Збірна України з футзалу на чемпіонатах Європи: два срібла та п'ять чвертьфіналів поспіль

Збірна України з футзалу виступить на чемпіонаті Європи 11-й раз в історії та спробує нарешті подолати звичну для неї останнім часом чвертьфінальну стадію.

Чемпіонат Європи з футзалу

Чемпіонат Європи з футзалу під егідою УЄФА вперше відбувся 1996 року й починаючи з 1999-го проводився раз на два роки. Єдиним виключенням був період, коли після ЧЄ в Португалії 2007 року наступний чемпіонат Угорщина прийняла 2010-го. Із 2018-го Євро перейшло у формат одного турніру на чотири роки.

Чинним чемпіоном Європи є збірна Португалії, один із суперників української команди у фінальному турнірі Євро-2022. Рекорд за кількістю титулів утримує Іспанія, яка ставала найсильнішою на континенті сім разів.

Збірна України на чемпіонатах Європи

Збірна України пробилася до фінальної частини ЧЄ відразу ж, у 1996-му. Той турнір мав експериментальний характер, й у вирішальній його стадії брали участь лише шість команд. Синьо-жовті під керівництвом Геннадія Лисенчука посіли п'яте місце, перегравши в очному двобої збірну Нідерландів — 4:3 ОТ.

Наступну європейську першість українці пропустили, поступившись у ключовому матчі відбору португальцям. Натомість у 2001-му та 2003 роках команда досягла найбільших успіхів у своїй історії, двічі виборовши срібло.

2001 року синьо-жовті посіли друге місце у групі й вийшли до півфіналу, де переграли італійців — 3:3 (5:4 по пен.). У фіналі наша збірна лише в додатковий час поступилася іспанцям із рахунком 1:2.

У 2003-му національна команда України виграла групу, у півфіналі перемогла чехів (5:1) й у вирішальному поєдинку за золото зустрілася з італійцями. Долю матчу вирішив єдиний м’яч «Скуадри Адзурри», й українці отримали друге срібло ЧЄ в історії.

На наступній першості синьо-жовті дісталися півфіналу, де поступилися Іспанії (0:5), а в матчі за третє місце — Італії (1:3). У 2007-му українці не зуміли вийти з групи, а на наступних п’яти чемпіонатах незмінно зупинялися в 1/4 фіналу. На цій стадії наша команда поступалася Азербайджану, Хорватії, Португалії, Сербії та Іспанії.

Загалом у фінальних частинах європейської першості збірна України провела 36 поєдинків, здобула 13 перемог, чотири рази зіграла внічию й у 19-ти матчах зазнала поразки (різниця м’ячів — 92—96).

Найкращий гравець

В індивідуальному плані найкращим гравцем української збірної на чемпіонатах Європи є Сергій Корідзе, який двічі ставав найкращим бомбардиром першості континенту. У 2001-му та 2003 роках у фінальній частині ЧЄ Корідзе забив по сім м’ячів.

По-справжньому зоряним часом для Сергія стала зустріч Україна — Португалія на першості 2003 року. Поєдинок завершився з рахунком 7:4 на користь українців, а Корідзе відзначився п’ять разів в одному матчі, встановивши рекорд ЧЄ.

ЧЄ-2022

Черговий шанс поборотися за золото європейської першості збірна України отримала цього року. На Євро-2022, що розпочнеться в Нідерландах 19 січня, вона зіграє у групі А проти господарів, Сербії та Португалії.

12.02.2022 13:01

Український голкіпер Кирило Ципун увійшов до символічної збірної найкращих гравців Євро-2022 з футзалу

Голкіпер збірної України Кирило Ципун увійшов до символічної збірної н...

09.02.2022 18:15