Євро-2022 з футзалу. Збірна України драматично пробилася до чвертьфіналу турніру

У третьому поєдинку фінального турніру Євро-2022 збірна України з футзалу програла Португалії, але вийшла до чвертьфіналу.

У попередніх іграх європейської першості синьо-жовті поступилися Нідерландам (2:3) та розгромили Сербію (6:1). Напередодні заключного туру у групі А було чимало сценаріїв щодо того, хто в підсумку проб’ється в плей-офф. Однак найбільш бажаним результатом для підопічних Олександра Косенка сьогодні була перемога.

Вирішальний матч на цій стадії збірній України довелося проводити в Гронінгені проти Португалії — чинного чемпіона Європи та світу. Саме цей суперник завдав нашій команді поразки на попередній континентальній першості.

На жаль, Олександр Косенко міг розраховувати сьогодні лише на 10-х гравців — не могли допомогти збірній Разуванов, Радевич, Педяш і Фаренюк.

У першому таймі гра була рівною, українці більше атакували, а португальці зосередилися на діях другим номером. На 2-й хвилині поруч із «дев’яткою» пробив Зварич, на що підопічні Жорже Браза відповіли кількома ударами. Пізніше Чернявський після чудової комбінації влучив у стійку, Соуза парирував непоганий удар Журби. На 7-й хвилині міг забити Пачо, але з кількох метрів пробив повз ціль.

У середині тайму хороший момент втратив Зварич — не зумів як слід приборкати м’яч перед воротами. Пізніше ударами в площину відзначилися Лебідь і Чернявський. Португальці відповіли ударом Бруно Коельо з близької відстані, який потягнув Ципун. На 19-й хвилині наш голкіпер упорався і з потужним ударом Бріто після кутового.

Фото uefa.com

На початку другого тайму двічі перевірив Ципуна Зіккі, а пізніше — Афонсо та Бруно Коельо. Наші хлопці відповіли ударом Абакшина повз ворота, хороший момент втратив Чернявський — не переграв голкіпера в ближньому бою. Із плином часу синьо-жовті почали ризикувати, граючи з п’ятим польовим. На жаль, в один із таких моментів пошкодження отримав Зварич.

На 29-й хвилині небезпечно в дотик пробив Абакшин — суперників врятував воротар. Пізніше парирував удар Анжело з кількох метрів Ципун. На жаль, на 37-й хвилині португальцям усе ж вдалося пробити нашого голкіпера — відзначився Зіккі. Після цього були моменти в Журби й Сірого, але Соуза виручив свою команду.

У підсумку синьо-жовті поступилися чинним чемпіонам Європи та світу, проте пробилися до чвертьфіналу завдяки вольовій перемозі Сербії над Нідерландами. Програючи в другому таймі — 0:2, балканці зуміли переломити хід зустрічі — 3:2. Таким чином, за додатковими показниками підопічні Олександра Косенка посіли другу сходинку у групі.

Тепер у чвертьфіналі наша команда зіграє проти переможця групи В — Казахстану. Поєдинок пройде в Амстердамі 31 січня.

Гол: Зіккі (37).

Україна: Ципун — Чернявський, Корсун, Шотурма (к), Зварич; Савенко, Лебідь, Сірий, Абакшин, Журба.

Тренер: Олександр Косенко.

Португалія: Соуза — Ерік, Матош (к), Б. Коельо, Пані; Еду, А. Коельо, Пачо, Афонсо, Сесіліо, Зіккі, Анжело, Бріто, Паулета.

Тренер: Жорже Браз.

Попереджені: Шотурма (33), Абакшин (40).

28 січня. Гронінген. Martini Plaza.

Нідерланди — Сербія — 2:3 (1:0)

Голи: Мартінус (3), Ракич (23, автогол) — Райчевич (27), Рамич (32), Стойцевський (33).

Нереалізований пенальті: Боузамбу (35, «Н»).