2022: підсумки року для юнацької збірної України U-17/18

Українським футболістам 2005 року народження не дуже пощастило, якщо говорити про виступи у збірній.

Через пандемію COVID-19 Олег Кузнецов уперше зміг вивести своїх гравців на міжнародний матч тільки в серпні 2021 року (а не навесні 2020-го) — під час Меморіалу Віктора Баннікова, що став єдиним серйозним збором команди напередодні старту відбору Євро-2022 (U-17).

Листопадовий етап кваліфікації (2021 рік) вдалося пройти не без частки героїзму, який довелося демонструвати після поразки в першій із трьох ігор. Спочатку українці програли валлійцям (1:3), після чого прогнозовано здолали Казахстан (3:0) та перемогли, двічі поступаючись у рахунку, Португалію (3:2).

Але як слід підготуватися до елітного раунду кваліфікації не вийшло — через війну в Україні, повномасштабну фазу якої розпочала московія. УЄФА змушений був перенести матчі нашої групи з кінця березня на останню декаду квітня. Відсутність ігрової практики, тонусу та справжньої фізичної готовності наших футболістів вплинули на шанси команди Кузнецова в еліт-раунді. Адже легіонерів у складі українців — лише троє, один з яких — воротар. На Косово сил вистачило, а от на Польщу та особливо Італію — ні. Голи наші хлопці починали забивати, вже програючи — 0:3. І якщо з поляками ще був шанс звести матч унічию (Микита Дзень відзначився точним ударом на 88-й хвилині), то з італійцями Назар Балаба свій гол оформив уже на 90+4-й хвилині.

Давид Фесюк в останньому поєдинку зробив вісім сейвів, але не варто забувати, що вирішальною вийшла п’ятихвилинка в середині другого тайму. На 57-й хвилині Євген Янович за рахунку 0:1 заробив червону картку, на 59-й італійці забили вдруге, а на 62-й Дмитрій Кремчанін з 11-метрової позначки (пенальті заробив Максим Деркач) влучив у каркас воріт. Після цього Італія довела рахунок до 3:0, і справу було зроблено.

Балаба

«Вважаю, що хлопці зіграли відсотків на 50—60, не більше, — підбив підсумки виступу в еліт-раунді Олег Кузнецов. — Те, що вони показували раніше, особливо у кваліфікаційному турнірі, і зараз — це небо і земля. Зараз я багатьох не впізнав, але знову ж таки — на це були об'єктивні причини. Футболістам не вистачило ігрової практики, багато хто з них узагалі тренувався лише на штучних полях... Коли ноги не біжать, то й голова перестає працювати. Було багато необґрунтованих утрат, гравці часом приймали нелогічні рішення, але це все — через брак повноцінної підготовки. Наприклад, ті самі італійці цього року зіграли, якщо не помиляюся, 10 матчів, щось подібне мають у своєму активі й поляки. Тому від реальності нікуди не подінешся».

Наступний важливий етап життя цієї команди — відбір Євро-2024 (U-19). Жереб відправив її в компанію зі збірними Словаччини, Косова та Мальти. Матчі відбудуться 15—21 листопада 2023 року на Мальті.