Євро-2024. Збірна України в стартовому матчі відбору програла Англії на «Вемблі»

Національна збірна України провела стартовий поєдинок у кваліфікації Євро-2024, причому цей матч став для головної команди країни ювілейним, 300-м в історії.

Синьо-жовті зібралися вперше за півроку — із часів виступу в Лізі націй. Наша збірна розпочинала шлях у кваліфікації Євро-2024 грою з Англією на «Вемблі» у присутності близько 85-ти тисяч уболівальників, більше чотирьох тисяч із яких складали гостьові фанати. Зазначимо, що острів’яни вже стартували у групі С перемогою над Італією (2:1).

На знамениту арену українську команду виводив виконувач обов’язків головного тренера Руслан Ротань, який, нагадаємо, також є коучем «молодіжки». Ще до поїздки в Англію наша збірна залишилася без Різника, Зубкова й Коноплі, пізніше випав Забарний, також до заявки на гру не потрапили Попов та Ярмоленко. Ротань виставив стартовий склад із дебютантом Сватком в обороні та Судаковим у центрі поля, тоді як Маліновський виконував роль правого вінгера.

Фото Павла Кубанова

Гра почалася в розміреному темпі, українці кілька разів підібралися до воріт Пікфорда, проте акцентовано його володінням не загрожували. Одного разу сам на сам вибіг Яремчук, однак арбітри зафіксували в нападника офсайд. Своєю чергою англійці старалися атакувати через фланги, шукаючи у штрафному Кейна та партнерів. Так, на 20-й хвилині капітан «Трьох левів» уперше змусив реагувати Трубіна. Згодом Гаррі кілька разів не зумів як слід замкнути передачі, при цьому часто він потрапляв в офсайд.

Утім, господарі планомірно захопили ініціативу, українці ж змушені були переважно грати без м'яча та захищатися. На 37-й хвилині оборона синьо-жовтих таки дала збій: Кейн із глибини перевів на правий фланг, Сака виконав подачу, а сам Гаррі розстріляв Трубіна. Досить швидко британці подвоїли перевагу — Сака звільнився від візаві поблизу лінії штрафного та здорово закрутив у дальній кут. 2:0.

Згодом Кейн отримав ще одну нагоду, однак Трубін парирував його удар із гострого кута. Українці відповіли неточним дальнім пострілом Мудрика. Загалом за перший тайм наша збірна жодного разу не пробила в площину.

По перерві ситуація майже не змінилася, а господарі грали, відштовхуючись від рахунку. При цьому синьо-жовті регулярно помилялися, що вилилося, зокрема, у невлучний удар Меддісона зі входу до штрафного й небезпечний простріл Сака тощо.

Ротань здійснив потрійну заміну та перебудував схему, однак суттєвих змін це не принесло. До кінця зустрічі обидві команди практично не створювали моментів, хоча на 87-й хвилині Трубін двічі виручив гостей. Також відзначимо удар Магвайра над поперечиною після кутового в компенсований час і сейв Трубіна після небезпечного удару Гріліша. У підсумку збірна Англії відсвяткувала перемогу з рахунком 2:0, тоді як українці спробують виправити ситуацію вже в червні.