УАФ просить УЄФА та ФІФА покарати рфс за включення кримських клубів до чемпіонату рф

Українська асоціація футболу звернулася до УЄФА та ФІФА з офіційним листом, в якому просить відреагувати на незаконне включення клубів з українського Криму, ФК «Севастополь» та ФК «Рубін Ялта», до чемпіонату росії.

У листі, зокрема, наголошується: «Ми вже кілька разів зверталися до ФІФА та УЄФА щодо спроб керівництва російського футболу включити українські клуби для участі в російських внутрішніх чемпіонатах. Звертаємося до вас знову з приводу цього питання з проханням розглянути та вжити заходів для усунення ще одного порушення росією всіх існуючих правил і норм».

УАФ нагадує, що у своєму офіційному листі № 1423 від 01.11.2022 на адресу УЄФА та ФІФА вже повідомляла про чергові протиправні дії російської терористичної держави та рфс щодо української держави та футболу, зокрема спроби інтеграції футбольних клубів із тимчасово окупованих регіонів України до регулярних національних чемпіонатів росії.

«У наших офіційних листах № 635 від 01.07.2023 та № 741 від 22.06.2023 ми звернули вашу увагу на інформацію з відкритих джерел про те, що ФК «Севастополь» та ФК «Рубін Ялта» з тимчасово окупованого Криму отримали сертифікати на участь у другій лізі росії (третій національний дивізіон). Дозвіл на проведення такої дії фактично демонструє зневагу до позиції та попередніх рішень ФІФА та УЄФА (2014 року УЄФА надав Криму особливий статус).

Незважаючи на численні звернення УАФ до ФІФА та УЄФА із цього приводу, 16.07.2023 ФК «Севастополь» та ФК «Рубін Ялта» провели свої перші матчі в другому російському дивізіоні. Ми розцінюємо такі дії як грубе порушення статутів ФІФА й УЄФА та рішення УЄФА про особливий статус кримського футболу. У світлі вищезазначеного УАФ знову звертається до ФІФА та УЄФА з проханням розглянути можливість виключення рфс із членства у ФІФА та УЄФА через доведену невідповідність вимогам статутів керівних органів світу й Європи та цінностям всесвітньої футбольної сім'ї», — ідеться в листі УАФ на адресу УЄФА та ФІФА.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
08.02.2024 15:00

Тренери отримали С-ліцензії Української асоціації футболу

7 лютого в прес-залі одеського стадіону «Чорноморець» відб...

08.02.2024 13:30

Програма розвитку шкільного футболу УАФ успішно реалізується на Дніпропетровщині

На Дніпропетровщині активно реалізується програма розвитку шкільного ф...

07.02.2024 19:30

Програма УЄФА Плеймейкерс-2024 стартувала в Україні з навчання тренерів

Програма УЄФА Плеймейкерс, яку впроваджує Українська асоціація футболу...

29.01.2024 21:40

УАФ запроваджує інклюзивні футбольні секції в регіонах України

На жаль, в Україні проблематичною є доступність спорту для багатьох ді...

Підписатися на новини
FootPass