на виїзді. Переможці пар вийдуть на ЧС-2024.

Чемпіонат світу проходитиме в Узбекистані із 14 вересня до 6 жовтня 2024 року.

11.05.2024 12:00

Геннадій Лисенчук потрапив до топ-3 тренерів світу з футзалу за даними ФІФА

Офіційний сайт ФІФА опублікував світовий рейтинг тренерів із футзалу з...

08.05.2024 17:00

ЧС-2024 з футзалу. Під час жеребкування збірна України перебуватиме в другому кошику

Фінальний турнір чемпіонату світу з футзалу 2024 року в період із 14 в...

07.05.2024 14:00

Чоловіча та жіноча збірні України з футзалу посідають 12-те місце в рейтингу ФІФА

ФІФА оприлюднила перший рейтинг національних збірних із футзалу. Так,...

02.05.2024 13:10