Жіноча збірна України впевнено перемогла команду Узбекистану на Turkish Women’s Cup 2022

Національна жіноча збірна України виграла в команди Узбекистану на міжнародному турнірі Turkish Women’s Cup 2022 під час навчально-тренувального збору в турецькій Аланії.

Матч із командою Узбекистану став другим для жіночої збірної України на змаганнях, які є проміжним етапом підготовки підопічних Луїса Кортеса до квітневих кваліфікаційних поєдинків чемпіонату світу 2023 року.

Фото evimafootball.com

Після першої гри, в якій синьо-жовті з мінімальною перевагою здолали збірну Венесуели, наставник українок вдався до часткової ротації. Уперше з квітня 2021 року за збірну зіграла Самсон, яка змінила в рамці воріт Бондарчук. Петрик і Кравчук з’явилися зі стартових хвилин, а Подольська та Кравець дебютували у змаганнях.

Дебют матчу пройшов на високих швидкостях та в інтенсивній боротьбі. Українки намагалися взяти м’яч під контроль, але високий пресинг команди Узбекистану не давав нашим дівчатам часу для прийняття рішень та простору для комбінаційної гри. До того ж атлетичні суперниці жорстко діяли в єдиноборствах, чому сприяло й суддівство — арбітр зустрічі давала грати й часто закривала очі на грубощі узбецьких футболісток.

Попри це, свій перший гольовий шанс збірна України отримала вже на 13-й хвилині. Подольська розігнала атаку правим флангом, Овдійчук прострілила в штрафний майданчик, і Кучкарова, намагаючись вибити м’яч, зрізала його в поперечину. На жаль, ніхто з українок не зреагував настільки швидко, щоб добити його в сітку.

Після півгодини першого тайму синьо-жовті почали затискати суперниць, проте жоден із гострих моментів у володіннях Жонімкулової так і не завершився взяттям воріт. Так, Романенко підключилася до атаки й завдала дальнього удару — воротар у стрибку вибила м’яч на кутовий. Саме із цього стандарту мало не забила Кравець, але Дар’ї забракло сантиметрів, аби вразити ціль.

У компенсований арбітром час Козлова все-таки забила, завершивши чудову комбінацію, яку розіграли Апанащенко з Овдійчук. Але арбітр зафіксувала положення поза грою в української футболістки.

Гол відверто назрівав і врешті стався в дебюті другого тайму. Кравчук заробила право на штрафний, голкіпер упоралася з ударом Апанащенко, проте узбецькі футболістки не змогли завадити добиванню Шматко.

Збірній Узбекистану довелося розкриватися, а українки тільки цього й чекали. Протягом короткого проміжку часу шанси подвоїти перевагу мали Кравчук та Апанащенко, а вже на 65-й хвилині капітан синьо-жовтих виграла другий поверх під час кутового й невідпорно пробила головою у лівий нижній кут.

У заключні хвилини як узбецька команда могла відквитати один м’яч, так і українська збірна мала шанси оформити розгром. Самсон лишила свої ворота на замку, зреагувавши на підступний низовий удар Сарікової, а Перевізник, яка з’явилася на останні хвилини гри, із кількох метрів не зуміла поцілити в площину.

Таким чином, жіноча збірна України здобула дві перемоги й є лідером турніру. Заключну зустріч вона проведе 22 лютого з командою Болгарії.

Turkish Womens Cup 2022

Україна — Узбекистан — 2:0 (0:0)

Голи: Шматко (49), Апанащенко (65).

Україна: Самсон, Подольська (Деркач, 46), Кравець, Шматко, Романенко, Петрик (Китаєва, 67), Апанащенко (к) (Перевізник, 72), Панцулая (Хімич, 46), Овдійчук, Козлова (Шевчук, 72), Кравчук (Гірин, 67). Тренер: Луїс Кортес.

Узбекистан: Жонімкулова, Кучкарова, Панжиєва, Турдалієва, Кудратова, Зоїрова (Зайнітдінова, 40), Зарбієва, Камолтоєва, Тожиддінова (Заріпова, 64), Хусніддінова, Хабібуллаєва (к) (Сарікова, 78). Тренер: Мідорі Хонда.

Попереджені: Кравець (51) — Кучкарова (27), Турдалієва (56), Хабібуллаєва (69).

19 лютого. Аланія. Goldсity Sport Complex.

19.02. Україна — Узбекистан — 2:0

22.02. Литва — Латвія              (10.00)
22.02. Україна — Болгарія       (13.30)
22.02. Узбекистан — Венесуела (17.30)

Нагадаємо, що 8-го та 12 квітня синьо-жовті проведуть два домашні поєдинки відбору чемпіонату світу-2023 — проти Шотландії та Угорщини відповідно. Наразі українки займають четверту сходинку в турнірній таблиці, але зберігають шанси на вихід до стадії плей-офф.

05.04.2024 12:53

Євро-2025 серед жіночих команд. Офіційна програма матчу Україна — Косово

Офіційну програму до відбірного матчу Євро-2025 серед жіночих команд У...

01.12.2023 10:00

Жіноча Ліга націй-2023/2024. Сьогодні збірна України зіграє з командою Польщі (наживо — із 19:00 на YouTube-каналі УАФ)

Сьогодні, 1 грудня жіноча збірна України проведе поєдинок 5-го туру гр...

31.07.2023 16:20

Євро-2025 серед жіночих команд. Формат відбірного турніру: як Україні потрапити до Швейцарії

22 вересня національна жіноча збірна України візьме старт у наступному...

06.04.2023 13:00

У Польщі триває підготовка національної жіночої збірної України до контрольного матчу з Естонією

Національна жіноча збірна України продовжує перший для себе цього року...