Олег Шайтанов: «Головне, що ми не провалилися функціонально та грали з великим бажанням»

Головний тренер жіночої збірної України з футзалу прокоментував гру своєї команди в поєдинку в межах підготовки до фінального турніру Євро-2022.
Синьо-жовті завершили черговий етап зарубіжної підготовки до чемпіонату Європи, під час якого провели два спаринги. Після поразки від збірної Італії (1:2) наша команда розгромила представника другого за рангом місцевого дивізіону «Баньйоло» (8:1).
Головний тренер збірної України Олег Шайтанов прокоментував гру своїх підопічних у матчі проти Італії. Його слова наводить прес-служба Асоціації футзалу України.
— Як оціните перший за чотири місяці товариський поєдинок збірної України?
— Так, це був наш перший матч після початку повномасштабного вторгнення росії. Загалом я задоволений діями команди. Головне, що ми не провалилися функціонально та грали з великим бажанням.
— Стартова 20-хвилинка у виконанні нашої збірної видалася кращою, ніж її дії після перерви. Можете погодитися із цим твердженням?
— Так, у першому таймі було більше моментів, які потенційно могли стати гольовими. Ближче до його завершення ми трохи скинули оберти в агресивності під час захисту, але великої різниці між діями до й після перерви не було. Усі витискали із себе максимум заради команди.
— Чому збірна України провела проти Італії лише один матч?
— Італія запропонувала нам провести один товариський поєдинок. Франческа Сальваторе сказала, що ця зустріч під час війни — «більше, ніж гра». Ми вдячні за цікавий матч.
— Як оціните дії дебютанток?
— Перший поєдинок за збірну провели Анастасія Терех і Поліна Дрозд. Усі дівчата, які роблять перші кроки в команді, зіграли добре.
— Які подальші плани на НТЗ?
— Вилітаємо до Франції, де проведемо найближчі сім днів нашого збору.
Склад жіночої збірної України з футзалу
Воротарі — Вікторія Сагайдачна, Анастасія Терех, Наталія Митрофанська, Вікторія Кислова; польові гравці — Юлія Форсюк, Ксенія Гриценко, Ірина Дубицька, Альона Кирильчук, Сніжана Воловенко, Юлія Титова, Софія Рубан, Ксенія Бурлаченко, Яна Дичко, Таїсія Бабенко, Олександра Скибіна, Марія Васковець, Поліна Дрозд, Христина Єрьоменко.
Нагадаємо, фінальний турнір другого в історії чемпіонату Європи з футзалу серед жінок, участь у якому має взяти і збірна України, відбудеться 1—3 липня поточного року.
Раніше в УЄФА повідомили, що фінальний турнір жіночого Євро-2022 з футзалу, який мав проходити з 25-го до 27 березня в Португалії, перенесено. Це рішення було ухвалено після консультацій і отримання згоди футбольної асоціації країни-господаря.
Пізніше УЄФА визначився з новими датами проведення півфіналів та медальних поєдинків. Матчі заплановано на 1—3 липня. Таким чином, 1 липня збірна України в півфіналі зіграє з Іспанією. Місце проведення фінального турніру не змінилося — усі зустрічі пройдуть у португальському Гондомарі.
В іншому матчі 1/2 фіналу повинні були зустрітися команди Португалії та росії. Однак через вторгнення російських військ в Україну ФІФА та УЄФА виключили збірні росії та клуби країни-агресора з усіх змагань під своєю егідою. Таким чином, російська жіноча команда з футзалу у фінальному турнірі Євро-2022 вже не зіграє. Згідно з рішенням УЄФА, участь у континентальній першості візьме Угорщина, яка посіла другу сходинку у своїй групі основного раунду відбору.
Євро-2022 з футзалу серед жінок
01.07.2022
Півфінал Україна — Іспанія (19.00)
Півфінал Португалія — Угорщина (23.30)
03.07.2022
Матч за 3-є місце (16.30)
Фінал (20.00)
Нагадаємо, збірна України в жовтні у Львові виграла свою групу основного раунду відбору Євро-2022. Суперником синьо-жовтих у півфіналі змагань став чинний чемпіон Європи — збірна Іспанії.
Євро-2027 із футзалу серед жіночих команд: відома дата жеребкування відбірного турніру
Цього року із жеребкування кваліфікації розпочнеться цикл наступного ч...
Жіноча збірна України з футзалу проведе НТЗ в Ужгороді
Головний тренер жіночої збірної України з футзалу Олег Шайтанов визнач...
2024: підсумки року для жіночої збірної України з футзалу
Цьогоріч жіноча збірна України з футзалу втратила шанс зіграти на істо...
ЧС-2025 із футзалу для жінок. Збірна України перемогла Чехію, але не вийшла до еліт-раунду відбору
Сьогодні, 19 жовтня жіноча збірна України з футзалу провела свій остан...