Ліга націй. Збірна України розпочала виступ у турнірі з перемоги над командою Ірландії в Дубліні

Підопічні Олександра Петракова розпочали свій шлях у Лізі націй-2022/2023 з перемоги над Ірландією на стадіоні «Авіва» в Дубліні.

Синьо-жовті підійшли до гри не в найкращому настрої — після перемоги над Шотландією (3:1) вони програли Уельсу (0:1) і залишилися за бортом чемпіонату світу 2022 року. Попри це, збірна України швидко отримала від тренерського штабу нове завдання — повернутися у вищий дивізіон Ліги націй.

На стартовий поєдинок у новому турнірі Олександр Петраков виставив експериментальний склад — місце в «основі» зберіг лише Миколенко. У воротах національної команди вперше з листопада 2020 року з’явився Лунін, також збірна повернулася до схеми з трьома центрбеками, а Качараба грав на незвичній для себе позиції правого захисника. Уперше вийшли у старті Попов, Бондар і Мудрик. Не потрапили до офіційної заявки травмовані Бущан і Степаненко, а також Яремчук та Ярмоленко.

Українці протистояли ірландцям уперше у власній історії. Зазначимо, що наші сьогоднішні суперники вже стартували в Лізі націй виїзною поразкою від Вірменії (0:1).

Фото fai.ie

Поєдинок розпочався із шаленого тиску від господарів, не надто зіграні українські футболісти припускалися помилок. На 10-й хвилині першого небезпечного удару завдав Найт — Лунін перевів на кутовий. Пізніше українці дещо посунули гру від власних воріт, пристрілку здійснили Мудрик і Миколенко.

Усередині тайму нагадав про себе Довбик, невлучно пробивши метрів із 20-ти, далі вже Келлехер упорався з дальньою спробою Зубкова. На 37-й хвилині прорив та скидка Довбика на вхід до штрафного майданчика ірландців на Качарабу завершилися невідпорним ударом Тараса. Утім, VAR зафіксував офсайд у Довбика, тож гол скасували. Перед самою перервою ударом у площину відзначився Шапаренко.

Фото fai.ie

У перерві замість Зубкова вийшов Циганков — й уже на 49-й хвилині відкрив рахунок. Гравець «Динамо» закрутив м’яч зі стандарту так, що той влетів у ворота без жодного дотику. 0:1.

Невдовзі непоганий шанс отримав Довбик, але його потужний удар прийшовся в захисника. Ірландці відповіли ударом головою від Даффі — в руки Луніну. Пізніше Шапаренко пробив у площину зі штрафного метрів із 30-ти.

Під кінець зустрічі Караваєв змінив Качарабу, а замість Мудрика вийшов дебютант збірної України Піхальонок. Між тим ірландці стали більше контролювати м’яч і спробували відігратися. На 79-й хвилині Даффі пробив головою після флангового навісу — нашу збірну виручили Лунін і поперечина. Потім Обафемі після кутового небезпечно бив поруч зі стійкою, пізніше Каллен здалеку пробив поруч із «дев’яткою».

Фото fai.ie

Наприкінці поєдинку на полі з'явився ще один дебютант — Ігнатенко змінив Сидорчука. У доданий арбітром час небезпечно пробив вище воріт Найт, а Циганкову завадило оформити дубль блокування від захисника. У підсумку українці стримали фінальний тиск господарів і здобули перемогу.

Отже, збірна України перемогла з рахунком 1:0. Тепер на синьо-жовтих очікують домашні матчі Ліги націй: на стадіоні ЛКС у Лодзі наші хлопці 11 червня зустрінуться з Вірменією, а 14-го — знову з Ірландією.

Ліга націй. Дивізіон В. Група 1

04.06.2022

Вірменія — Ірландія — 1:0 (0:0)

08.06.2022

Ірландія — Україна — 0:1 (0:0)

Гол: Циганков (49).

Ірландія: Келлехер, Крісті (Брауні, 69), Стівенс (Макклін, 69), Даффі (к), Іган (О'Ші, 62), Каллен, Робінсон (Обафемі, 69), Коллінз, Гендрік, Найт, Огбене (Гемілтон, 78).

Запасні: Талбот, Траверс, Гуріган, Кін, Парротт, Моламбі, Ебоселе.

Тренер: Стівен Кенні.

Україна: Лунін, Сирота, Бондар, Попов, Миколенко, Качараба (Караваєв, 72), Сидорчук (к) (Ігнатенко, 89), Шапаренко, Мудрик (Піхальонок, 72), Зубков (Циганков, 46), Довбик (Сікан, 80).

Запасні: Пятов, Різник, Соболь, Маліновський, Забарний, Зінченко, Матвієнко.

Тренер: Олександр Петраков.

Арбітр: Філіп Глова (Словаччина).

Попереджені: Каллен (54) — Миколенко (78).

Час початку матчів — київський.

Згідно з регламентом, переможець групи отримає путівку до Ліги А, а остання команда квартету в наступному циклі виступатиме в Лізі С.

04.04.2024 11:00

Рейтинг ФІФА. Національна збірна України піднялася на 22-ге місце

ФІФА оновила рейтинг національних збірних, в якому Україна п...

26.03.2024 22:52

Ліга націй-2024/2025. Суперник збірної України переграв команду Олександра Петракова

Суперник збірної України у групі В1 розіграшу Ліги націй сезону-2024/2...

25.03.2024 22:00