Українські олімпійські чемпіони з футболу звернулися до президента МОК із вимогою не допустити російських спортсменів до участі в Іграх-2024

Олімпійські чемпіони 1988 року з футболу Олексій Михайличенко, Олексій Чередник та Євген Яровенко надіслали лист на адресу президента Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха, в якому засуджують ідею допуску до участі в літніх Іграх-2024 спортсменів із росії.

«Ми, олімпійські чемпіони й громадяни багатостраждальної України, яка зараз платить величезну ціну за право зберегти незалежність і власну ідентичність, категорично засуджуємо ідею допуску до участі в Олімпіаді-2024 спортсменів із росії. Відповідна пропозиція була озвучена Міжнародним олімпійським комітетом 25 січня, і з того часу вже чимало спортсменів та керівників різних держав підтримали чітку позицію України в цьому питанні.

Звертаємо вашу увагу на те, що світова спільнота з перших днів повномасштабного вторгнення взяла рішучий курс на ізоляцію росії та її громадян, які відкрито й публічно не засудили військову агресію проти України. ФІФА та УЄФА ще в лютому 2022 року відсторонили всі російські команди від усіх змагань, які проходять під егідою організацій, пізніше пролонгувавши це рішення й на сезон-2022/2023 до подальшого інформування.

Маємо також наголосити на тому факті, що жодна російська спортивна федерація публічно не засудила військову агресію проти України. Тим самим вони лише підтвердили свою мовчазну підтримку злочинів російської армії в Україні.

МОК справді має намір допустити до престижних змагань тих, хто підтримує вбивства невинних людей? Якщо це станеться, то стане величезним репутаційним ударом і ганьбою всього олімпійського руху», — зокрема йдеться в листі.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
14.02.2024 09:00

Генеральний штаб ЗС України: оперативна інформація щодо російського вторгнення (станом на 6:00 14.02.2024)

До вашої уваги — оперативна інформація Генерального штабу Збройн...

13.02.2024 09:16

Генеральний штаб ЗС України: оперативна інформація щодо російського вторгнення (станом на 6:00 13.02.2024)

До вашої уваги — оперативна інформація Генерального штабу Збройн...

Підписатися на новини