Євро-2023 (U-21): молодіжна збірна України завершила груповий етап відбору перемогою у Вірменії

Сьогодні на стадіоні Єреванської футбольної академії молодіжна збірна України провела заключний матч групового раунду відбору Євро-2023 (U-21) — проти команди Вірменії.

Для обох збірних поєдинок із турнірної точки зору значення не мав. Вірмени міцно облаштувалися на останньому місці, а українці після попереднього матчу, із Францією, остаточно окупували другу позицію. Тож говорити можна було хіба що про престиж та очки для коефіцієнту, який використовується під час жеребкувань.

Із перших хвилин поєдинку збірна України заволоділа ініціативою. М'яч набагато частіше бував біля штрафного команди Вірменії. Проте по-справжньому небезпечних моментів біля воріт господарів не виникало. А вже до середини тайму вірмени вирівняли гру. Більше того, вони навіть забили, але арбітр зафіксував офсайд.

Синьо-жовті відповіли небезпечним ударом від Желізка, але м'яч пройшов поруч зі стійкою. Перспективний момент був у Кухаревича, але його удар теж не прийшовся в площину воріт.

У перерві Руслану Ротаню довелося вносити корективи. Наші знову пішли вперед і на 49-й хвилині відкрили рахунок завдяки стандарту. Желізко подав кутовий, а Кулієв, вигравши верхову дуель у Мірзояна, головою спрямував м'яч у ворота. 0:1. А на 68-й хвилині героєм епізоду із забитим м'ячем став Вівчаренко, який розпочав гольову атаку та завершив її точним ударом у дев'ятку. 0:2. Відзначимо й гольову передачу від Кулієва.

Час від часу вірмени турбували своїми ударами Фесюна, проте голкіпер був, мов скеля. У підсумку гра завершилася впевненою перемогою збірної України.

Тож тепер команда чекатиме на жеребкування плей-офф кваліфікації Євро-2023 (U-21), яке відбудеться 21 червня. Повністю список потенційних суперників буде сформовано 14 червня. Самі стикові матчі заплановано на вересень поточного року.

Євро-2023 (U-21). Кваліфікаційний турнір. Група H

12.06.2022

Вірменія (U-21) — Україна (U-21) — 0:2 (0:0)

Голи: Кулієв (49), Вівчаренко (68).

Вірменія (U-21): Карапетян, Симонян, Губасарян, Казарян, Манукян (Галстян, 77), Хамоян (к), Шагоян, Григорян (Акопян, 77), Агасарян (Мкртчян, 60), Мірзоян, Оганесян (Тарахчян, 70).

Україна (U-21): Фесюн, Капінус (Сич, 46), Таловєров (Дубко, 69), Боль, Вівчаренко, Желізко, Білошевський (Судаков, 46), Брагару (Хлань, 46), Кулієв, Кухаревич (Алефіренко, 59), Супряга.

3

Нагадаємо, що у фінальній частині Євро-2023 (U-21) виступатимуть 16 команд — Румунія й Грузія як господарі турніру та ще 14 збірних, що приєднаються до них за результатами відбору (дев'ять переможців груп, краща команда серед володарів других місць та чотири переможці плей-офф, в якому гратимуть вісім володарів других місць).

Поточна таблиця других команд (станом на 12.06.2022)