Звернення українських легенд до гравців та тренерів збірної Боснії і Герцеговини

Легендарні українські футболісти й тренери звернулися до гравців і тренерського штабу збірної Боснії і Герцеговини, яка 19 листопада запланувала провести матч у росії з командою країни-агресора:

«Шановні колеги! Друзі!

Матч між збірною України та збірною Боснії і Герцеговини, який 16 листопада 2021 року відбувся у вашій країні, є для нас спогадом із мирного життя. Адже саме цей поєдинок став для нашої команди останнім перед початком повномасштабного вторгнення росії на територію нашої держави, яке розпочалося 24 лютого 2022 року.

Уже понад півроку українські команди, у тому числі й головна збірна України, не мають можливості зіграти у своїй країні жодної міжнародної гри. І все це — через агресію росії.

Також Україну змушені були покинути мільйони наших громадян. Переважно — жінки та діти. Ми вдячні Боснії і Герцеговині, що вона стала привітною домівкою для частини з них!

Десятки тисяч серед тих, хто залишився чи не встиг виїхати, було вбито й поранено. Тисячі людей на окупованій росією території України було закатовано. Зараз житлові квартали наших міст перебувають під постійним бомбардуванням російської армії. Уся територія нашої країни — під постійними ракетними обстрілами росіян, щодня гинуть мирні жителі, діти, а на фронті ведуться запеклі бої…

Ми змагаємося з величезною військовою армадою, яка хоче банально знищити нашу країну. І, що важливо, ми змагаємося не лише за Україну. Ми змагаємося за майбутнє всього демократичного, цивілізованого світу, до якого належить Боснія і Герцеговина.

Тому ми були неприємно здивовані й дуже засмучені звісткою про те, що після таких трагічних подій, що вже сталися й продовжуються в Україні, ваша команда погодилася 19 листопада зіграти зі збірною росії — збірною країни-агресора — товариський матч.

Вважаємо, що рішення збірної Боснії і Герцеговини провести матч із командою країни-агресора є прикрою помилкою. Помилкою, яку ще можна виправити!

Тому закликаємо вас відмовитися від участі у футбольному матчі зі збірною росії! Відмовитися заради зупинення військової агресії проти України й заради майбутнього демократичної Європи!

З повагою до вас,

Олег Блохін, володар «Золотого м’яча»-1975,

Ігор Бєланов, володар «Золотого м’яча»-1986,

Андрій Шевченко, володар «Золотого м’яча»-2004,

Анатолій Демяненко, учасник ЧС-1982, ЧС-1986, ЧС-1990,

Олексій Михайличенко, олімпійській чемпіон із футболу-1988,

Олег Протасов, володар «Срібної бутси УЄФА»-1986».

НОВИНИ ПО ТЕМІ
14.02.2024 09:00

Генеральний штаб ЗС України: оперативна інформація щодо російського вторгнення (станом на 6:00 14.02.2024)

До вашої уваги — оперативна інформація Генерального штабу Збройн...

13.02.2024 09:16

Генеральний штаб ЗС України: оперативна інформація щодо російського вторгнення (станом на 6:00 13.02.2024)

До вашої уваги — оперативна інформація Генерального штабу Збройн...

Підписатися на новини