УАФ просить УЄФА та ФІФА покарати рфс за включення кримських клубів до чемпіонату рф

Українська асоціація футболу звернулася до УЄФА та ФІФА з офіційним листом, в якому просить відреагувати на незаконне включення клубів з українського Криму, ФК «Севастополь» та ФК «Рубін Ялта», до чемпіонату росії.

У листі, зокрема, наголошується: «Ми вже кілька разів зверталися до ФІФА та УЄФА щодо спроб керівництва російського футболу включити українські клуби для участі в російських внутрішніх чемпіонатах. Звертаємося до вас знову з приводу цього питання з проханням розглянути та вжити заходів для усунення ще одного порушення росією всіх існуючих правил і норм».

УАФ нагадує, що у своєму офіційному листі № 1423 від 01.11.2022 на адресу УЄФА та ФІФА вже повідомляла про чергові протиправні дії російської терористичної держави та рфс щодо української держави та футболу, зокрема спроби інтеграції футбольних клубів із тимчасово окупованих регіонів України до регулярних національних чемпіонатів росії.

«У наших офіційних листах № 635 від 01.07.2023 та № 741 від 22.06.2023 ми звернули вашу увагу на інформацію з відкритих джерел про те, що ФК «Севастополь» та ФК «Рубін Ялта» з тимчасово окупованого Криму отримали сертифікати на участь у другій лізі росії (третій національний дивізіон). Дозвіл на проведення такої дії фактично демонструє зневагу до позиції та попередніх рішень ФІФА та УЄФА (2014 року УЄФА надав Криму особливий статус).

Незважаючи на численні звернення УАФ до ФІФА та УЄФА із цього приводу, 16.07.2023 ФК «Севастополь» та ФК «Рубін Ялта» провели свої перші матчі в другому російському дивізіоні. Ми розцінюємо такі дії як грубе порушення статутів ФІФА й УЄФА та рішення УЄФА про особливий статус кримського футболу. У світлі вищезазначеного УАФ знову звертається до ФІФА та УЄФА з проханням розглянути можливість виключення рфс із членства у ФІФА та УЄФА через доведену невідповідність вимогам статутів керівних органів світу й Європи та цінностям всесвітньої футбольної сім'ї», — ідеться в листі УАФ на адресу УЄФА та ФІФА.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
14.07.2024 09:00

Відзначаємо 130-річчя українського футболу: про історичний день є нагадування й у граніті

14 липня 1894 року у Львові вперше відбувся футбольний поєдинок між мі...

12.07.2024 14:54

Виконком УАФ затвердив план-календар та регламент сезону-2024/2025 для УПЛ та ПФЛ

Під час засідання Виконкому УАФ, яке відбулося 10 липня, серед інших б...

Підписатися на новини